Jump to content
 • Mümin
  Mümin

  Mazda Yeni Motor Teknolojisiyle Tüketimi %30 Azaltacak

  Mazda, geliştirmekte olduğu yeni teknoloji ile benzinli motorlarında tüketim değerini yüzde 30 oranında düşürmeyi hedefliyor.

  Mazda Yeni Motor Teknolojisi ile Tüketimi Yüzde 30 Azaltacak

  Japon üretici Mazda, içten yanmalı motorlara yatırım yapmaya devam ediyor. Yüksek verimliliğer sahip Skyactiv motor teknolojisi ile dikkat çeken Mazda, hibrit ve elektrikli araçlardan önce benzinli motorlarındaki verim değerini yükselterek tüketim rakamlarını aşağıya çekmeyi hedefliyor. Mazda 2018 yılında sunmayı hedeflediği bu teknoloji ile yüzde 30'a varan yakıt tasarrufu sağlayacağını öngörüyor. Bu ciddi iyileşmede anahtar teknoloji ise yakıt hava karışımını buji ile değilde basınçlandırarak yakmak. Dizellerdekine benzer bir prensip ile çalışacak bu yeni motorlar Mazda tarafından Homogeneous charge compression ignition (HCCI) olarak adlandırılıyor ve Skyactiv 2 teknolojisi adı altında sunulması bekleniyor. 2018 yılında Mazda 3 ile kullanılmaya başlanması beklenen bu teknolojinin dışında, Mazda 2019 yılında elektrikli modellerini 2021 yılında ise plug-in hibrid modellerini yollara çıkarmayı hedefliyor.

  Kaynak

  • Beğen 3  Kullanıcı Yorumları

  Tavsiye Edilen Yorumlar

  buji yok herhalde.


  Komple yok [emoji23]

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş

  Az kaldı biraz daha çalışırlarsa yakında benzin tüketen değil üreten araç olacaklar. :tey:

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş

  Eğer bu durum gündelik hayatta geçerli olursa çok başarılı olacaktır. Genelde firmaların tüketim değerlerine 2 litre ekliyoruz :)

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş


×
×
 • Yeni Oluştur...