Jump to content
 • Mehmet Özdemir
  Mehmet Özdemir

  Yeni Honda Civic (11. Nesil) Prototipi Tanıtıldı

  Yeni Honda Civic hakkında her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda modelin iç ve dış tasarımının patent başvuruları ortaya çıkmıştı. Bugün ise Japon üretici Twitch kanalı üzerinden modelin prototip tanıtımını yaptı. Adı her ne kadar prototip olsa da seri üretim versiyonun da gösterilen ile oldukça benzer olacağı bekleniyor. Tasarım dili olarak kimliğini korurken Bunda Solar Flare isimli rengi ile oldukça sportif görünen model, sevenlerinden de tam not aldı. Alçak sayılabilecek kaput hatları ve ince bir hat şeklindeki ön farlar ilk dikkat çeken detaylar arasında. İç mekanda ise marka ilk kez tamamı dijital bir panel kullanacak. 

  1-1.jpg

  2.jpg

  Yeni Honda Civic Sedan, Accord’un kompakt çizgilerini taşıyor Paylaşılan fotoğraflar, beklentilerimiz ile oldukça paralel bir şekilde karşımıza çıktı. Accord’da kullanılan yeni tasarım diliminin etkilerini burada kolaylıkla ayırt edebiliyoruz. Yeni Civic’in kaputunun altındaki motor seçenekleri ve donanım özellikleri hala netlik kazanmış değil. Buradaki en büyük beklenti ise hibrit dinamiklere geçiş üzerine kurulu.

  3.jpg

  5.jpg

  Type R başta olmak üzere Si ve diğer sportif paketlerle daha da ilgi çekecek bi karakterin bizi beklediğini de biliyoruz. Söylemeden geçmemek gerek, model hala coupe formunda bir sedan. Güncel versiyona göre genişleyen ve keskinleşen hava girişleri modeli bu konuda daha da iddialı yapmış. Yeni Honda Civic'in Avrupa pazarına önümüzdeki bahar döneminde sunulması bekleniyor.

  honda-civic-prototype-2022-4.jpg

  kaynak: log.com.tr

  Mehmet Özdemir tarafından düzenlendi

  • Beğen 1  Kullanıcı Yorumları

  Tavsiye Edilen Yorumlar

  kendisinden bir önceki, şatafatlı çizgi filmlerden  çıkma, oyuncak kasayı biraz törpüleyelim derken makyajlı mazluma dönmüş. bu  civic'ler de güzel saçmalıyor bu aralar, bi tutunamadı sanki. biraz daha premium görünsün diye accord'a yanlamışlar ama olmamış. 

  evlenince durulur denen zıpçıktı gencin ilk üç ayı gibi duruyor. içindeki apaçi her an ortaya çıkacak da toplum baskısından çıkamıyormuş gibi, tuhaf bir sakillik var arabada. 

  ortamlarda "evli barklı adamsın artık" dedikleri için uslu duran, kanepede oturup halıya bakan damat oturuşu var. 

  • Haha 3

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş

  10. neslin dış dizaynının biraz! abartıldığını kabul edip, 9. nesile geri dönüş olmuş. Ortaya 9.5 gibi bir şey çıkmış.

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş

  türkiye'de üretilmeyeceğine göre fiyatı da epey ürkütücü olacaktır. mazda 3 ile aynı kaderi paylaşacaklarını düşünüyorum.

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş

  Daha konvansiyonel, daha pröminyum yapalım denmiş belli de, neden bu kadar VW grup bağrından kopma bir komple arka dizayn, omuz çizgisine gitme yolunu seçtiniz anlamak zor. Önceki uçuk Civic Jettadan falan çok daha fazla satmış bir alet ama yine de geleneksel Audi stili alman çizgilerine yenik düşülmüş biraz,

   2020-volkswagen-jetta-gli-rendering.thumb.jpg.58fcd652057258e6088ce4f540471c37.jpg

  2.jpg.8ee2073524793101354e4d0f3e3c01d5.jpg.97d1b168ab5ae86caa22ae2805519d18.jpg

  (Alfa Romeo Giulia'ın arkasına da benzeten çıkacaktır ama aslında büyük hata, fotolarda bagaj stop kesimi benzese de Giulia'nın arkası gerçekte dışa doğru çok bombeli, canlı görünce şaşırmıştım. Bütünen farklı bir tasarım o.)

   

  Yeni kabin zarif ve pahalı duruyor, Audi A3ü anımsattı. Epey iyi olacaktır diye düşünüyorum.

  Tr pazarında ise Civic bundan sonra yokuş aşağı. LPG'li model bizim ülkeye ve fabrikaya özel uygulanıyordu, fabrika kapanınca büyük ihtimalle LPG işi de bitecek, bol bol C02 salan 1.6 eski Vtec motor da kalkacaktır. 1.0 ve 1.5 turbo güzel motorlar, 1.5 turbo geldi, çok da başarılı, performanslı, uygun fiyatlı bir seçenekti ama hiç satılmadı. 1.0 turbo'nun maliyet olarak 1.5'ten çok farkı yok, pahalı bir motor, bu yüzden zaten Honda Tr getirmemişti onu. Geriye hybrid kalıyor da ithal hybrid Civic, yerli hybrid Corolla ise nasıl fiyatta rekabet eder bilinmez, Hyundai ioniq'le reklam pazarlama yaptı, biraz uğraştı da olamadı. Şuan Honda bayisi olsam kara kara düşünmeye başlardım açıkcası.

  En toz pembe seçenek, 1.6 atmosferik Vtec motorla gelmeye devam edip, burada bayilerin yapacağı LPG kit uygulamalarının 5 yıl garanti dahiline alınmasını kabul ettirmeleri hali olur.

  • Beğen 3

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş

  Arkadan sanki audi a3 sedanı andırıyor gibi geldi bana.

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer Sitelerde Paylaş


×
×
 • Yeni Oluştur...