Jump to content
djquzen

Tekleme ve Gaz Yememe (90-94)

Tavsiye Edilen Mesajlar

djquzen

geçen gün kayış koptu ve değiştirdik. ondan sonra araba çalışırken gaza basında sönüyor. kendi marşıyla çalışıyor. ısınma süreside uzun olduğu için çok zaman alıyor. yürüdüğünde ise 2000 i  geçene kadar tekliyor. yüksek viteslerde ve yüksek devirlerde de tekleme yapıyor hatta resmen atlıyor. Ustaya sordum karbiratörde ki bir mil varmış o biraz oynamış yerinden. onu yaptı  , biraz düzelme oldu ama yine gaz yemiyo. beli deviri geçene kadar tekliyor veya gaza basında hemen sönüyor. sebebini anlamıyorum. bunu tüpte de yabıyo bensinde de

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
djquzen

yarına götürüp baktıracağım işte. eskiden böyle değildi. yeni yapmaya başladı işte. kayış kopuktan sonra yani

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
djquzen

arkadaşlar arabaya baktırdım. karbirötorden olduğunu öğrendik. çok hava alıyormuş  , bir de benim bujiler normal bujiymiş yerine boş marka elektronik ateşlemeli buji taktık. usta bizim arabaların elektronik ateşlemeli ( 4 kollu ) buji olması gerektiğini söyledi . karbürotörün hava alan kısımları kapatıldı. sorun çözüldü.

Birde benzinde araba yarım gazdan sonra bayılıyor sonra atıyor du  . onu da ustaya sordum : bizim arabaların emiş delikleri ufak olduğundan sürekli gazda kullanınca delikler milangazınki gibi tınakıyormuş. o yüzden bir gün boyunca karbüratör asit oranı az asitte bekletilecek. o da çözüldükten sonra son durumu buraya yazacağım .

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...