Jump to content

2007 mazda 6


Guest uyumsuzelement
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

 • Yanıt 50
 • Oluşturuldu
 • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

 • OveRMinD

  5

 • MuRDoC_111

  6

 • Selman

  8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest uyumsuzelement

MPS bu bildiğim kadarıyla...

valla mps ifadesi gecmiodu olabilirde tabi yazan tek sey sports sedan hatta hb de vardı sanırım alttaki resimde normal m6

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

beyaz mazda 6 diyecek bir sey bulamıyorum süper......... ama diğerleri o kadarda güzel sayılmaz bana göre.... :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

HB değil bu, harbiden SW...

Evet Okan. Senin de değin gibi bu SW. Hatta Mazda 6'larda üstteki resimlerdekiler (yani spoiler ve arka cam silecekliler) HB diye geçer. İlk bakışta Sedanlardan farkı da arka camın daha eğimli olması, bagaj kapağının üst kısmının kısa olması ve arka camda silecek olmasıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Trafik kanununa göre arka bagaj kapağı camın üstünden menteşeli araçlar hb kabul ediliyor, yanlış hatırlamıyorsam...

Demek böyle de bi kanun var Selman Abi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Karayolları Trafik Kanunu ve de bir sürü tüzüğü, yönetmeliği felan var ya, o işte... İşletiyor musun beni? ;D

Yok be Abi, aslında işletebilirim tabii de ;D:D  ama bu sefer harbi sormuştum Selman Abi. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hatta aha işte konuyla ilgili yönetmelik maddesi.....

8. Üst Yapı (Gövde) Tanımları (sadece tam/tamamlanmış araçlar için)

Gövde tipi tanımları için aşağıda belirtilen kodlama kullanılacaktır.

8.1) Yolcu arabaları (M1)

AA Sedan:

Gövdesi yan pencere arasından bir direkle bölünmüş veya bölünmemiş olarak kapatılmış, sabit ve sert tavanlı, bununla birlikte tavanının bir kısmında açılabilme özelliği olabilen, sürücüden başka en az 3 oturma yeri ve en az iki sırası bulunan, arka kapağı açılabilen, 2 veya 4 kapılı, 4 veya daha fazla pencereli otomobillerdir.

AB Heçbek: Arkasında üstten menteşeli kapı bulunan sedan (AA) araçlarıdır. ;D

AC Steyşın Vagon:

Gövdesi kapalı, arka şekli daha geniş bir iç hacim sağlayacak şekilde dizayn edilmiş, üst tavanı sabit ve sert tavanlı, bununla birlikte tavanının bir kısmının açılma özelliği olabilen, sürücüden başka en az 3 oturma yeri ve en az iki sırası bulunan (sıra ve sıralar öne yatmak veya çeşitli şekillerde hareket ettirilmek suretiyle daha geniş bir iç hacim sağlar), arka kapağı açılabilen, 2 veya 4 kapılı ve en az 4 yan pencereli otomobillerdir.

AD Kupe:

Gövdesi kapalı, genellikle daraltılmış arka hacimli, üst tavanı sabit, sert tavanlı, bununla birlikte bazı modellerde açılabilir tavanı olan, sürücü oturma yerinden başka en az bir oturma yeri ve en az bir sırası bulunan, iki taraflı kapılara sahip, ayrıca, arka kapağı da açılabilen, 2 veya daha fazla kenar pencereli otomobillerdir.

AE üstü açılır kapanır/dönüştürülebilir:

Açılabilir bir gövdeye sahip, üst tavanı yumuşak veya sert olmak üzere en az 2 pozisyonlu, ilk pozisyonda gövdesi kapanan, ikinci pozisyonda ise geriye çekilmek suretiyle gövdesi açılan, sürücü oturma yerinden başka en az bir oturma yeri ve en az bir sırası bulunan, 2 veya 4 yan kapılı, 2 veya daha fazla yan pencereli otomobillerdir.  

AF Çok amaçlı araç: AA’dan AC’ ye kadar belirtilenlerin dışındaki, yolcu ve onların bagaj veya yüklerini tek bir bölmede taşıması amaçlanan ve Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliğindeki şartları taşıyan motorlu araçlardır.

Yukarıda yer almayan diğer araç sınıfları ve bu araçlara ilişkin yapılacak işlemlerde Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliği hükümleri uygulanır.

İlk tescili yapılacak araçlar için yukarıdaki araç sınıfları kullanılacak olup, daha önce tescili yapılmış araçlar için de satış ve devir işlemleri sırasında yeni araç sınıfları esas alınacaktır.

Taksi: Yapısı itibariyle sürücüsü dahil en çok 8 oturma yeri olan, insan taşımak için imal edilmiş bulunanm ve taksimetre veya tarife ile yolcu taşıyan ticari motorlu araçtır.(26.09.2003 tarihli ve 25241 sayılı Resmi Gazete)

Taksi Dolmuş: Yapısı itibariyle sürücüsü dahil en çok 8 oturma yeri olan ve insan taşımak için imal edilmiş bulunan, adam başına tarifeli ücretle yolcu taşıyan ticari motorlu araçtır. (26.09.2003 tarihli ve 25241 sayılı Resmi Gazete)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selman Abi, bu maddeyi bulacağını, buraya koyacağını, bizleri bilgisizliğe mahkum etmeyeceğini biliyordum, biliyordum, BİLİYOOORDUUUUUUM. ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Makyajlı M6 ;D  Burak abi senin araba da eşkidi  :tey: :tey:

Allah sahibini kazadan beladan korusun, Bütün Mazdaları hatta bütün arabaları  O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş


×
×
 • Yeni Oluştur...