Jump to content
mazdagun

Mazda 323 2001 Yeni takılan lpg tecrübelerim

Tavsiye Edilen Mesajlar

mazdagun

selam arkadaşlar.Aracım 2001 model 1500cc mazda 323  ilk önce Atiker marka lpg kiti takdırdım ,ama uymadı malum sorun yani belirli devir aralıklarında irkilme tekleme ne derseniz deyin yani olmadı.daha sonra BRC MY07 model lpg kitini takdırdım.şimdilik hiç bir sorun yok çekiş de iyi.ayar yapılırken aldığım 20 tl lik lpg ile 90 km yol yaptım.1999 VE 2001 model bu araçlara brc daha çok uyumluymuş tabi işçilik de önemli.ancak ruhsatta motor şasi no sunun hangi harflerle başladığına göre lpg kitini önerdi benim ustam.ZL...diye devam eder şase .Sırf benzin pahalılığı yüzünden aracımı satmak üzereydim Allah razı olsun ANTALYA PROTEK OTOGAZ Galip beyden birinci sınıf bir işçilik ve esnaflık örneği gösterdi,kendisine ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ederim.amacım reklam kesinlikle değil incelemelerime göre bir çok arkadaş aynı dertten muzdarip olmuştu.daha sonraki tecrübelerimide yine buradan paylaşmaya devam edeceğim.MAZDA'CILARA SELAMLAR. :clap:

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Fotifoti

hayırlı olsun, sorunsuz kullanımlar dilerim.

burada 97 oktan 3.89tl, 95 oktan 3.84tl .. libyada depo 13 tl. gelde çıldırma :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
tersakan55

97 323 f Lantis var bende aldığımda tekleme,gazdan ayağımı çektiğimde stop etme,aşırı yakıt tüketimi,performans düşüklüğü yani ne arabaya binme zevki kaldı bende götürmediğim usta kalmadı ama son bir Hamle aracı hurdaya vermek üzereyken hızır gibi yetişen çorum küçük sanayi den Dinçer kardeşim BOSH SERVİCE Allah razı olsun Mazda nın 323 F in şimdi keyfini sürüyorum Allah nazardan korusun tık yok arabada şimdi.ben böyle bir keyifli araba kullanmadım arıza sebebi ise eski model otogaz sistemi takılı tüm mazdalarda kalıcı sorunlar bırakmış olması hava akışmetrenin beynin bu yüzden hasar görmesi ve birçok kalıcı sıkıntılar bırakmasından kaynaklanıyor.Ama Mazda tecrübesi olmayan ustalardan kalan hasarlarıda sayarsak artık o arabadan hayır gelmez.Ama dedimya Dinçer kardeşim öyle bir el attıki kendi arabası gibi ve ustalıklarına da diyecek yok şimdi 323 yeniden doğdu sanki.eğer sorunu olan arkadaşlarım varsa arasınlar yardımcı olurum bu bölgede 544 655 5050

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Lupara

Güle güle kullanın. Bende aynı aracın 99 modeli var. Atiker takılı. şimdilik yakıtın fazlalığı dışında bir sıkıntı yok. ş.içi 13 lt/100 km ortalaması var maalesef.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Guest aktas_38

  Şehir içi 13 lt lpg tamamen normal sert bir kullanım tarzınız varsa

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Lupara

Bana da biraz fazla geliyor. Sabah işe gidiyorum.Akşam dönüyorum. Tamamı ş.içi max.10 km mesafe. Arada da gerektiği zaman dolaşmak durumunda kalıyorum.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş



Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...