Efebey

Pagani Huayra "Rüzgar Tanrısı"

Pagani milyon avro değerindeki hiperspor otomobilini tanıttı.

001uca.jpg

Pagani, Mercedes AMG ile motor alanındaki işbirliğine devam etmiş. Araçta çift turbo beslemeli 6 litre hacminde V12 motor kullanılmış. Sadece alt bloğunu Mercedes SL65 Black Series ile aynı olan güç kaynağında, turbo geçikmesinin minimize edilmesi için üst bloğu, pistonlar, turbolar ve manifolt SL65'dekinden farklı.

Motor 700 beygir güç ve 1000 Nm tork üretiyor. 7 vitesli sıralı şanzıman ile gücünü yere arka tekerleklerinden aktaran aracın kuru gövde ağırlığı 1350 kg (motor sıvıları, yağlar ve yakıt hariç).

Performans verileri ile ilgili net bilgi vermeyen Pagani, testler sırasında 0-100 km/s hızlanması 3.3 saniye olarak ölçtüklerini, 370 km/s hıza ulaştıklarını söyledi.

Aracın en ilginç özelliklerinden biri değişken aerodinamik yapısı. Şirket aracın dört köşesindeki gövde panellerinin bir uçağın kanadı gibi hareket ederek yol tutuşunu artırdığını iddia ediyor.

Yükseklik ayarı bulunan süspansiyonlar sadece aracın tümseklerden geçmesini kolaylaştırmıyor, aynı zamanda sert frenlemelerde aracın burnunu yere daha da yaklaştırarak, gövde altından geçen havayı azaltıyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Çok güzel araba.Benim gözdem bu tarz arabalarda koenigseeg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Oldukça güzel bir araç yapmışlar gene, benim anlamadığım şöförün diz kapağı hizasında koltuğun içinde siyah kısımda ne olduğu ???

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Abi alemsin yaa.. Çok güldüm valla..  :2funny:

Ama öyle göründü gözüme :D

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

koymayın şunları foruma. canımı sıkıyo sonra...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde PaylaşBilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.