Jump to content

Soketler ve Sigortalar (1998)

Guest AloneJaguara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest AloneJaguara

Saygıdeğer tecrübeli abiler,

Birkaç sorum olacak elektrik aksamı ile ilgili...

Bilndiği gibi japon arabalarında elektrik aksamı biraz karışık ve aracın performansından her türlü sistemine kadar önemli bir bölümüdür.

Şimdi yaşadığım bir kaç problemden bahsedeceğim...

Belki başına gelen ve çözüm yolunu bilen vardır genelde her sanayiye uğramadan önce bunu yapıyorum szlere danışıyorum sayenizde çok şey öğrendim araba ile ilgili... sonuçta ilk arabam yaşaya yaşaya öğreniyoruz... Biraz da kazık yiye yiye :)

ARABAMLA İLGİLİ SORUNUM

Kalkışlarda böle bazen bozuk para koyarız da radyonun altındaki boşluğa titreşim yapar ya öle bir sorunum var sanki bir yere sürtünme gibi titreşim yapıyor,ayrıca her zaman olmasa da bazen vites geçişi sertleşiyor...

Vites geçişimin eskiden çok sert olduğu dayanılmaz olduğunda sorun soketin tekrar yerine takılması ile çözülmüştü düşünceme göre yine çözüm buna benzer olacak fakat beni şaşırtan bu soket neden bu kadar çabuk esniyor değiştirmekte fayda var mı ya da sorun çok farklı mı acaba? * ? ...

Diğer taraftan bu soketin özellikle otomatik şanzımanla ilgili soketin nerde olduğunu bilen var mı ?

98 Model 626 GLX

Ayrıca arabamın  ABS ve Ona bağlı olarak da TCS ikaz lambaları yanıyor eskiden arabayı yıkatınca yanar sonra sönerdi motor ve altı yıkattım ne yazıkkı ondan beridr ABS ve TCS ikaz lambalarım yanıyor....

SİGORTLARLA İLGİLİ SORUNUM İSE ...

direksiyonun solundaki sigorta panelinde en alttan bir üstteki sigorta yok yani çıkmış düşmüş sanırım... Acaba ABS ve TCS ikaz lambasına neden olan sigorta burdamıdır ABS yi o sigorta etkiler mi ?

ABS ve TCS nin yanma sebebi beyninin yanmış olması olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kalkıştaki titreme benzinden olabilir, istasyonunu değiştir, lpg varsa ayarlattır derim.

Vites geçişlerindeki sertlik sadece ilk kalkışlarda ise normaldir, şanzıman yağı soğukken yapar, sonra yumuşar, sürekli yapıyorsa yine benim aklıma gelen şanzıman yağının gebermiş olması.

Diğer konu için Tolga Abine uzanacaksın bi zahmet...:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest AloneJaguara

Şanzıman yağına baktım hafif böle yanık gibi bi koku var biraz da yağı fazla sanırım...

Alttan biraz boşaltmalıyım sanırım üstten bazen kendi atıyor yağı çünkü...

Benzin veya LPG farketmiyor sorun ayrıca 2 hafta olmadı filtreleri değiştirip, ayarı yaptıralı.

Saol Abicim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kusura bakma ama eğer yanık kokusu varsa ben kesin orinklerin bittiğini söyleyebilirm. Çünkü bu orinkler incecik balatalar ve geçişleri sağlıyor. Bunların bitmesisonrası önce koku, sonra senin dediğin şırıltı ve sonra viteslerde düzensiz geçme veeeeee......

Kaçınılmaz son. Benimde aynılarını yaşadığım için biliyorum. İnşallah yanılırm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest AloneJaguara

umarım yanılıyorsundur... :)

Şanzıman yağım fazla ama atıyor üstten hafif hafif bence bu da şanzımanı gereğinden fazla ısıtıyor yağ da bu arada formunu kaybetti gözlemlediğim kadarı ile pazartesi göreceğiz bakalım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...