Jump to content
 • İlhan
  İlhan

  Bosch’tan Otomobil Teknolojilerine Büyük Yatırım

  Bosch’tan geleceğin teknolojilerine tarihin en büyük yatırımı.

  Motor, fren ve teknoloji olmak üzere otomobil dünyasının en büyük tedarikçilerinden birisi olan Bosch gelecek için tarihin en büyük yatırımını yaparak geleneğini sürdürmek istiyor.

  Ulaşımın hemen her alanında tedarik sağlamaya devam eden Bosch bu rolünü geleceğin ulaşım teknolojilerinde de sürdürmek konusunda kararlı adımlar atmaya devam ediyor. Tesla dahil olmak üzere otonom sürüş sistemleri konusunda ciddi yatırımlar yaparak tüm eforunu Ar-Ge sürecine yönelden Alman devi bu alanda bu zamana kadar görülmemiş bir adım atmaya hazırlanıyor. Yapılan resmi açıklamayla 1,1 milyar dolarlık üretim tesisi için yatırım yapacağını açıklayan Bosch bu adımla birlikte tarihte tek seferde görülmüş en büyük yatırımı da yapmış olacak.

   

  boschdri-660x371.jpg

   

  Almanya’nın Dresden kentinde yer alacağı açıklanan üretim tesisinde sürücüsüz otomobil teknolojilerinin yanı sıra akıllı ev sistemleri ve akıllı şehirler üzerine geliştirmeler yapacağı açıklanan Bosch, otomobillerin kokpit teknolojileri, hava yastığı sensörlerine de yeni üretim tesisinde yer verecek. İnşa sürecini 2019 yılında tamamlamayı planlayan marka yetkilileri 2021 yılından itibaren sürücüsüz otomobillerde kullanılacak çip ve yazılımları piyasaya sunma amacında. 130 yıllık bir geleneği günümüzde devam ettiren markanın yaptığı bu hamleyle pazarın rekabetçi yapısı içerisinde yine ön sıralarda yer alacağına hiç şüphe yok.

  Kaynak:LOG

   

  İlhan tarafından düzenlendi
  Kullanıcı Yorumları

  Tavsiye Edilen Yorumlar

  Bu adamlar gerçekten işini biliyorlar.

  Bana göre Bosch firması 3M veya Valeo gibi birkaç mühendislik firmasından birisi. Hiç olmadık yerlerde karşınıza çıkıyorlar.

  Fuarlarda bu adamların kartlarını aldığım zaman devamlı R&D ekipleriyle muhatap oluyorum. Diğer firmalarda hepsi satınalmacı nedense.

  Yeni birşeyi yapma peşinde adamlar hep. Böylelikle hep takip edilen olabiliyorlar zaar.

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş

  Yatırımların ardı arkası kesilmiyor hatta bir ara Bosch Bursada yatırım yapmak için arazi bulamıyor diye gazeteye çıkmıştık :) Hayırlı uğurlu olsun ..

  • Beğen 2

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş


×
×
 • Yeni Oluştur...