Jump to content
flamable

astina ön yolcu koltuğu

Tavsiye Edilen Mesajlar

flamable

Arkadaşlar 3 gündür astinamın tüm iç aksamını döşemelierini koltuk kılıflarını söküp temizleyip tekrar yerine takmakla uğraşıyordum.Dünyanın en iyi oto kuaförünün yapabilceğinden daha iyi bir temizlik yaptım diyebilirim:) Bu arada ön yolcu loktuğunun kılıfını söktüğümde kılfının altına gizlenmiş bi plaka gördüm, bilgisayar klavyelerinin içinde tuşların basmasını sağlayan filme çok benziyo. Acaba bunun ne olduğunu bilen var mı? Ayrıca kabloyla da zeminden araca bağlanmış durumda, hatta markası siemens . Ben airbag sensörü diye tahmin ettim ama sensörden çok sanki koltuk ısıtması gibi duruyo. Eğer koltuk ısıtmaysa sürücü tarafında niye yok?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
unutulmayanlar

eğer koltuğun oturma yerindeyse ısıtmadır ve tahminim fabrikanın ön hazırlığıdır.eğer yanda ise airbag hazırlığıdır.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
flamable

minderde,tamamen kaplamış durumda, ön hazırlık olcanı düşünmüyorum çünkü ön hazırlıkta adam böyle komple devreyi koymaz:) Ama belgi önde yolcu oturmadığı zaman ön yolcu airbag ini devre dışı bırakan bi sistem olabilir, ya da yolcunun ağırlığına göre kademeli açılan bi airbag sistemi olabilir.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
flamable

yapma yaw:( peki sensörsüz airbag çalışmıyo muymuş?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
SeZaR_323

O sistem eğer yolcu hava yastığınız var ise herhangi olası kaza anında yolcu koltuğunda 20 kg dan daha az bir ağırlık var ise sağ yolcu hava yastığının boş yere açılmasını engellemek için yerleştirilmiş bir sistem. Doğrudan airbag sensörü ile bağlantılı ve ağırlığa duyarlı.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...