Jump to content
okkko

Mazda3 J.D. Power Araştırmasında Kompakt Sınıfının En İyisi Oldu...

Tavsiye Edilen Mesajlar

okkko

• J.D. Power Alman araç sahipleri araştırmasında Mazda3 Sınıfının en iyisi seçildi

• Araştırmaya katılan 25 marka arasında Mazda dördüncü sıraya yerleşti

• Avrupa’nın en geniş Pazarında yine başı çeken markalar arasına girmeyi başardı

İstanbul, 24 Haziran 2010. Avrupa kompakt sınıfında Amerikan araştırma Enstitüsü J.D. Power tarafından yürütülen en son müşteri memnuniyeti anketinde Mazda3 Avrupa kompakt sınıfının tüm önemli markaları arasında birinci sıraya yerleşti. Almanya’nın otomotiv pazarında yapılan en büyük araştırma Mazda 3’e tam müşteri memnuniyeti konusunda yüzde 85.6 puan verdi. Böylelikle Mazda, Mercedes A-Class’ın yüzde 84.8 ve Hyundai i30’un yüzde 84’lük skorlarını geride bıraktı. Alman araç sahiplerinin müşteri memnuniyeti dört kategoride anket soruları ile hesaplandı. Kalite/Güvenirlik, Araç Çekiciliği, Servis ve İşletim Maliyetleri: aynı ağırlığa sahip olan tüm kategoriler bir araya getirildiğinde J.D. Power’ın Müşteri Memnuniyeti Endeksini oluşturdular (CSI).

Şahsi arabalarda müşteri memnuniyetini yansıtan sıralamalarda Mazda yüzde 83.1’lik bir ortalama yakaladı. Bu da 25 markanın dahil olduğu listede dördüncü sıraya yerleşmesini sağladı ve yine otomotiv endüstrisinin 81.3’lük ortalamasının üzerinde performans gösterdi.

Bu seneki J.D. Power Müşteri Memnuniyeti Endeksi 16.500 Alman araç sahibinin ortalamada iki yaşındaki araçlar için kendi araçlarını değerlendirmeleri ile ilgili sorulara verdiği oylara dayanarak elde edildi. Tüm kategorilerde müşteri memnuniyeti ile ilgili sonuçlar, Temmuz 2010 itibarı ile 25 ilan panosunda ve 102 araç kanalında Almanya’nın 25 Haziran 2010’da yapılan OTOMOBİL TESTİ olarak ayrıntılı biçimde ilan edilecektir. 

:tey:

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
MuRDoC_111

30a7sl1.jpg

Mazda3, J.D. Power tarafından yürütülen Avrupa müşteri memnuniyeti araştırmasında kompakt otomobil segmentinde ilk sırada yer aldı.

Alman otomobil pazarında yapılan en büyük anket olan bu araştırmada müşteri memnuniyeti, Kalite ve Güvenilirlik, Çekici Tasarım, Servis ve Kullanım Maliyetleri alanlarında sorulan sorular ile ölçülüyor.

Mazda3, %85.6'lık skorla Mercedes A serisi ve Hyundai i30'un önünde birinciliğe ulaşırken Mazda marka olarak da genel müşteri memnuniyeti sıralamasında %83.1 ile 25 marka arasında dördüncü sırada yer aldı.

*kaynak:  mazda-tr

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...