Jump to content
emregc

2012 Mazda3 Facelift (Skyactiv)

Tavsiye Edilen Mesajlar

akutlu

merhaba,

2007 model Mazda 3 aracımı 2012 model ile değiştirmeyi düşünüyorum. Makyajlı Mazda 3'ün değişen detayları aşağıdaki linkteki dokümanda mevcut.

http://www.2shared.com/document/ly05tXNu/Mazda3-facelift-Oct2011.html

Aracı değiştirmemin maliyeti 20-22bin lirası olacak. Otomatik vitesten impresive manuel'e geçmeyi planlıyorum. Mevcut araçta 7.5 olan tüketim ortalamasının da 6litrenin altına inecek gibi.

Yeni BMW1 ve guiletta'da alternatifler arasında ancak, Mazda 3 kadar az yakacaklarını düşünmüyorum. :boks:

Önerisi olan var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
omer_yildir

1 serisi 8 ileri otomatik ile güncel 3 den az yakıyor. Bizzat test ettim. Kalite olarak mazda3 den daha iyi ancak fiyatlarıda karşılaştırmak lazım. 1 serisi 20 binlira daha pahalı.. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zotone

Yeni makyajlı Mazdalarda verdiğiniz dökümanda "Scheduled Every 20,000 / 12 Months " bakım periyodları sanırım değişmiş. Acaba ülkeden ülkeye göre değişiyormu bu yoksa Türkiyede de uygulanacakmı?

edit: imla..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
akutlu

1 serisi 8 ileri otomatik ile güncel 3 den az yakıyor. Bizzat test ettim. Kalite olarak mazda3 den daha iyi ancak fiyatlarıda karşılaştırmak lazım. 1 serisi 20 binlira daha pahalı.. :)

Kullanıcılarının tüketim değerleri 7-8 litre arası diye okuyorum.

Aynı yakıyor olsa bile aradaki fark 20 (aslında 30bin ama neyse) bin lira farka değer mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
akutlu

Yeni makyajlı Mazdalarda verdiğiniz dökümanda "Scheduled Every 20,000 / 12 Months " bakım periyodları sanırım değişmiş. Acaba ülkeden ülkeye göre değişiyormu bu yoksa Türkiyede de uygulanacakmı?

edit: imla..

Bu konuda Mazda Türkiye'ye sordum. Cevabı gelince buradan paylaşırım.

Sizlerde sorun. 10.000'de bir bakıma giren sıfır araç kaldı mı memlekette?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
omer_yildir

Ben eğitimde 1.16i 140km civarı kullandım. Sakin kullanımda 5.9 civarı yaktı. Otoyol da kullandığımda 14 e kadar çıktı. Ancak çok başarılı bir otomobil. Aklımdan geçiyor :) Özellikle 8 ileri şanzuman mükemmel diyebilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
akutlu

80.000liraya c segment bir araç aldığınızda beklentiniz yüksek olacaktır. BMW 1.16/8i bu beklentiye mutlaka cevap verecektir. Nihai karar için test sürüşü yapmayı planlıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
onurum41

arkadaşlar yeni mazda kullanıcısıyım siz daha tecrübelisiniz, 2012 mazda 3 şu anki kasanın gölgesinde kalır bence.makyaj olarak zayıf kalmış eksiği var fazlası yok gibi.saygılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emregc

Bende eski kasanın sevimli tasarımını beğeniyordum ama makyajlı yeni kasalarda baya bi iyileştirme yapılmış, daha üstün bir araç olmuş bakılırsa...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
onurum41

tabiki zevkler ve renkler meselesi :) diğer mazda 3 kullanan arkadaşlar ne düşünüyo acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Uygar

Ben makyajlı 3leri, RX-8 tamponlu model gibi benzetiyorum :)

2011-mazda-rx-8-front-angle-view.jpg

Mazda3_2012_stylesauto_01.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru

Bu konuda Mazda Türkiye'ye sordum. Cevabı gelince buradan paylaşırım.

Sizlerde sorun. 10.000'de bir bakıma giren sıfır araç kaldı mı memlekette?

Ben km'yi tamamlayamadığım dan dolayı 6000 km de bir giriyorum hemen hemen bakıma.

Ama değiştireceğim parçalar var. Madem garanti veriyor ve bakımların yapılması gerekiyor, değişmesi gereken parçaları da değiştirirler, sorun çıkartmazlar umarım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Abi, makyajlı kasada bahsettiğim şu jant güzel ama ben hala o titanyum grisi jantlarda kaldım.. :D

Seninkine müşteri bulunca alırsın artık :D Bak sitede birçok şey el değiştiriyor sen de anlaş artık birileri ile :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emregc

Sepet Amerikalılar düşük tüketimi duyunca aracı Hybrid zannediyorlar diye bagajı açıp ispatlıyor bayi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru

Amerikalılar eskitmeye başladı bile Skyactiveleri

Onlar kobay. Önce bir kullansınlar denesinler bakalım da bir terslik yok ise biz de getiririz :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...