Jump to content
Kado

Nissan Juke

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest Wukill   
Guest Wukill

Sis lambaları far gibi, farlarda süs gibi duruyor :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Uygar    10
Uygar

Ben beğendim, sıradışı bir tasarımı var ama gözler nelere alışmadı ki =) Qashqaiden daha uygun fiyatlı olacak bence ve epey satılır bu.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak    3.646
Burak

Ben beğendim, sıradışı bir tasarımı var ama gözler nelere alışmadı ki =) Qashqaiden daha uygun fiyatlı olacak bence ve epey satılır bu.

Nissan ya beğenirsin tabii :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Uygar    10
Uygar

İngiltere’de çizildi, Japonya’da tamamlandı

2009 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Qazana konsepti baz alınarak geliştirilen Juke, B segmentinde yer alan bir crossover. Otomobil Nissan’ın İngiltere-Londra’daki tasarım merkezinde çizilip, Japonya’daki tasarım merkezinde (Nissan Design Centre - NDC) üretime hazır hale getirilmiş. Araca özellikle önden bakıldığında, sanki hala konseptmiş izlenimi doğuyor. Bu noktada, daha önce bize gelen bilgiler doğru çıkıyor ve Qazana konseptine çok sadık kalındığı görülüyor. Bu da insanda bir an önce Nissan Juke’la yollara çıkma hevesi yaratıyor. Çünkü açıkçası, insanların bu otomobile bakıp ne tepki vereceklerini merak ediyorsunuz. Kesin olan tek şeyse, her görenin çok şaşıracağı ve dönüp araca tekrar bakacağı.

60 milyon Euro yatırım, 1000 kişiye istihdam

Renault-Nissan’ın B platformunda geliştirilen Nissan Juke, Qashqai’den farklı olarak, Avrupa haricinde Kuzey Amerika ve Japonya pazarlarında da satılacak. Avrupa’da satılacak olan Juke’lar Nissan’ın İngiltere-Sunderland’deki fabrikasında, Kuzey Amerika ve Japonya’da satılacak olan Juke’lar ise Japonya’daki Oppama fabrikasında üretilecek. Avrupa yollarına çıkacak olan Juke’lar için Sunderland fabrikasına 60 milyon Euro tutarında yatırım yapılmış ve kriz döneminde 1000 kişiye yeni iş imkanı sağlanmış.

B segmentinde farklı bir model

Nissan Juke, B segmentinde (küçük sınıf) yer alan bir crossover. Bu da onu, alışılmış B segmenti araçlardan farklı kılıyor. Farklı ve sportif tasarımının yanı sıra, yerden yüksek karoseri, yüksek oturma pozisyonu, 4x4 aktarma sistemine sahip olması ve fonksiyonel özellikleriyle dikkat çekiyor.

Rüzgar direnç katsayısı 0,35

Basın mensupları olarak, Nissan Juke’un örtüsü kaldırılır kaldırılmaz çok farklı ve sportif bir tasarımla karşılaştık. Ve dağıtılan basın bülteninde gördük ki Juke, yerden yüksek yapısına karşın 0,35 Cd’lik rüzgar direnç katsayısına sahip. Bu da sportif tasarımın bir sonucu olarak değerlendirilebilir. Yuvarlak farlar Qazana konseptinden aynen korunurken, bumerang tasarımlı stop lambaları Nissan 370Z’e gönderme yapıyor. 5 kapılı bir otomobil olan Juke’ta, arka kapı kollarının C sütununa gizlenmiş olması da, coupe tarzı sportif görünümü destekliyor. Her versiyonun standart donanımında yer alan 17 inç’lik tekerlekler de bu sınıfta daha önce karşılaşmadığımız bir özellik.

Şehirde kıvraklık sunacak

Boş ağırlığı 1162 kg olan Nissan Juke, 4135 mm uzunluğa, 1765 mm genişliğe, 1570 mm yüksekliğe ve 2530 mm dingil mesafesine sahip. Bu da onu şehirli bir otomobil yapıyor. Juke; gerek şehir içi trafiğinde, gerek dar sokaklardaki dönüşlerde, gerekse park ederken sürücüsüne fazla efor sarf ettirmeyecek boyutlara sahip. 251 litrelik bagaj hacmi ise, arka koltuklar öne katlanıp düz bir zemin elde edildiğinde 830 litreye kadar çıkıyor.

İç mekan sempatik ve işlevsel

Paris’teki tanıtımda Nissan Juke’un iç mekanını da inceleme fırsatı bulduk. Küçük dış boyutlarına karşın yeterli iç mekan genişliği sunan otomobilin kokpitinde irili-ufaklı eşya gözleri ve bardaklıklar işlevselliği arttırıyor. Aracın dış rengiyle uyumlu orta konsol, koltuk döşemeleri ve kapı içi kaplamaları elit bir hava yaratıyor. Sportif gösterge birimlerinin tasarımı göze hoş geliyor. Kumanda birimlerinin yerleşimi ergonomik. Ön konsolda sert plastik malzeme kullanımı ise otomobilin ender eksilerinden biri.

Üç motor seçeneğine sahip

Nissan Juke, biri dizel ikisi benzinli olmak üzere üç motor seçeneğine sahip. 4 silindirli ve 8 supaplı 1.5 dCi motor 110 HP güç ve 240 Nm tork üretiyor. İkisi de 4 silindirli ve 16 supaplı 1.6 litrelik motorlardan ilki olan 1.6i 120 HP güç ve 157 Nm tork üretirken, bu değerler 1.6i Turbo motorda 190 HP ve 240 Nm.

1.6 litre motorda otomatik şanzıman müjdesi

Türkiye’de 2009 yılında toplam 3809 adet satılarak büyük bir başarıya imza atan ve segmentinin lideri olan Nissan Qashqai’nin belki de tek handikapı, düşük vergi diliminde kalan motor seçeneklerinde otomatik şanzımana sahip olmamasıydı. Eğer bu tür bir seçeneği de olsaydı çok daha fazla satardı. Qashqai için bu konuda henüz bir gelişme yok ama Nissan Juke tanıtımında verilen bir haber, küçük hacimli motora sahip ve otomatik şanzımanlı crossover satın almak isteyenleri sevindirecek: Nissan Juke, 1.6i ve 1.6i Turbo motor seçeneklerinde XTRONIC CVT (6 ileri manuel kullanıma da imkan veren otomatik şanzıman) şanzıman seçeneği sunacak. Standart donanımda ise, bu motorlardan ilki 5 ileri manuel, ikincisi ise 6 ileri manuel şanzımana sahip olacak. 1.5 dCi motor ise sadece 6 ileri manuel şanzımanla satın alınabilecek.

4x4 aktarma en üst motorda

1.5 dCi ve 1.6i motorlarda 4x2 aktarma sistemine yer verilen Nissan Juke, 1.6i Turbo motor seçeneğinde Nissan’ın All-Mode 4x4-i adlı dört tekerlekten çekiş sistemini sunacak. Bu da üst düzey yol tutuşun yanı sıra arazi performansına da katkıda bulunacak.

Yılın son çeyreğinde Türkiye’de

Nissan Juke, Paris’teki basın tanıtımının ardından 2010 Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobilseverlerle buluşacak. Otomobilin satışına Japonya’da yaz başı, Avrupa’da Eylül sonu, Kuzey Amerika’da ise sonbaharda başlanacak. Nissan Juke’un Türkiye yollarına çıkması ise bu yılın son çeyreğinde gerçekleşecek. Otomobilin fiyatı ve donanım seçenekleri ise henüz açıklanmadı.

Yazı: Emre Anamur / Paris-Fransa

Fotoğraflar: Emre Anamur ve Nissan Medya

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Murat b    2
Murat b

İngiltere’de çizildi, Japonya’da tamamlandı

Arabanın neden çirkin olduğu anlaşıldı.İngilizler kadar zevksiz millet tanımıyorum

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Guest Wukill   
Guest Wukill

Arabanın neden çirkin olduğu anlaşıldı.İngilizler kadar zevksiz millet tanımıyorum

şiddetle destekliyorum :sopa:

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
keremtucan    1
keremtucan

ıc dızaynı kotu olmus mazda tasarımcılarından yardım almaları sart... :nea:

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.093
M.E.G

Motorun tanıtımı çok güzel de o araca yakışmıyor.Daha sportif bir araç olması gerek bence...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.093
M.E.G

Turbo,supercharger ve intercooler eklenince baya yer kaplamış.Bunları gördükçe Mazda'yı çok merak ediyorum.Bi çalışmaları var mı? Yoksa düz motorlarla devam mı :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Kado    1
Kado

Turbo,supercharger ve intercooler eklenince baya yer kaplamış.Bunları gördükçe Mazda'yı çok merak ediyorum.Bi çalışmaları var mı? Yoksa düz motorlarla devam mı :D

1.6 105 bg neyine yetmiyor :D :D :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.093
M.E.G

1.6 105 bg neyine yetmiyor :D :D :D

sonuna 16 valf da yazsaydın :D :D 1.6 motor olması iyide 105 beygir olması beni deli ediyooor :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • Ali
   Yazan: Ali
   e-Pedal olarak adlandırılan sistem elektrikli otomobillerle birlikte hayatımıza dahil olan teknolojilerden birisi olacak.
       Test sırasındaki kamuflajlı fotoğraflarıyla karşımıza çıkmaya devam eden yeni Leaf için hazırlıklarına devam eden Nissan, bir yandan da araçla ilgili yeni bilgiler paylaşmaya devam ediyor. Son olarak ProPILOT‘un son jenerasyonu kapsamında kendi kendini park edebilme, boş park yeri analizi ve fren-gaz-direksiyon kontrolü gibi özelliklere sahip olacağı açıklanan Leaf’le ilgili paylaşılan yeni özellikle araçta e-Pedal adı verilen bir sistemi yer alacağını öğreniyoruz. Kullanıcı deneyimi açısından büyük kolaylık sağlaması beklenen sistem her türlü koşul düşünülerek geliştirilmiş.     Özünde aracın durdurulması ve harekete geçirilmesi işlemlerinin tek pedal üzerinden yürütebildiği bir sistem olan e-Pedal, elektrikli otomobillerde tanıdığımız rejeneratif fren sisteminden de fazlasıyla faydalanıyor. BMW i3 ve Chevrolet Bolt gibi araçlarda görmeye alışık olduğumuz, gazdan ayak çekilince oluşan enerji kaybını akıllarımıza getiren yapı bu araçlarda gördüğümüz sistemin bir adım ötesinde. Nissan’ın dünyada bir ilk olacağını söylediği e-Pedal’da kullanıcılar yokuşta veya eğimli bir yerde ayaklarını gazdan çekse dahi araç tutunma pozisyonunda yerine durabiliyor. Yüzde 90 oranında fren-gaz işleminin sorunsuz şekilde yapılabildiği sistemin detaylı anlatım videosuna haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.
   Kaynak : http://www.log.com.tr/nissandan-otomobillerde-tek-pedalla-tum-kontrolleri-saglayabilen-teknoloji-video/
  • Mümin
   Yazan: Mümin
   Bu sınıfta gerçekten ses getireceğini düşünüyorum. Clio gibi opsiyonları olan ve kostumize edilebilen bir araç olacakmış. Motor seçenekleri ve değerleri fazlasıyla tatminkar.
   Tahmini başlangıç fiyatı 49000-50000 TL olarak düşünüyor Nissan kullanıcıları. 

   Yeni (5. nesil) Nissan Micra, Paris Otomobil Fuarı 2016’da tanıtıldı. Avrupa pazarı hedeflenerek tasarlanan yeni nesil Nissan Micra,  Qashqai ve X-Trail modellerinde kullandığı tasarım diline uyumlu ve Cenevre Otomobil Fuarı 2015’de tanıtılan Sway konsept otomobiline sadık kalınarak ortaya çıkartılmış. Nissan’ın modern güvenlik teknolojilerine sahip yeni 2017 Micra (yaya tanıma özellikli acil durum freni, trafik işareti tanıma sistemi, kör nokta uyarısı gibi); Active Ride Control ve Active Trace Control gibi sürüş teknolojilerini de barındırıyor. Renault’un Fransa-Flince’deki tesislerinde üretilecek yeni Nissan Micra’da ilk etapta 0.9 lt, turbo, benzinli 90 HP, 1.5 dCi turbo dizel, 90 HP ve 1.0 atmosferik, benzinli 75 HP olmak üzere 3 motor seçeneği sunulacak.
     
   kaynak
  • İlhan
   Yazan: İlhan
   YENİ KASA 2016 NİSSAN NAVARA FİYATI AÇIKLANDI
   Nissan, yeni jenerasyon pikap modeli Navara'nın Türkiye satış fiyatlarını açıkladı. Yeni Nissan Navara Fiyatı 79.900 TL'den başlıyor.

   - 2016 Uluslararası En İyi Pick-Up Ödülü yeni Nissan Navara’nın.
   Nissan yeni nesil Navara modelinin fiyatlarını açıkladı. Ülkemiz pikap pazarında önde gelen modellerden biri olan Navara fiyatları 79.900 TL'den başlıyor. Yeni Navara fiyatı donanım, motor, şanzıman ve çekiş sistemine bağlı olarak 115.900 TL'ye kadar yükseliyor. Ülkemiz pazarından dCi 160 ve dCi 190 olmak üzere iki farklı güç çıkışına sahip dizel motor ile sunulan yeni Navara'nın dCi 160 modelleri 4x2 veya 4x4 çekiş sistemi alternatifi ile sadece manuel şanzımanlı olarak sunuluyor. Bu versiyonlarda Visia veya Tekna donanım paketi tercih edilebiliyor. Sadece 4x4 çekiş sistemi ve otomatik şanzıman birlikteliği ile sunulan Navara'nın dCi 190 vesiyonu ise en üst donanım paketi olan Platinum ile alınabiliyor.
    
   İşte yeni Navara'nın tüm fiyat listesi;
   NAVARA FİYAT LİSTESİ MOTOR GÜCÜ (hp) YAKIT TİPİ VİTES TİPİ DONANIM LANSMAN FİYATI  dCi 160 DİZEL M/T 4x2 VISIA  79.900 TL  dCi 160 DİZEL M/T 4x2 TEKNA  84.900 TL  dCi 160 DİZEL M/T 4x4 VISIA  92.900 TL  dCi 160 DİZEL M/T 4x4 TEKNA  97.900 TL  dCi 190 DİZEL A/T 4x4 PLATINUM 115.900 TL  
    
   Kaynak: OtoTeknikVeri
   Kaynak: Oto Aktüel Candaş Kurtay
    
  • Efebey
   Yazan: Efebey
    
   Japon otomotiv devi Nissan’ın sevilen modeli Juke, Ortadoğu bölgesinde her yıl düzenlenen Yılın Otomobili (MECOTY) Ödülleri’nde “Yılın Kompakt Crossover’ı” seçildi.

   Ortadoğu bölgesinin en prestijli otomobil ödülleri olan köklü MECOTY Ödülleri seremonisi Dubai’de gerçekleşti. 12 uzmandan oluşan jürinin gerçekleştirdiği üç aşamalı titiz bir oylama sürecinin ardından “Yılın Kompakt Crossover’ı” ödülünün sahibi Nissan Juke oldu. Pazara sunulduğu günden bu yana özellikle genç otomobil severler için ideal bir kompakt crossover haline gelen Juke, çekici dış görüntüsü ve artan satış rakamlarını aldığı ödülle taçlandırdı.
   Nissan Ortadoğu Genel Müdürü Samir Cherfan, Juke’un pek çok özelliğiyle bu prestijli ödülü hak ettiğinin altını çizerken, “Juke’un MECOTY ödüllerinde yılın kompakt crossover ödülünü kazanması önemli bir başarı. Kendine has bir karakterinin olması, Juke’un bölgede çok sevilmesini sağladı. 
   Jüri heyeti de Nissan’ın heyecan veren otomobiller üretme iddiasını bu ödülle onaylamış oldu” ifadelerini kullandı.
   Nissan Juke, geçtiğimiz yıl etkileyici satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Juke, Ortadoğu bölgesinde SUV-S segmentinde yüzde 6 pazar payı elde ederek, 2014’te sahip olduğu yüzde 5’lik payının üzerine çıktı.
  • İlhan
   Yazan: İlhan
   Nissan, halen Avrupa pazarında satmakta olduğu Pulsar modelini 2016 yılında ülkemizde de satışa sunacak.

   Nissan'ın Pulsar modeli ilk tanıtıldığı dönem bayağı bir konuşulmuştu. Wv Golf için iyi bir alternatif olarak gösterilmişti. Bu aracın bu sene ülkemize gelmesini bekliyordum açıkçası. Tanıtıldığı dönemde ülkemize ne zaman geleceği konusunu şu an hatırlamıyorum.
   Ama bu araç yanlış hatırlamıyorsam 2013 yılında ilk lansmanı yapılmıştı. Ülkemize gelişi neden bu derece gecikti bilmiyorum. Belki Nissan-Renault bir anlaşma gereği olabilir bu durum.
   Pulsar ile ilgili detaylar şu şekilde:
   Juke, Qashqai ve X-Trail gibi crossover modellerinin öncülüğünde, 2015 yılını 25.000 adetlik satış ile noktalamayı hedefleyen Nissan Türkiye, 2016 yılında da bu başarısını daha da ileriye taşımayı hedefliyor. Japon üreticinin bu noktada güvendiği yeni modellerin başında ise başarılı pikap modeli Navara'nın yeni nesli yer alıyor. Nissan Türkiye'nin bir diğer 2016 yılı yeniliğ ise, Avrupa pazarında halihazırda satışta olan markanın kompakt hacthback modeli Pulsar olacak. Nissan Pulsar 2016 yılının ikinci yarısında ülkemizde satışa çıkacak. 2.7 metrelik aks mesafesinin sağladığı oldukça geniş iç kabini ile segmentinde öne çıkan Nissan Pulsar, güvenlik teknolojileri, tasarım özellikleri ve güvenilik testlerinde aldığı başarılı sonuç ile dikkat çekiyor. 
   Teknik Özellikleri:
   Nissan Pulsar; ilk olarak 2014 yılında ülkemizde yollara çıkan ve c segmentinde yer alan bir modeldir. Hatchback karoserli araç 5 kapılı ve 5 koltukludur. EuroNcap’ten aldığı 5 yıldız aracın güvenlik seviyesi hakkında fikir vermektedir. 4387 mm uzunluğa, 1768 mm genişliğe, 1520 mm yüksekliğe ve 2700 mm aks mesafesine sahip araç 385 litrelik bir bagaj hacmini kullanıcılarına sunmaktadır.
    
   Şu an halen ülkemizde olmayan güncel modeller şu şekilde.
   2015 Nissan Pulsar 1.2 DIG-T 115 hp Manuel - Benzinli - Manuel
   2015 Nissan Pulsar 1.2 DIG-T 115 hp XTRONIC CVT  - Benzin - Otomatik
   2015 Nissan Pulsar 1.5 dCi 110 hp Manuel - Dizel - Manuel
   Fiyat konusu ise sürümcemede. 2014 yılı İngiltere fiyatı şu şekilde.
   Pulsar, giriş donanım seviyesinde 115 HP'lik 1.2 litre DIG-T motor ve manuel şanzıman kombinasyonuyla 15.995 pound fiyat etiketine sahip.

    
   Kaynak

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×