Jump to content
emregc

2012 Mazda3 Facelift (Skyactiv)

Tavsiye Edilen Mesajlar

okkko

Adam direksiyondan vites değiştiriyor yaa  :kafa:  :jedi:

yaparım ben de bunu mazda3 lere. getirtip deneyelim bari parçaları...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Coriolis

Peki ya maliyet? Eğer yeni SKYActiv'ler şu anki makyajlılardan %25-30 daha pahalı olacaksa zaten hiç anlamı yok. Ama aradaki fiyat farkı makul olacaksa, o zaman bi hesaplamak lazım..

şöyle düşünün,

güncel 2012 fiyatları baz olur.

üstüne model ve model yılı değişimleri konabilir. ama ben aşırı bir fiyat beklemiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
akutlu

Bu konuda Mazda Türkiye'ye sordum. Cevabı gelince buradan paylaşırım.

Sizlerde sorun. 10.000'de bir bakıma giren sıfır araç kaldı mı memlekette?

Mazda bu soruya cevap verdi....

Sayın,

Mazda Motor Japonya'nın Türkiye'deki araçlar için tavsiye edilen bakım aralığı mevsim ve yol şartları gereği ilk 6. ay veya 10.000 Km hangisi önce dolarsadır.

Periyodik bakımların gerekli zaman aralığı ve kilometrelerde hangisi önce dolarsa yapılması, aracın yasal üretici garantisini risk altına alınmamasını sağlayacaktır. Devamlı kullanılmayan, yıpranma payı az ve parça değişimi gerektirmeyen durumlarda da bakım ücretleri aşağı çekilmiş olacaktır.

Bilgilerinize sunar, ürün ve hizmetlerimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

Mazda İletişim Hattı 444 4 693

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emregc

Skyactive  Mazda3 ile  çift kavramalı Ford Focus 0-100 kapışması... Tabiki Mazda  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Coriolis

yurtdışındaki Skyactive Mazda 3 aslında "semi" skyactive.

12:1 sıkıştırma var, sebebi ise 4:2:1 egzostun sığmaması...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emregc

Birde 0-100 videosunu 2000 m rakımda çekmiş Amerikalılar o nedenle araçlar gücünü tam veremiyor diyorlar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Yoksa Amerikadaki düşük oktanlı yakıt mı?

Ford kullanan eleman bahane olarak kötü benzin kullandım diyor :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Orbitus

yurtdışındaki Skyactive Mazda 3 aslında "semi" skyactive.

12:1 sıkıştırma var, sebebi ise 4:2:1 egzostun sığmaması...

E şimdi, ülkemize ileride gelecek Mazda 3'ler semi-skyactive mi olacak. Full-skyactive için Mazda 6 kurtaracak mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Orbitus

Bir de USA'da IIHS, yani NCAP'in "ödün vermeyen" versiyonu, Azgın Teke'ye ( motor farklı tabii ) en yüksek notu vermiş... Sadece skyactive'e değil, önceki seriye de...

USA Mazda'dan alıntı:

post-0-141695287299_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Coriolis

E şimdi, ülkemize ileride gelecek Mazda 3'ler semi-skyactive mi olacak. Full-skyactive için Mazda 6 kurtaracak mı ?

Semi-Skyactiv Türkiye' ye gelmeyecek...direkt olarak yeni 3 gelecek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emregc

Mazda 3 Skyactive yol testi ( 3:50 den itibaren motorun tahrik edici sesine bir kulak verin derim)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Skyactiv Mazda3 yakıt ekonomisi konusunda da çok iddalı, aşağıda kullanıcıların elde ettiği sonuçlardan bazıları var.

539201_10151977319650363_100156193_n.jpg

bu kullanıcı 95 km/h ortalama hızla, 5,11/100 km yakıt ekonomisi sağlamış.

553510_10151983175030363_1849872671_a.jpg

bu arkadaşımız  ise  85,3 km/h ortalama hızla, 5,01/100 km yakıt ekonomisi yakalamış.

526570_10151983174405363_957213906_n.jpg

bu kullanıcı çıtayı baya yükseltiyor ve 96,56 km/h ortalama hızla, 4,9/100 km yakıt ekonomisi sağlıyor.

480076_10151983175395363_1928203180_n.jpg

bu kullanıcı da olayı iyice abartmış, kensine saygılarımı sunuyorum, facebook'ta da fotoğrafına bu yönde yorum yaptım. 88,51 km/h ortalama hızla, 4,52/100 km yakıt ekonomisine erişiyor.ibretalindin.gif

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emregc

Ortalama sürat 55 mil ( 88 km ) iken 52,3 mil gidiyormuş bir galon benzinle

Yani  1 galon = 3,785 litre

1 mil    = 1,609 km

3,785 litre ile 84,15km (52,3 mil) giderse  100 km de ne yakar araç = 4,49 lt

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

3,785 litre ile 84,15km (52,3 mil) giderse  100 km de ne yakar araç = 4,49 lt

burada

burada

burada

52,3mpg hep 4.52 litre/100km çıkıyor, sizin hesaplarınızda bir çelişki de yok, aradaki fark nereden kaynaklanıyor bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emregc

burada

burada

burada

52,3mpg hep 4.52 litre/100km çıkıyor, sizin hesaplarınızda bir çelişki de yok, aradaki fark nereden kaynaklanıyor bilmiyorum.

Programlar 3,8 lt ye yuvarlıyor 1 galonu, biz daha ince yakıt hesapları yapıyoruz :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Montimpex

Ford kullanan eleman bahane olarak kötü benzin kullandım diyor :D

adamın adı Roman..tüm mazda karşılaştırmalı videolarını izlemişliğim vardır..adam tam bir anti mazdacıdır haberiniz olsun..mazda ağzıyla kuş tutsa Romana beğendiremez kendini..

kendisi VW ve ford fanıdır..yorumlarını dikkate almayınız..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...