Jump to content
Zotone

Dizel-Benzinli Motorlar

Tavsiye Edilen Mesajlar

Zotone

Sevgili MazdaClubTr üyesi arkadaşlar,

Dizel motorlu araçlarla benzinli araçlar arasında günümüzde fiyat-performans-yakıt ekonomisi dışında ne gibi farklar vardır? Yani bu motorların bakım masrafları,çıkardığı arıza türleri,periyodik bakımları ve motor ömürleri arasındaki farklar nelerdir? Bu yılki istatistiklerde dizel araç satışları %60 iken benzinliler %40.Doğal olarak Türkiyeli tüketicilerin dizele yönelmesinin en önemli unsuru malum benzin-motorin fiyat farkı ve karşılığında gidilen mesafe. Yani olay sadece bu mudur? Dizel araçlar 150-200bin km geldiğinde satılmak zorundamı? (yaygın görüş budur ya)150-200 bin km. gelmiş dizel araçları alan kişiler niye alıyor bu araçları o zaman? "Dizel" dediğiniz zaman insanlar hafif burun kıvırıyor,bu burun kıvırması sadece dizelin benzinli karşısında benzinlinin verdiği keyfi verememesimi?Bu olayı birtürlü anlayabilmiş değilim.

Birileri bana bunu anlatırsa vallahi çok makbule geçer.

Saygılarımla..

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Zotone

Sanırım bu konu sevilmedi, yada cevabı çok uzun-veya bunda bilinmeyecek ne varki olayı- neyse canınız sağolsun arkadaşlar. ben bunu tabiki başka yerlerden öğrenebilirim ancak sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istemiştim. Vallahi alınmadım. :fiuw:

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
okkko

asıl sebep takıntı. tüketicinin saplantılı satınalma eğilimidir.

ekonomik sebepler 2. ve daha alt sıralarda...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Zotone

Okan bey,

Tabi haklısınız. Saplantılı satınalma eğilimi :) Sıkı laf :)

Şimdi siz bu işin uzmanı-yetkilisi olarak, mutlaka servise dizel araçlarda geliyor.Soruya cevap vermeyebilirsiniz. benzinli bir mazdayla dizelin bakım masrafları çok farklımıdır?

Veya şimdiye kadar dizel mazdalar da kronik bir sorunla karşılaştınız mı?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...