Jump to content
 • İlhan
  İlhan

  Mazda VISION COUPE Yılın Konsept Otomobili Ödülünü Kazandı

  Mazda VISION COUPE Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında düzenlenen 11. Yıllık Otomobil Tasarımı Gecesi’nde “Yılın Konsept Otomobili” ödülünü kazandı.

  Mazda VISION COUPE ile ilgili görsel sonucu

  Mazda VISION COUPE ile ilgili görsel sonucu

  VISION COUPE’yi seçen 18 kişilik jüride global otomobil üreticilerinin tasarım direktörleri yer aldı. Mazda’nın geçtiğimiz ay Paris’te 2018 Uluslararası Otomobil Festivali’nde “Yılın En Güzel Konsept Otomobili” seçilen baş döndürücü konsepti, böylece bir kez daha onurlandırılmış oldu.

  “VISION COUPE’nin, Paris’teki ödülün ardından küresel bir tasarım ödülü ile bir kez daha tanınmasından mutluluk duyuyoruz. Japon estetik anlayışının özünü ifade etmeyi hedefleyen bu modelin dünyanın ileri otomobil tasarımcıları tarafından takdir görmesi gerçekten de büyük bir şeref” diyen Mazda’nın tasarım ve marka stilinden sorumlu yönetici idari sorumlusu Ikuo Maeda, şu sözlerle devam etti: “Bu tasarım konseptinin özü ilki 2019 yılında piyasaya sürülecek olan yeni nesil Mazda modellerine hakim olacak.”

  2017 yılında Tokyo’da duyurulan VISION COUPE, Mazda’nın, canlılık ve dinamizm ifadeleri Japon estetik anlayışının özüne ulaşabilme amacıyla geliştirilen “KODO: Hareketin Ruhu” tasarımının bir sonraki aşamasını teşkil ediyor. Konseptin akıcı ve ilk bakışta basit görünen “tek hareket” formu zarafet ve kalitenin habercisi niteliğinde.

  Uluslararası otomotiv tasarım topluluğunu hedef alan çevrimiçi ve matbu bir yayın olan Car Design News tarafından düzenlenen Otomobil Tasarımı Gecesi, her sene Cenevre Otomobil Fuarı ile aynı tarihte gerçekleştirilmektedir.

  Kaynak: Mazda Press  Kullanıcı Yorumları

  Tavsiye Edilen Yorumlar


Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...