Jump to content

2012 Mazda3 Facelift (Skyactiv)

emregc
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 144
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

19

• Gökhan

12

• okkko

20

• emregc

23

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

şaka değil. bu kasaya koyup koymayacaklarını bilmiyorum. fakat bu motor yapıldı, test edildi ve hazır...

yakında Türkiye ye geleceğini sanama ama engeç 2013-2014'de yeni kasayla gelir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1.5lt 100hp

1.5lt 120hp

türkiyeyi ilgilendiren motorlar bunlar. bunlar mazda3 e konacak sky motorlar. ama f/l ye koyarlar mı bilmiyorum. ben yeni kasanın teknik özelliklerinde görmüştüm... :o

ilk etapta f/l ile 2.0 sky-g kullanılacak...

Okan Facelift Mazda3 ile 2.0 motor mu gelecek diyorsun ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okan Facelift Mazda3 ile 2.0 motor mu gelecek diyorsun ?

facelift araca ilk etapta 2.0 sky-g motor konacak ama bu motor Türkiye'ye gelmez tabiki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

facelift araca ilk etapta 2.0 sky-g motor konacak ama bu motor Türkiye'ye gelmez tabiki...

Şimdi oldu :) Dedim 2.0 Mazda3 kime satılacak :D

Bu durumda 1.3 ten sonra 2.0 motor lanse edilecek diyorsun yani. 1.6 olmayacak dediklerine göre 1.5 çıkacak motorlar yanlış anlamadım değil mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hep düşük beygir diyordunuz, alın size işte düşük cc yüksek beygir :D

Bu durum dizel takıntımı örselemeye başladı. Her an benzine sıcak bakabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni değil de facelift diyelim. kısaca mazda3 F/L...

Şimdi bu Facelift dediğiniz 2012 Mazda3 de makyaja ek olarak sadece yeni motor mu konmuştur yoksa Skyactive teknolojileri bütünüyle kullanılmış mıdır,  yani yeni şanzıman ve şasi de mevcut olabilir mi araçda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben heyecanlandım bayağı. Bakalım neler olacak?

Gelsin, yollara çıksın, test edilsin ondan sonra. 2015 gibi anca :)

Birde şunun direksiyondan vitesli olanını getirseler iyi olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi oldu :) Dedim 2.0 Mazda3 kime satılacak :D

Bu durumda 1.3 ten sonra 2.0 motor lanse edilecek diyorsun yani. 1.6 olmayacak dediklerine göre 1.5 çıkacak motorlar yanlış anlamadım değil mi ?

yüksek ihtimalle bu olacak...

ama makyajlı mazda3 de sky 1.5 göremeyebiliriz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hep düşük beygir diyordunuz, alın size işte düşük cc yüksek beygir :D

Millet uçtu gidiyor abi. Focus 1.6 180 bg, Astra 1.4 140 ve 1.6 180 bg, Vw 1.4 122 ve 160 bg, Renault 1.4 130 bg, Peugeot ve Citroen 1.6 156 bg v.b......

Hacim küçültme işi tamam da turbo veya kompresör olmadıktan sonra ne yapayım hacim küçülmesini :D Millet arabayla yakında aya çıkacak :D Yakıt tüketimini açıklasınlar da çok övündüklerine bir bakalım....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Millet uçtu gidiyor abi. Focus 1.6 180 bg, Astra 1.4 140 ve 1.6 180 bg, Vw 1.4 122 ve 160 bg, Renault 1.4 130 bg, Peugeot ve Citroen 1.6 156 bg v.b......

Hacim küçültme işi tamam da turbo veya kompresör olmadıktan sonra ne yapayım hacim küçülmesini :D Millet arabayla yakında aya çıkacak :D Yakıt tüketimini açıklasınlar da çok övündüklerine bir bakalım....

bide şu 1.6 180hp nin tiketimini açıklasan...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bide şu 1.6 180hp nin tiketimini açıklasan...

İnsan gibi kullanım da 5.0 litre yazıyor ama kullanmadım bilmiyorum, kullananlarında yorumlarını hiç dinlemedim. Kullandığım 1.6 156 lık Peugeot 508  4.5 litre yakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki Mustafacım, kim 1.6 180BG arabayı alıp, "insan gibi" kullanacak?

Abi bence önemli olan rakipleriyle kıyaslanacak motor yapmak. Ekonomik yönden 4.0 litrenin altına yakıtı düşerse belki düşünülebilir.

Adam aracın koltuğuna oturduğunda istediği zaman ekonomik, istediği zaman performanslı kullanabileceğini bilmesi ayrı bir duygu. Ben alsam insan gibi kullanır mıyım kesinlikle hayır.

Mazda3' le şehir dışında 12 litre civarı yakıyorum abi. O aracı aynı hızlarda sürsem 10 litre civarı belki yakar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...