Jump to content

Qashqai Nedir ? ?


Uygar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Qashqai /qash qa: ee/ (also spelled Ghashghai, Kashgai, Qashqay and Qashqa'i) are a Turkic-speaking tribal confederation of clans in Iran. They mainly live in the provinces of Fars, Khuzestan and southern Isfahan, but especially around the city of Shiraz in Fars.

Burası anlamını açıklıyor. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Qashqai are nomads who live in the deserts of southwest Iran. Their language "Qashqai Turki" has not been written. Most know Farsi. They are "professing" Muslims. The wealthy Qashqai own land. The more numerous lower class are shepherds, and laborers. The women are known for their weaving. They profess Islam

Hatta bu daha iyi açıklıyor. :)

Maden değilmiş yani. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk kez 2004 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda konsept bir model olarak tanıtılan Qashqai’nin Avrupa’da satışına gelecek yıl şubat ayında başlanacak. Tamamen Avrupalı tüketicilerin beklentileri doğrultusunda geliştirilen otomobilin dizaynı Nissan’ın Londra’da bulunan Avrupa Tasarım Merkezi’nde hayat buldu. Japon markanın yeni modeli firmanın İngiltere’nin Sunderland kentinde bulunan fabrikasında üretilecek. Japonya’ya Dualis adıyla ihraç edilmesi planlanan model genel hatlarıyla Murano’ya benziyor. C segmentinin hatchback modelleriyle SUV segmenti arasında konumlandırılan yeni model 4310 mm uzunluğa, 1610 mm yüksekliğe ve 1780 mm genişliğe sahip. Aracın 2630 milimetrelik aks mesafesi ise iç hacim genişliği hakkında fikir veriyor. Qashqai ilk etapta Avrupa’da dört farklı motor seçeneğiyle satışa sunulacak. 1.6 litre 115 HP ve 2.0 litre 140 HP benzinli, 1.5 litre 106 HP ve 2.0 litre 150 HP dizel motorlara sahip olacak modelde beş ve altı kademeli düz, altı kademeli otomatik şanzıman ve CVT şanzıman seçeneklerinden biri tercih edilebilecek. Dört tekerden çekiş sistemi ise sadece 2.0 litrelik motor seçeneklerinde bulunacak. Nissan’ın yeni modeli Türkiye’de kasım ayında düzenlenecek Autoshow’da sergilenecek. Aracın ülkemizde satışa sunulacağı tarih ve satış fiyatı ise henüz netlik kazanmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

  • 2 ay sonra ...

Fiyat belli oldu

QASHQAI 1.6 VISIA 4X2 M/T 39.900 

QASHQAI 1.6 TEKNA 4X2 M/T 43.900 

QASHQAI 1.6 TEKNA EXECUTIVE 4X2 M/T 47.900 

QASHQAI 2.0 TEKNA EXECUTIVE 4X4 CVT 65.900

fiyatlar YTL dir.

mazda3 e tercih edilir gibi görünüyor :tey:

Nissan Qashqai’nin giriş motoru olan 1.6 litrelik benzinli ünite, 115 HP lik gücü ve 156 Nm’lik torkuyla araca göründüğünden çok daha etkili bir performans sunuyor

Görünümünün aksine Nissan Qashqai 1.6’nın ağırlığı 1297 kg. Bu ağırlığın bazı kompakt sedanlar seviyesinde olduğunu düşünürsek Qasqhai’nin 1.6 litrelik motorunun pek de yabana atılmaması gerektiği daha net ortaya çıkıyor.

1.6 motor için

Menzil:  652 km

Test tüketimi:  9.2 lt/100 km

nissan_qashqai_7-1.jpg

[img width=800 height=600]http://actucar.free.fr/cars/nissan/qashqai/img/04.jpg

birkaç ta modifiyeli

[img width=800 height=541]http://stadium.weblogsinc.com/autoblog/hirezpics/Qashqai1.jpg

[img width=800 height=541]http://stadium.weblogsinc.com/autoblog/hirezpics/Qashqai2.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...