Jump to content
xendaba

MZD Connect Yazılım Versiyonu

Tavsiye Edilen Mesajlar

xendaba    50
xendaba

Nette birçok yerde 3.23 gibi sürümler gördüm bendeki 30.00 şeklinde son sürümü attım usb son Sürüm sendeki zaten diyor

Kullananlar yazılım sürümü nedir sizde donanım paketine göre Değişiyor olabilirmi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01    121
Sergio_01

Ayarlardan "SİSTEM" bölümünde en alttaki menü "SÜRÜM BİLGİSİ" kısmından....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
selahattin55    2
selahattin55

ben gecen gün wifi ile baglandıgımda bir yerlere girmiştim ,orda yeni güncelleme yok gibi birşeyler yazmıştı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
saudek    10
saudek

Benimkinin versiyon 33.00. Üç gün önce aldım. Özellikle sordum güncel versiyon mu yüklü diye, evet dediler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
saudek    10
saudek

Mzd connect güncellemesini sadece servis mi yapabiliyor yoksa biz de yapabiliyor muyuz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
xendaba    50
xendaba

Bendeki eski ozaman ama güncel yazılımı indirip takınca usb zaten yazılım güncel dedi,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Obivan    134
Obivan

Bilginiz olsun ,

usb bellek ile şimdilik sadece Müzik Veritabanı güncellemesini yapabilirsiniz (yukarıdaki linkte sadece müzik veritabanı - gracenote- için güncelleme var ) . işletim sistemi güncellemesini yapabilmek için servislerin kullandığı linux tabanlı yazılımı bulup onunla aracın mzdconnect arayüzüne bağlandıktan sonra (fin ve rus forumlarında bunun nasıl yapıldığı detaylı bir şekilde var, adamlar bu şekilde ekstra yazılım kurarak video oynatmayı aktive etmişler) işletim sistemi güncellemesini yapabilirsiniz ki bunun tecrübesiz arkadaşlara tavsiye etmem. Bende yabancı forumlarda video oynatabilmek için araştırma yapıyorum ancak ufak bir hatada tüm sistem uçabileceği için daha cesaret edemedim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01    121
Sergio_01

En son güncel versiyon olan 33.00..... ile daha önceki iletimdeki fotodada görüldüğü gibi bendeki 25.00.400 olan versiyon arasında ne gibi farklar vardır acaba ????

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ali avci    13
ali avci

Merhaba öncelikle güncellemeyi yetkili serviste yaptırman gerekiyor yetkili servise yakin değilsen bana mesaj gönder sana yardımcı olurum güncelleme 45 dakika sürer ve ekran hatalarini eski sürümlerde donma yapar o proplem cözülür

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
xendaba    50
xendaba

Benimkinin versiyon 33.00. Üç gün önce aldım. Özellikle sordum güncel versiyon mu yüklü diye, evet dediler.

bugün servise bakıma verdim aracı yazılımıda güncelleyin dedim son sürüm dediler  dedim 33.00 varmış 

sizin araca göre yok dedi gelin beraber bakalım isterseniz 

inatlaşmadım ama şimdi gidip bakacağım 

araç için değişiyor olabilir yazılım 

benimki power-sense packet 

aracınızın paketi ve yazılımının resmi ile paylaşabilirmisiniz resmi gösterip gözlerine sokayım :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
selahattin55    2
selahattin55

bugün servise bakıma verdim aracı yazılımıda güncelleyin dedim son sürüm dediler  dedim 33.00 varmış 

sizin araca göre yok dedi gelin beraber bakalım isterseniz 

inatlaşmadım ama şimdi gidip bakacağım 

araç için değişiyor olabilir yazılım 

benimki power-sense packet 

aracınızın paketi ve yazılımının resmi ile paylaşabilirmisiniz resmi gösterip gözlerine sokayım :D

benim ki de power sense ve yazılım 33.00.resimini çekip payşalırım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
xendaba    50
xendaba

benim ki de power sense ve yazılım 33.00.resimini çekip payşalırım

Gidip ağzını burnunu kırayım, yok diyor bağladık olsa Görünür , bunların usb ile update vs bilgisi yok bence arıza modülünü sanıyor dingil ,

Neyse siz yollayın da göstereyim bide atarlanayım gel git yaptırdı diye ;)

Birde Güncelleme hangi il ve serviste yapıldı en kötü orayı arattırayım,

Son olarak kendi güncelleyen arkadaşlar MS3 programını bulamadım yoksa kendim yükleyim dedim, elinde dosyalar olan varsa paylaşırsa sevinirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
selahattin55    2
selahattin55

Gidip ağzını burnunu kırayım, yok diyor bağladık olsa Görünür , bunların usb ile update vs bilgisi yok bence arıza modülünü sanıyor dingil ,

Neyse siz yollayın da göstereyim bide atarlanayım gel git yaptırdı diye ;)

Birde Güncelleme hangi il ve serviste yapıldı en kötü orayı arattırayım,

Son olarak kendi güncelleyen arkadaşlar MS3 programını bulamadım yoksa kendim yükleyim dedim, elinde dosyalar olan varsa paylaşırsa sevinirim

bendeki  31.00 mış  33 .00 diye kalmış nedese aklımda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
saudek    10
saudek

post-8943-1421678363,21_thumb.jpg

Aracı mazda bostanlar dan almıştım. Müzik veritabanı 2.00 dı geldiğinde kendim güncelledim. Diğerleri fotoda görüldüğü gibi 33.00.500 idi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
selahattin55    2
selahattin55

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1421678361.029687.jpg

Aracı mazda bostanlar dan almıştım. Müzik veritabanı 2.00 dı geldiğinde kendim güncelledim. Diğerleri fotoda görüldüğü gibi 33.00.500 idi.

Güncellemeyi nasıl yaptın suuadek?birde bu versiyonlar arasında ne fark var acaba*

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sergio_01    121
Sergio_01

Valla beyler yaaa biriniz allah rızası için arada ne farklar söyleyin lütfen....

Boşuna uğraşmiyalım güncelleme için.....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Tarahumara
      Yazan: Tarahumara
      Rus arkadaşlar yine aracın asbuilt kodlarından bir özelliği aktif etmenin yolunu bulmuşlar. Japonya'daki araçlarda bulunan i-DM uygulaması, aracın IC modülündeki kodların değişimi ile aktif edilebiliyor. Peki nedir bu i-DM?
      CMU'nun uygulamalar kısmına gelen bu i-DM menüsü ile sürüş kalitesini, ekonomisini ve güvenliğini geliştirebiliyorsunuz. Daha doğrusu geliştirebilmeniz için araç size bir puanlama yapıyor. 3 zorluk seviyesi bulunan bu sistem. 1. zorluk seviyesinden başlıyor. Siz sürüş yaptıkça gaz pedalı, fren pedalı ve direksiyon çevirme alışkanlıklarınıza göre size 5 üzerinden puan veriyor. Her dakika güncelleniyor bu puanlar. Grafiklerden görebildiğiniz üzere mavi tarafa kayan bar iyi hareketlerde bulunduğunuzu, beyaz tarafa kayan bar da kötü hareketlerde bulunduğunuzu gösteriyor. Gece yarısı internette görünce garaja inip aktif ettim bu özelliği ve kısa bir test sürüşüne çıktım. Sonuçlar aşağıda.
      İlerleyen zamanlarda, kullanıp veri biriktirdikçe daha detaylı geri bildirimini yaparım. İnternette aratırsanız bazı bilgiler var ama çok detaylı bilgi bulamadım. Nasıl aktif edileceği konusunda da bir kılavuz hazırlamayı düşünüyorum fırsat olduğunda. Otomatik kapı kilidini aktif etmeye benzer yöntemlerle yapılıyor ama biraz daha karmaşık. Yeni bir özelliğimiz daha hayırlı olsun  

Bu arkadaş 3. seviyeye gelmiş ve işi çözmüş sanırım. Japonya'daki araçların devir göstergesi arkasında anlık yanıp sönen ve o an ki sürüş şeklinize göre renk değiştiren ledler var. 2013 Honda Civic araçların dijital hız göstergesinin yanında benzer bir led var. Belki göreniniz vardır. Aynı o mantıkla çalışıyor. Youtube'da i-dm mazda diye aratırsanız insanlar çekip koymuşlar videoları.

• zsvnc
      Yazan: zsvnc
      Merhabalar,
      Ben Kıbrıs'ta yaşıyorum ve 2015 model Mazda Axela aldım. Japonya'da üretilen Mazda 3'lerin ismi Axela olarak geçmektedir bu arada. Ancak şöyle bir sorunum var ki aracın tüm sistemi japonca. Bunu ingilizce olarak nasıl güncelleyebilirim. Kıbrıs'ta kime sorduysam mümkün değil diyorlar ama bu dönemde artık bu tarz elektronik sistemlerde mümkün olmayan bir şey kalmadı nerdeyse. Benim de istediğim sadece multimedya olsun menüler olsun aracın dilini japonca'dan ingilizce'ye çevirmek. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    • Burak
      Yazan: Burak
      Araca USB den bir telefon bağladığınızda bunu görüyor ve seçilebilir duruma geliyor ama seçtiğinizde Yüklüyor deyip kalıyor (akşam resim yüklerim) . @Tarahumara iPhone'u USB üzerinden bağladığını bu yolla bağladığında ses kalitesinin daha üst düzey olduğunu ve ek olarak albüm resimlerinin de geldiğini belirttiği için ben de Android telefonumu bağladım ama olmadı. Telefon veya araçta yapılması gereken bir işlem var mı yoksa çözümsüz mü ?
    • yeppaandela
      Yazan: yeppaandela
      arkadaşlar bugün karıştırarak ve ekranı dondurma pahasına android auto yu yükledim.  Artı olarak ekran döngüsünden tutunda mute de pause olayına, ekranda çıkan uyarı yazılarına kapatmaya kadar herşeyi başardım bravo bana:) aşama aşama anlatıcam sorularınızı da alabilirim. 2017 makyajlı kasa ve 59.xx sürümde de geçerli...
      birincisi şu videoyu izliyoruz.

ikincisi bunuda izliyoruz aşamaları takip ediyoruz 

Türkiyede android auto aktif degil 2. videonun yardımıyla indiriyor ve kuruyoruz. Burda telefonun 32/64 bit mi olduğu önemli. Apk yı ilk önce bilgisayara atıp sonra telefona atıyoruz. 32/64 bit mi hangisi oldugunu antutu benchmark yardımıyla da bulabilirsiniz sonra telefona atıp kuruyorsunuz.
      https://www.android.com/auto/ apk dosyası
      sonra önceden fat32 formatladıgımız  flash diske bu adresten http://mytechliving.com/automotive/android-auto/ indirdiğimiz ve 1. videoda anlatılan şekilde dosyaları atıp arabaya gidiyoruz 1. usb  ye takıp beklioruz. 120sn gibi sonra ok ve ok hangi özelliği istiyorsanız yüklüyorsunuz. Kendisi restart atıyor sabırlıca bekleyin.  
      iş bitip restart atınca usb yi çıkarıyoruz ve telefonun kablosunu takıyoruz. Bu aşamada telefona kabloyu takmıyor android auto uygulamasının telefonumuzdaki aşamalarını kabul ediyoruz onun yönlendirmesiyle telefonumuza kabloyu takıyoruz. 
      Sonra gelsin navigasyon gelsin aramalar öneriler ekran döngüsü yazıların gitmesi speedmeter  ses kapatınca pause olması vs . yemişim 1900 tl lik navigasyonu google maps güncel oldukça telefonunuzda ömür boyu kullanım.
      Not: lg g3 cihazımda olmadı s6 edge cihazımda oldu fotoları yükleyecem 

buda video player ama flashtan mı telefondan mı nerden göstermem gerek bulamadım.

• patojenim
      Yazan: patojenim
      http://www.lukasz-skalski.com/portfolio/smart-mzd-player/ linkte paylaştığım programı yükleyen ve kullanan var mı? Ben yükledim movie player çok düzgün çalışıyor ancak ekran yansıtma özelliği benim telefonda çalışmadı.. internette çok güzel yorumlar almış, geliştiriciye mail de attım ama henüz dönüş yapmadı..

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.