Jump to content
Ali

Yeni Mazda3’ler Mayıs’ta geliyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ali

Yeni Mazda3’ler Mayıs’ta geliyor

Japon üretici Mazda, Kasım ayında düzenlenecek olan Los Angeles Otomobil Fuarı’nda sergileyeceği orta sınıftaki temsilcisi Mazda 3’ü fuar öncesinde ortaya çıkardı. Hatchback versiyonunun ise Aralık ayında düzenlenecek olan Bolonya Otomobil Fuarı’nda tanıtılması planlanan Mazda 3, genel tasarımını sedan versiyonla paylaşıyor.

5 yıllık üretim serüveni sonrasında baştan aşağı yenilenen yeni Mazda 3 Sedan, Mazda 6’ya benzer çizgileri sayesinde üst sınıf bir görüntü çiziyor. Önden bakıldığında, markanın konsept otomobilleri ile başlattığı "Zoom-Zoom" tasarım anlayışı çerçevesinde şekillendirilen Mazda 3, ön tamponun altında yer alan geniş havalandırma ızgarası sayesinde gülen bir yüze sahipmiş hissi yaratıyor. Çekik farları ve sis lambaları ile oldukça çekici bir görünüm sunan araç oldukça sportif etkiye sahip. Dar cam profili ve kısa bagajı sayesinde bu etkiyi arka kısımda da sürdüren Mazda 3’ün stop farları da ağabeyi Mazda 6’dan alınmış gibi duruyor. Aracın genel tasarımı ile büyük uyum gösteren yarı şeffaf bu stop grubu, Mazda 3’ün olduğundan çok daha büyük bir otomobilmiş gibi durmasını sağlıyor. Mazda 3’ün hem sedan hem de hatchback versiyonu 2009 yılının Mayıs ayında Türkiye’de yollara çıkacak.

http://www.otomobilgazetesi.com/otomobil.php?id=5862

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Gökhan

Gelecekleri varsa, görecekleri de var. :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Superas

Gelsin tabii, sıkılmıştık artık bu kasadan :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Uygar

oo okadar erken geliyorsa yazın ayarlarız bitane :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
M.E.G

ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca :D

neyleyim köşkü, neyleyim sarayı, içinde salınan yar olmayınca :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...