Jump to content
murat_dem

Uzun süre kullanılmayacak aracın muhafazası hk.

Tavsiye Edilen Mesajlar

murat_dem

Arkadaşlar uzun süre aradan sonra Merhaba,

Kismetse Aralık basi askere gidiyorum. Bu sure zarfinda (ki 6 ay yada 12 ay kalabilirim askerde) aracimi muhafaza etmek icin neler onerebilirsiniz? Lastiklerimi hafif sondurerek aracı takoz uzerinde bırakmayı dusunuyorum. Kapalı garajda kalacak.

Şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
S.Halilduru

Muratım hayırlı olsun öncelikle. Lastikler üzerinde bırakmamak gerekli evet.

DAha önce okuduğum ve aklımda kalanları söyleyeyim yanlışlarım var ise arkadaşlar düzeltsinler.

Eğer hiç kullanılmayacak ise takoz üzerine konulması, akünün sökülmesi, içindeki yağın boşaltılması söyleniyordu. Eğer bunlar yapılamıyor ise 2 hafta bir aracı biraz çalştırıp biraz tur atın deniyor. eğer bırakacağın yer çok hareketli ise araç brandası al bir tane. ben 40 lriaya aldım ara sıra kullanıyorum.

veya en iyisi sen bana ver, ben 12 ay boyunca bakarım :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Burak

Bir otopark ile anlaşıp orada muhafaza edilebilir bence eğer evin otoparkı yoksa. Üzerine bir branda , akü başlarının sökülmesi iyi olur. Yağı hiç elleme geldiğinde servise çekersin direk yağ ve filtrelerini değiştirirsin.

Takoza kaldırmak yerine aracın tekerleklerine fazla hava basmak da çözüm olabilir . Bir lastikçi onu tavsiye etmişti lastiğin yanaklarının çatlamaması için.

Şimdiden hayırlı teskereler Murat :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
keremtucan

hayırlı tezkereler Murat...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Guest Wukill

hayırlı tezkereler, sıfır araçlar tırdan indikten sonrada içlerinde çok hava bulunuyor sanırım 37-38 barlık bi lastik havası işini görür garantiye almak istersen 40 dan fazla çıkma :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
murat_dem

Abilerim arkadaşlarım hepinize teşekkür ederim. Bişeyler yapıcaz artık, asker üzeri biraz zamansız bir araba alımı yaptık ama neticede 1 sene kullanmış oldum. Hatta şu aralar aklımda satsam mı diye de soru işaretleri dolanmıyo değil hani...???

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×