Jump to content
 • İlhan
  İlhan

  Mazda RT-24P Yarış Otomobili Los Angeles Auto Show da Tanıtıldı

  16 Kasım'da Mazda ABD, Los Angeles Otomobil Fuarı'nda yeni "Mazda RT-24P" prototip yarış otomobili tanıtıldı. Mazda'nın bu yeni yarış otomobili, Kuzey Amerika'daki Mazda motorsporları faaliyetleri tarihinde yeni bir dönem başlatacak. Mazda RT24-P, Daytona Prototype International (Dpi) yönetmelikleri uyarınca IMSA WeatherTech SportsCar Şampiyonasının prototip sınıfında yarışacak. Parça testinden geçtikten sonra, yarışın Ocak ayının sonlarında yapılacak olan yarışmaya katılımı sağlanacak.

  RT24_9.jpg

  Benzersiz mühendislik ve tasarım felsefesi ile otomobiller yaratan Mazda. Üretmiş olduğu RT-24P Prototip yarış otomobili ile tüm dikkatleri yine üzerine çektil.  KODO-Soul of Motion felsefesini, Mazda RT24-P prototip yarış otomobilin tüm pürüzsüz hatlarında görebilirsiniz.

  RT24_3.jpg

  Ken Saward, Mazda Design America'daki Tasarım Üst Düzey Yöneticisi şunları söyledi: "KODO tasarımı, bir Mazda rozeti taşıyan modelin kalbindedir. Ve bu durum 2017 Prototip tasarımında çok belirgindir. Bu seri için, başarılı bir yarış arabası tasarlayabilmek için iki ana kriteri göz önüne aldık: "Aerodinamik performans" ve "2017 yılı için yeni teknik düzenlemeler". Multimatic'in aerodinamikçi ve mühendisleriyle birlikte çalışarak, KODO tasarım felsefesini tüm yüzeylere ve otomobilin silüetine uygulayarak, dinamik görünümlü ve çok aerodinamik bir model tasarladık.

  RT24_4.jpg

  Mazda prototipinin yönetilmesi ve çalıştırılması, her zaman olduğu gibi Florida merkezli SpeedSource Yarış Mühendisliğinde olacaktır. Riley Mk. 30 şasi, Riley Technologies tarafından Multimatic ile birlikte geliştirildi. Riley, 2004 yılından bu yana Kuzey Amerika dayanıklılık yarışlarında, 99 galibiyet elde etmiş ve toplam da 9 şampiyonluğa sahip bir şasi üreticisidir. Multimac, 2014'ten beri Mazda USA'un prototip yarış etkinlikleri ile uğraşan uzman bir şasi teknolojisi şirketidir. Mazda ekibi ilk olarak Kasım ayı sonlarında Riley Mk.30 şasisini test edecektir. Mazda RT24-P'ye monte edilecek güç ünitesi 2016 IMSA sezonunda yarışan Mazda MZ-2.0T motor olacak. Dört silindirli benzinli direkt enjeksiyonlu turbo motor, Birleşik Krallık merkezli AER ile ortaklaşa geliştirildi ve yaklaşık 600 bg üretiyor.

  Mazda Motorsports North America direktörü, John Doonan, Bu Mazda Motorsporları ve tüm Mazda ailesi için büyük bir andı diyor. Motorsports programımızın en üst düzeyinde Mazda tasarım dilinin özelliklerini taşıyan bir otomobilin, bizim için bir marka olarak çok anlamlı. Yarışları ve şampiyonaları kazanmak için doğru takıma, doğru sürücülere ve doğru şansa ihtiyaç olduğumuza inanıyoruz.

  RT24_5.jpg

  RT24_6.jpg

  RT24_7.jpg

  RT24_8.jpg

  Kaynak: MzRacing

  İlhan tarafından düzenlendi

  • Beğen 4  Kullanıcı Yorumları

  Tavsiye Edilen Yorumlar

  Dizayn muhteşem olmuş, bir de buna 20B nin geliştirilmiş bir versiyonu takılsaydı çok anlamlı olurdu.

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş

  Mazda RT24-P Test İçin Piste İndi

   

  • Beğen 1

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş

  Hoş araç , ayrıca Ferrari de çok sekilmiş :) Porsche sıkıcı

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş


×
×
 • Yeni Oluştur...