Jump to content
engnn

Kalkışta Devir Düşmesi (1999-2001)

Tavsiye Edilen Mesajlar

engnn

Öncelikle herkese merhaba.aracım 2000 model 323 1.5.sorunları anlatayım.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
engnn

kusura bakmayın mesajı tamamlayamadan yanlışlıkla gönderdim.evet sorunlar şöyle:araba lpg deyken kalkışta ya çok gaz vererek kalkmak gerekiyor yada normal kalkmak sitediğimde ayağımı debriyajdan çekerken devir anlamsız şekilde düşerek stop etme derecesine geliyor ayrıca 3000 devire gelince araç tekliyor.lpg de yakıt tüketimide çok fazla.normal kullanmama rağmen 15 lt. civarında yakıyor. bu sorunların hiçbiri benzinde kullanırken olmuyor. birkaç yere gösterdim sorunun buji ve kablolarında,lpg enjektörlerinde ve regülatörde olabileceğini söylediler.ancak benzinde hiç bir sıkıntı olmaması ateşleme ile ilgili bir sorun olma ihtimalini azaltıyor diye düşünüyorum.ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Cagkan Cavusoglu

lpg beynini ve enjektorleri kontrol ettirip gaz ayarını yaptırın deneyin ayrıca hava filtresine de baktırın arac yeteri kadar hava alamıyor yada tam tersine fazla hava alıyor olabilir ama bence sorun karburatorde ve baya da masraf çıkıyor diye hatırlıyorum karburatorcuye gostermenizde fayda var.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Guest ReyEm

merhabalar,size şöyle bir öneride bulunayım...

mevcut hava filtrenizi bi sökün. üstten iyi görünebilir ancak alt tarafı yırtılmış olabilir.

böyle bir arıza başıma geldi. umarım arızanız hallolmuştur.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
engnn

ilgilenip cevap veren arkadaşlara teşekkürler.lpg enjektörlerini değiştirdim kalkışta ki sorun (en çok canımı sıkan buydu) giderildi,ancak çok yakma ve 3000 devir civarındaki tekleme devam ediyor onların da çaresine bakmaya çalışıyorum :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
SeZaR_323

Ayar problemi var,düzgün bi ayarla çözülür ;)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
cebeci57

Merhabalar arkadaşım bende de 99 model 1.5 glx var. Aynı sorun bende de vardı araç 3000 deviri geçtikten sonra hafif bir şekilde bayılma oluyordu ama sadece gazda yapıyor benzinde yapmıyordu. bende enjektörlerden olabileceğini düşünmüştüm ama bir sıkıntı yokmuş. Gazcıya gittim bu araçlarda dereceli eksantrik olduğunu 3000 devire gelince yakıt tasarrufu sağlamak için dişlinin hafif geriye döndüğünü bununda aracı yavaşlattığını söyledi. bu kasalarda böyle bir özelliğin olduğunu söyledi. Ayarlarını yaptı düzeldi şimdi bir sıkıntı yok. Ben İstanbulda oturuyorum kadosan üçel otogaz da yaptırdım ayarları gazcıya bir göster başka sıkıntı yoktur.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...