Jump to content
M. Soner Yıldırım

Landi Renzo Kullanan İlk Ben miyim?

Tavsiye Edilen Mesajlar

M. Soner Yıldırım

Arkadaşlar merhaba. LPG konusunu baştan sona taradım ama Landi renzo taktıran arkadaş göremedim. Gözden kaçırmış da olabilirim. Ben bugün Kartal Oto Sanayide bir firmaya taktırdım. BRC de taktıklarını ama Landi Renzo nun Mazda 3 için daha uymlu olduğunu söylerek 1.400 TL ye uyguladılar. Zamanla yakıt değerlerini ve çıkan sorunları ve memnuniyetimi buradan yazıp bu marka ve Mazda 3 uyumunu da test etmiş olacağız. Not: Rölantide çalışırken tık tık tık diye gürültülü bir ses çıkarıyor ama gaza basınca ses kesiliyor ve içeri de ses almıyor. Diğer forumlardan okuduğuma göre bu markanın bir özelliği imiş.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Guest mustafa_g

Cihangir 1.8 Familia'sında kullanıyordu ve çok memnundu. Forumda Mazda 3 nde bu markayı kullanan başka biri daha olduğunu hatırlamıyorum hiç.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
M. Soner Yıldırım

Forumda Landi Renzo LPG kitini aktif olarak kulllana tek kişi olarak sizlere 1 aylık kullanım izlenimlerimi kısaca anlatayım. Bu aleti arabalarımıza taktırmaktaki ilk ve de tek amacımız yakıt tasarrufu sağlamak ise ben buna en sorunsuz şekilde kavuştum. LPG ile aracı kullanmaya başladığımdan beri ne tekleme ne sarsılma ne herhangi bir arıza ışığı uyarısı vb hiç bir negatif bir durumla karşılaşmadım. Yakıt değerlerimi de defalarca test ettim ve 0,21 ile 0,23 kuruş arasında rakamlar buldum. Her gün yaklaşık 60 km yol yapıyorum bunun 50 km si çevre yolunda 10 km si de şehir içi sıkışık trafikte olduğunu söyleyebilirim. Ben Amacım tasarruftu ve buna da en sorunsuz şekilde ulaştım :) DAha önce aracımda çekiş sorunu var demiştim ama LPG takmadan öncede vardı. Bu hafta aracı servise sokuyorum. Bakım sonrası çekişde düzelme olacağını düşünüyorum.

Aşağıda bir kaç resim ekledim.

w9irfc.jpg

[img width=560 height=420]http://i53.tinypic.com/30ruusp.jpg

[img width=560 height=420]http://i53.tinypic.com/vfk201.jpg

[img width=560 height=420]http://i55.tinypic.com/2lxxpau.jpg

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
hagakure

Paylaşım için teşekkürler , beklediğiniz yakıt tasarrufuna sorunsuz ulaşmanız güzel.Umarım ilerleyen zamanlarda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...