Jump to content
NeBiAnd

İstanbul'da ''mesaj at, park et'' uygulaması

Tavsiye Edilen Mesajlar

NeBiAnd

İstanbul (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İSPARK'a ait

otoparklarda ücretlerin SMS yoluyla ödenebilmesini sağlayan ''Mesaj at, park et'' uygulamasının ilk kez Nişantaşı'ndaki Valikonağı Caddesi'nde başlayacağını ve giderek yaygınlaşacağını bildirdi.

Belediye iştiraki İSPARK ve BELBİM ile Turkcell'in ortak çalışması sonucunda hayata geçirilen İSPARK otopark ücretlerinin cep telefonundan SMS aracılığıyla ödenebilmesini sağlayan ''Mesaj at, park et/SMS parking'' uygulaması, belediyenin Saraçhane'deki binasında düzenlenen toplantıda tanıtıldı. Tanıtım toplantısının yapılacağı salona, bir otomobil ve İSPARK görevlisi de getirilerek otopark görüntüsü oluşturulmaya çalışıldı.

Kadir Topbaş, teknolojinin gelişmesinin yaşam standartlarını da değiştirdiğini, yerel yönetimlerin de bunlara ayak uydurmak için çalışmalar yaptığını anlatarak, günümüzde dağ başındaki insanın elinde bile cep telefonu bulunduğunu, eskiden ulakların at sırtında günler sonra ulaştırdığı bilgilerin artık dünyanın bir ucuna cep telefonu aracılığıyla hemen gönderilebildiğini söyledi. Topbaş, cep telefonunun, kent içinde daha aktif kullanılması için çalışmalar yürüttüklerini, bu kapsamda ''İBB Trafik'', ''İBB Mobil'' uygulamalarını devreye soktuklarını anlattı.

İstanbul'un dijital haritasını çıkardıklarını, bunu belli periyotlarla güncellediklerini belirten Topbaş, haritaya cep telefonlarından ulaşılmasını arzu ettiklerini kaydetti.

PARK ÜCRETİ TELEFON FATURASINDA

Topbaş, İSPARK ve BELBİM ile Turkcell'in ortak çalışması sonucunda İSPARK otopark alanlarında ''Mesaj at, park et/SMS Parking'' uygulamasını devreye soktuklarını belirterek, uygulamanın ilk olarak Nişantaşı'ndaki Valikonağı Caddesi'nde başlayacağını ve giderek yaygınlaşacağını söyledi. ''Vatandaşlar, paraya hiç dokunmadan park ücretini cep telefonu ile ödeyebilecek'' diyen Topbaş, müşterilerin park ücretini de anında ödemek yerine cep telefonu faturası ile ödeyeceğini kaydetti.

İSPARK A.Ş tarafından hayata geçirilen ve Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyan kısa mesajla park (SMS Parkıng), sadece Turkcell operatöründe kayıtlı GSM abonelerine hizmet verecek. Müşteri, aracının plakasını ve telefon numarasını bir kereye mahsus olmak üzere kısa mesaj ile sisteme kayıt edecek. Müşteri cep telefonuna ''kayit'' yazıp boşluk bırakarak plakasını yazıp 7275'e göndererek kayıt olabilecek ve ardından ''İSPARK Mobil Ödeme işlemi için kayıt işleminiz başarı ile yapılmıştır'' şeklinde bilgilendirme mesajları alacak.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
OveRMinD

Eee, kayıt işlemimiz başarıyla tamamlandıktan sonra ne oluyor? Otoparkçılar bahsi geçen SMS'i attığımızı nerden bilicek? Her park yerinin yanında numarası yazıcak, onu mesaja yazıcaz, o numaranın ışığı mı yanıcak parası ödendi diye? :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...