Jump to content

6 ay veya 10.000 Km Bakımı Ortak Konu

toronaga77
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar merhaba.geçen gün aracımı aldığım bayiiden mektup geldi.servis bakımınız geldi diye.digital kayıdınız tutulacak bu  da aracınızın değerini arttıracak diye.şimdi aracım daha 5000 de.ama 6 ay oldu alalı.ne yapmak lazım beyler.illa 6 ay oldu diye götürmek mi lazım?yorumlarınız bekliyorum.saygılarrrrrr....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Garantinin devam etmesi icin evet gitmen gerekir. Benzer bir durum daha once de Selman Abinin basina geldi

kesinlikle katılıyorum, aracınızı ilerde satıcagınızda servisten bilgi alınır, servis kagıdında da ne sıklıkla servise geldiği yapılan işlemler dökümanları çıkar, o yüzden kısa bir süre içinde gitmenizi öneririm :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 ayda bakım mı olur, tam para tuzağı, her hafta geleceksin de deseler elimiz mahkum, garantiyi koz olarak kullanıyorlar. bize 10bin km ömür verilen yağlara yabancı ülkelerde 30bin km ömür veriyorlar.

bakanlık en az garanti süresini belirlediği gibi en az servis aralığını da belirleyebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Malesef mazda sadece Türkiyede 6 aylık bakım şartı koymuş aynı araçlar avrupada 1 yıl veya 20000 km aracımızın garanti kapsamından çıkmasını istemediğimizden kuzu kuzu 6 ayda bir servise götürmek zorundayız. Bizi 3. dünya ülkesi haline getirenler utansın........

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Banada geldi mektup servis için, kocaman hatırlatma yazıyor :)

Senin araç yine iyi benimki 2600km'de, servise götüreceğim.Garantiden çıkmaması için götürmekte fayda var.

arkadaşlar merhaba.geçen gün aracımı aldığım bayiiden mektup geldi.servis bakımınız geldi diye.digital kayıdınız tutulacak bu  da aracınızın değerini arttıracak diye.şimdi aracım daha 5000 de.ama 6 ay oldu alalı.ne yapmak lazım beyler.illa 6 ay oldu diye götürmek mi lazım?yorumlarınız bekliyorum.saygılarrrrrr....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

maalesef garantı suresı boyunca (3 yıl)her 6 ayda bır servıse goturmek zorundayız yada 10000 km de bır.elımız mahkum arkadaslar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Merhaba;

Bugün 6 ay bakımı için servise gittim. Yağ,yağ filitresi,hava filitresi değişti. Periyodik bakımlar yapıldı. Her ne kadar ayaklarım geri geri gitse de götürürken(6 ayda bir olduğu için) mecbur gittim ve tükürdüğümü de biiir güzel yaladım. Uzatmayayım konuya gireyim : 225 TL.

Ha bir de sol ön çamurluğumu çizmişlerdi, ona rütuş yapıldı. Bi boka da benzemedi ayıptır söylemesi.

Hayırlı uğurlu kazıklar olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar şimdi biz servis olarak aracınızı servise mutlaka getirin demiyoruz ama avrupanın türkiyedeki ana bayisi bunu şart koşuyor garanti ile sorun yaşamamak için zamanında servise gelmenizde fayda var .birde belirteyim ki aracınız 3000 yada 5000 kmdeki aracları biz servisler müşteri magdur olmasın diye hava filtresini temizliyoruz değiştirmiyoruz çünkü müşteriler bize garantisi bittikten sonra lazım bütün bayilerimizi bu konu hakkında özen göstermeye davet ediyorum.birde arkadaşlar araçlar 3 yıl garantili olduğu için 6 ayda servise gelmek demek 3 yıl içinde 6 defa bakım demek 250 tl den hesaplasak 1500 tl ,artık düşünebilirsek ya aracım bir arıza yapsa bende garantiden faydalanamazsam bu arıza 2000 tl olsa onun için 6 aylık servis bakımlarını yaptıralım

Edit: Boş satırlar temizlendi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haberleşseydik keşke Murat, bende anadolu yakasındaydım :)

Merhaba;

Bugün 6 ay bakımı için servise gittim. Yağ,yağ filitresi,hava filitresi değişti. Periyodik bakımlar yapıldı. Her ne kadar ayaklarım geri geri gitse de götürürken(6 ayda bir olduğu için) mecbur gittim ve tükürdüğümü de biiir güzel yaladım. Uzatmayayım konuya gireyim : 225 TL.

Ha bir de sol ön çamurluğumu çizmişlerdi, ona rütuş yapıldı. Bi boka da benzemedi ayıptır söylemesi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kullanıcıların çoğu servise gitmekten şikayetçi değil fakat aylık süre bakımından şikayetleri var.Bende aracımın ilk bakımını 3000 km'de yaptırdım.Şimdi benim aracıma 10000km kullanılabilen bir yağ konuyor ama ben bunu 3000km de değiştiriyorum.Bunun yerine yine servislere gidilsin fakat değişim zamanı gelmeyen ürünlerin değişimi yapılmaması daha doğru olur düşüncesindeyim.

arkadaşlar şimdi biz servis olarak aracınızı servise mutlaka getirin demiyoruz ama avrupanın türkiyedeki ana bayisi bunu şart koşuyor garanti ile sorun yaşamamak için zamanında servise gelmenizde fayda var .birde belirteyim ki aracınız 3000 yada 5000 kmdeki aracları biz servisler müşteri magdur olmasın diye hava filtresini temizliyoruz değiştirmiyoruz çünkü müşteriler bize garantisi bittikten sonra lazım bütün bayilerimizi bu konu hakkında özen göstermeye davet ediyorum.birde arkadaşlar araçlar 3 yıl garantili olduğu için 6 ayda servise gelmek demek 3 yıl içinde 6 defa bakım demek 250 tl den hesaplasak 1500 tl ,artık düşünebilirsek ya aracım bir arıza yapsa bende garantiden faydalanamazsam bu arıza 2000 tl olsa onun için 6 aylık servis bakımlarını yaptıralım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba;

benim 20.000 bakımı toplam tutar 461,00 TL ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim 20.000 bakımı toplam tutar 461,00 TL ..

rica etsek ayrıntılarını yazar mısınız?biraz çok gibi geldi de bana.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tapa Pulu --> 2,31 TL (1 Adet)

Yağ Filitresi Mazda 323-626 --> 8,13 TL (1 Adet)

Polen Filtresi --> 63,22 TL (1 Adet)

Buji Mazda 3-323 --> 19,00 TL (4 Adet)

Motor Yağı --> 68,00 TL (4 LT)

Aksam Temizleyici --> 4,20 TL (1 Adet)

Saf Su --> 1,00 TL (2 LT)

Cam Suyu --> 2,00 TL (1 LT)

Carbon Clean Sıvısı Benzinli --> 35,00 TL (1 LT)

Hava Filtresi Mazda2 - Mazda3 --> 42,81 TL (1 Adet)

Mekanik İşçilik --> 88,40 TL

Carbon Clean İşçiliği --> 36,40 TL

Lastik Tamir İşçiliği --> 20,80 TL (Lastikte çivi varmış onu çıkarmışlar)

KDV %18 --> 70,43

Toplam 461,70

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağında bir ömrü var diye biliyorum.6 ayda gidilmesinin nedeni bu olmalı.

Bencee senede 2 kere gidilmesi normal.Bir yaz'a girerken,birde kış'a girerken.Zaten arabalarımız piyasada az.Senede bir kere gidersek ne servis nede başka birşey kalır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun,ama 461 tl bana fazla geldı.toplamda 110 tl ıscılık almıslar.mekanık ıscılıgı nedır?bu ıscılıkte yapılan ıslemler neler?(80 tl) bılgısı olan var mı?saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...