Jump to content
 • İlhan
  İlhan

  Subaru 52 Bin Otomobilini Geri Çağırıyor

  Japon otomobil üreticisi Subaru, 2016 ve 2017 serisine ait Legacy ve Outback modellerini içeren 52 bin model aracı direksiyon milindeki sorun nedeniyle geri çağırdı.

   

  Subaru, Legacy ve Outback isimli modellerinin satışını askıya aldığını ve satılan otomobillerin de kullanılmaması çağrısında bulundu.

  Japon otomobil üreticisi, 2016 ve 2017 modellerin bulunduğu yaklaşık 52 bin aracı geri çağırdı. 52 bin aracın 22 bin tanesinin satıldığı kalanlarında galerilerde olduğu açıklandı.

  1239182_63144ad6bd075ebfb6ff7162d23ffb9a1239182_0a9152fa6c5197b0a5e6fd7db6af6945

  KAÇINDA PROBLEM OLDUĞU BİLİNMİYOR

  Bu araçların kaçında problem olduğu bilinmezken, Subaru yetkilisi yaptığı açıklamada, 29 Şubat 2016 ile 6 Mayıs 2016 tarihleri arasında üretilen 2016 model Outback ve Legacy ile 18 Nisan 2016 ile 29 Nisan 2016 tarihleri arasında üretilen 2017 model Outback ve Legacy modellerinde sorun olabileceğini duyurdu.

  SUBARU'NIN EN ÇOK SATAN İKİNCİ MODELİ

  Aracı satın alan müşterilerini servislere yönlendiren Subaru, yayınladığı açıklamada galerilerde yaklaşık 30 bin Legacy ve Outback modelinin satışını araçlar tamir edilenceye kadar durdurdu. Outback, modeli Subaru'nun en çok satan ikinci modeli özelliğini taşıyor.

  TEDARİKÇİ TARAFINDAN HATALI ÜRETİLDİ

  Ulusal Trafik Güvenlik Kurulu'na araçlardaki problem hakkında bilgi ileten Subaru, direksiyon milinin tedarikçiler tarafından hatalı üretildiğini belirtti.

  Açıklamasında üretim hatası nedeniyle oluşabilecek riskleri de açıklayan Subaru, "Direksiyon milindeki hatalı üretim nedeniyle diğer parçalar ile bir uyumsuzluk sorunu oluşabileceğini ve sürücülerin direksiyon hakimiyetini kaybetme ihtimalinin bulunduğunu bildirdi.

  TEKNİSYENLER SORUNU BELİRLEYİP ÇÖZECEKLER

  Sorunlu araçların tamir sürecinde araçların satışını yapan bayiler tarafından müşterilere teknisyenler gönderilecek. Mayıs ayı ortasında başlatılacak olan operasyon ile teknisyenler araçlarda sorun tespit edilmesi halinde direksiyon millerini değiştirilecek.

  Direksiyon milindeki sorun 2016 model Outback sahibi bir Subaru müşterisinin aracını servise götürmesi sonucu tespit edildiği ve anında önlem alınarak araçların servislere getirilmesi çağrısı yapıldı. Sorun tespit edilen Subaru modellerinde henüz bir kaza ya da yaralanma olmadığı açıklandı.

  Kaynak

  • Beğen 1  Kullanıcı Yorumları

  Tavsiye Edilen Yorumlar

  Sen bunu tedarikçiden alırken kontrol etmiyor musun? Tedarikçi de suç olabilir ama asıl suç sende Subaru :D 

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş

  Sen de mi Subaru .) Bu arada direksiyon mili veya kutusu Mazda'da on numara.

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş

  Mazda'ya şeytan kulağına kurşun hesabı. Hava yastığı olayı hariç bir sıkıntı olmadı yakin tarihte.

   

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş

  Ki o sorunlu hava yastığını da sadece bazı modellere az sayıda koymuş Mazda, sorunu önceden hissettiler mi nedir .) Benim araçta kontrol ettiğimde örneğin, sorunlu hava yastığı koymamışlardı .

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş

  Önce mitsubishi sonra Subaru..Neler oluyor bu caponlara :o 

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş


×
×
 • Yeni Oluştur...