Jump to content
Efebey

Otomotivin Başkentinde Türkiye Konuşuluyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

Efebey

Türk otomotivinin satış rekoru kırması okyanusun ötesinde yankı buldu. Amerikalı yöneticiler, Türkiye ekonomisinden övgüyle söz etti

Türkiye ekonomisi ve Türk otomotiv sektörün okyanusun ötesinde bile konuşuluyor. Detroit Otomobil Fuarı'nda konuştuğumuz Amerikalı yöneticilerin Türkiye'ye olan ilgisi şaşırtıcıydı.

Kia'nın Amerikalı Başkan Yardımcısı Michael Sprague, son dönemde Türkiye'nin adını sıkça duymaya başladıklarını söyledi. Türkiye'nin otomotivde büyük sıçrama yaptığını ve rekor kırdığını duyduğunu belirten Sprague, "Sadece pazardaki gelişme değil Türkiye'de üretilen araçları da çok duymaya başladık.

Özellikle Türkiye'de üretilen Transit Connect çok fazla ilgi çekiyor. Bu fuarda bile Ford için ne kadar önemli olduğu özel oluşturulan pistle ortaya konmuş. Bence Connect, gayet başarılı bir görünüme ve ticari sınıfta oldukça başarılı özelliklere sahip" şeklinde konuştu.

1.1 MİLYAR DOLAR

Kia'nın Amerika'da hızla büyüdüğüne ve kardeş şirketi Hyundai'yle birlikte 1.1 milyar dolarlık yatırımla Georgia'da fabrika kurduklarını kaydeden Sprague, "2010 yılında yüzde 18.7 büyüyerek 358 bin adet araç sattık. Ağustos ayında devreye giren fabrikayla birlikte 2011 yılında da büyüme öngörüyoruz" dedi.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...