Jump to content
nutcracker

2.Nesil Mazda 3 Silecek Değişimi Yardım

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan

Silecek değişimi ile ilgili Würth firmasının Yotube kanalında bir videosu var. Silecek lastiğini değiştirmeyi bilmeyenler yada zorlananlar için faydalı olabilir bu video.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Horizon05

bu sabah işe giderken uğradım evo'ya camımda bir sürü taş izi varmış yenisini taksakta aynısı olucak dediler aracım kaskolu camı güzel silmiyo diye camı değiştirmeye gerek varmı sizce 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

bu sabah işe giderken uğradım evo'ya camımda bir sürü taş izi varmış yenisini taksakta aynısı olucak dediler aracım kaskolu camı güzel silmiyo diye camı değiştirmeye gerek varmı sizce 

Değiştirme haricinde yapılacak ekstra bir bakım var mıymış camlar için?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Horizon05

bakım konusunda hiçbişey söylemediler olsaydı söylerlerdi diye düşünüyorum ilgi alakaları güzeldi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Camın kaskodan da olsa böyle bir sebep için değişmesini tavsiye etmem. Kasko firmaları orijinal cam konusunda ya sorun çıkartıyor ya da fark ödüyorsunuz.

Eğer yapılabiliyorsa camın üzerine kaydırıcı bir tabaka sürülürse hem cam düzleşmiş hem de suyu tutmaz olur ( boya korumadaki mantık )

Savaş'ın bir konusu vardı bununla alakalı değil mi İlhan ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Horizon05

bende pek değiştirme yanlısı değilim dediğiniz gibi bişey varsa onu yaptırmak iyi olur bir araştırma yapıyım en iyisi t.ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan

Yağmur kaydırıcı uygulanabilir. Böylelikle sileceklere çok az görev düşüyor. Bu arada camlar içinde çizik ve küçük taş vuruklarını giderme işlemini yapan yerler var. Yetkili servisler bu tip işlemlere girmezler. Forumda bir arkadaşımız cam çizik-göçük giderme parlatma şeklinde detaylı bir konu paylaşmıştı. Konuyu bulduğumda linki paylaşırım. Ama ilk etapta bence yağmur kaydırıcı sorununuza çare olacaktır.

Yağmur kaydırı konumuzun bağlantısı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fth

Camın kaskodan da olsa böyle bir sebep için değişmesini tavsiye etmem. Kasko firmaları orijinal cam konusunda ya sorun çıkartıyor ya da fark ödüyorsunuz.

Eğer yapılabiliyorsa camın üzerine kaydırıcı bir tabaka sürülürse hem cam düzleşmiş hem de suyu tutmaz olur ( boya korumadaki mantık )

Savaş'ın bir konusu vardı bununla alakalı değil mi İlhan ?

Katiliyorum , ornegin bizim araclarin orjinal on cami hem ses yalitimli hemde isi yalitimli , yan sanayi takacaginiz camda bu ozellikler olmayabilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cagri06

Merhaba, 2012 sedan icin uyumlu oldugunu bildiginiz silecek supurgesi link i gonderebilirmisiniz.Servise gidecek vaktim olmuyor, link verebilirseniz online satin alip takmak istiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot

arabanın üzerinden sileceklerin boyutunu ölçün.  aynı boydaki neredeyese tüm silecekler uyumludur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cagri06

arabanın üzerinden sileceklerin boyutunu ölçün. aynı boydaki neredeyese tüm silecekler uyumludur

Bilgilendirme icin tesekkurler.Daha onceki aracimda sorun olmustu uyum konusunda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda3Barisss

Belki 1.nesil ve 3.nesilinde aynıdır ama ben bildiğimi yazayım 47.5 - 52.5 mazda3 2.nesil ön silecek boyutları .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cagri06

Belki 1.nesil ve 3.nesilinde aynıdır ama ben bildiğimi yazayım 47.5 - 52.5 mazda3 2.nesil ön silecek boyutları .

Yardim icin cok tesekkurler:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda3Barisss

Değişimi çok kolay fakat ilk etapda servisdeki ustayı dikkatle izleyiniz ayrıca orjinal ürünü almanızı şiddetle tavsiye ederim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cagri06

Merhaba, ihtiyacim acil oldugu icin ilk buldugum yerden aldim.Silbak marka 600mm 480mm olculeri.2012 sedan aracima tam oldu.Supurgeyle silecek kolunun birlestigi yer biraz kaba orjinaline gore ama gozume batmadi.Zor durumlarda orjinale alternatif olabilir bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sahmelik

47.5 52.5 Denilmisti galiba olculerine

Ayrica. Evodan fiyat aldim lastikler.icin cifti 50 tl

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sahmelik

Bosch aerotwin 600mm 475 mm bizim araclara tam uyumlu 64 tl ye kargo dahil aldim taktim sonuc 10 numara

Not:lastik.degil kollariyla beraber

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Semih Uluca
sahmelik

Orjinal. Olculer 47.5 60 cm usteki urunu almanizi tavsiye ederim n11 den aldim ben

Son linktekini aldim ben64,40 tl olan

Aerotwin silecek

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• BurhanBatat
      Yazan: BurhanBatat
      Bizim ön siliceklerin ebatlarını bilen varmı acaba silecek alıcamda yeni artık...
    • thearchitect
      Yazan: thearchitect
      Merhaba,yeni mazda 3 sahiplerine bir sorum olacak,siz de silecek sesinden rahatsiz misiniz?yalniz bahsettigim ses ozellikle surucu tarafindaki silecek en dik konuma geldiginde cikan ses..

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...