Jump to content
x-rayted

Mazda 2 fatura ile verilen tip bilgilerinde yanlışlıklar....

Tavsiye Edilen Mesajlar

x-rayted

29 aralıkta fatura kesilen, 2 ocakta tescil edilen mazda 2 nin faturasına bugün ulaşabildim (şahsuvaroğlunun hatası yok ben öyle istedim) .

Faturanın yanında ek IX diye bir belge var. Burada bazı hatalar var..VIN tutuyor araba bizim araba, ama 2 yerde hata var...

- önler ve arkalar disk diyor ama bizde arkalar kampana.

- lastikleri 175 65 14 diyor ama bizde 195 45 16 var..

ileride bir sorun oluşturur mu bunlar ? Bir de arabanın rengi bu belgede yazmıyor o da enteresan...

Bir de motor sesi dururken 85 dB yazıyor..bu kesin hatalı arabada resmen ses yok...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak

Araçların katalog bilgilerine de bakarsan orada da farklılıklar göreceksin. Toros Bey de belirtmişti katalogları var olandan direk Türkçe ye çevirmişler ve uğraşmamışlar burada belirtilen Türkiye de var mı yok mu diye. Bu durumda benzer birşey olabilir veya fatura ekranına aktarılırken yanlış yazılmış olabilir..

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Selman

Sözettiğiniz belge yanlış hatırlamıyorsam AB uyumluluğu ile ilgili tümüyle teknik bir belge, her versiyon için bir tane  hazırlanıyor olması gerekir, renk olmamasının sebebi bu.

Sorun oluşturmaz söyledikleriniz, hatta arkaları da disk yaparsanız, "araç üzerinde teknik değişiklik yapmış" sayılmama gibi bir avantajı bile var...:)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
recep35

evet bende mazda 3 aldım geçen ay. o belgede lastik ebatları yanlış. ama önemli bişey değil. senle bir ilgisi yok olayın

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×