Jump to content
Fatalhand

3. Nesil Mazda 3 İç ve Dış Led Aydınlatma

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mutlu Tekir
22 dakika önce, Katil Balina :

peki tavan lambasının hafiften titremesinin nedeni ne olabilir? ya da nasıl çözülebilir?

ledin kalitesizliğinden. taktırdığınız yerde değiştirtin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
2 saat önce, Mutlu Tekir :

ledin kalitesizliğinden. taktırdığınız yerde değiştirtin.

usta en iyisini takalim demişti ve ben de tamam demiştim.  hatta çiftini 15 yerine 40 tl'lik aldık güya...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara

Led işi tam bir piyango. Ben daha şu kalitelidir diyebileceğim bir ledle karşılaşmadım. En mantıklısı ali express üzerinden farklı farklı ledler alıp kendinizin deneyimlemesi. Sudan ucuz zaten ledler. 1 - 2 dolara dünya led var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali Furkan İpek
29.11.2017 at 17:47, Katil Balina :

peki tavan lambasının hafiften titremesinin nedeni ne olabilir? ya da nasıl çözülebilir?

Titreme olayı bendede oluyor. sordum ve bana şöyle cevap geldi. 

Yüksek watt ampüller araba elektrik aksanını zorlayabilir. Hatta her ampül zorlar ve bunu gözle görmek imkansız derecede zor olur. Fakat yüksek watt ampül kullanımında bu daha belirgin oluyor. Eski orjinal sarı tepe lambaları bile titriyordur denildi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
45 dakika önce, Ali Furkan İpek :

Titreme olayı bendede oluyor. sordum ve bana şöyle cevap geldi. 

Yüksek watt ampüller araba elektrik aksanını zorlayabilir. Hatta her ampül zorlar ve bunu gözle görmek imkansız derecede zor olur. Fakat yüksek watt ampül kullanımında bu daha belirgin oluyor. Eski orjinal sarı tepe lambaları bile titriyordur denildi. 

ledler çok daha az akım çekiyor, yani halojenden bile düşük güçleri... Aliexpress den aldığım ledler titremiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim

led ampullerin enerji tuketimleri daha dusuk. dolayisi ile daha az isinip arac sitemini daha az zorlar. titreme yapmasi aracin elektrik sisteminde problem yoksa (kisa devre veya sigorta problemi) led kaynaklidir. ledleri yenileriyle degistirin sorun kalmaz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
14 saat önce, vethekim :

led ampullerin enerji tuketimleri daha dusuk. dolayisi ile daha az isinip arac sitemini daha az zorlar. titreme yapmasi aracin elektrik sisteminde problem yoksa (kisa devre veya sigorta problemi) led kaynaklidir. ledleri yenileriyle degistirin sorun kalmaz

aslında cok dikkatli bir şekilde bakınca belli olduğu icin hiç ugrasmayayım diyorum.  teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim

aldiginiz yerde degistirin. ledlerin garantisi vardir yenilerde titreme yapmayacak muhtemelen. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
selimcandeniz
01.07.2017 at 15:40, Tarahumara :

Size iki farklı beyaz ledin karşılaştırmasını sunacağım. İki led de beyaz diye satılıyor. Cold white diye değil normal white diye satılıyor yani. İlk önce aldıklarım baya mavimsi geliyordu cold white dedikleri türden. Kaliteli bir led aradım epey. Gerçekten tam beyaz rengi veren ve sonunda buldum sanırım.

10 tanesi 11.87$.

https://www.aliexpress.com/item/10pcs-White-T10-LED-Light-2016-Newest-Interior-Lights-for-W5W-194-168-Wedge-2smd-3030/32778842376.html?spm=2114.13010608.0.0.9iqncR

4M0PoG.jpg

XXd01k.jpg

bGyrXb.jpg

dGXPdX.jpg

5QYglL.jpg

Ak3LML.jpg

0By16B.jpg

Merhaba @Tarahumara bu LED’lerin hepsi sadece plaka lambaları içinmi birde beyaz çeşitleri var acaba hangini seçmeliyiz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
8 minutes ago, selimcandeniz said:

Merhaba @Tarahumara bu LED’lerin hepsi sadece plaka lambaları içinmi birde beyaz çeşitleri var acaba hangini seçmeliyiz

Evet, bunlar plaka ve torpidodaki lambalara uyumlu sadece.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
selimcandeniz
7 minutes ago, Tarahumara said:

Evet, bunlar plaka ve torpidodaki lambalara uyumlu sadece.

Teşekkür ederim @Tarahumara 2 SMD white işaretledim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
selimcandeniz
30.05.2018 at 18:57, selimcandeniz :

Teşekkür ederim @Tarahumara 2 SMD white işaretledim 

@Tarahumara merhaba geri vites ampül ne tip acaba aldığınız bir link varmı iyi akşamlar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
16 dakika önce, selimcandeniz :

@Tarahumara merhaba geri vites ampül ne tip acaba aldığınız bir link varmı iyi akşamlar 

J3odd5.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina

OXILAM 2x W16W LED Canbus T15 921 912 Back Up Ters Araba Mazda 6 cx-3 cx5 için ışık 6000 K Xenon Beyaz 12 V Hiçbir hata
http://s.aliexpress.com/JrEjuQNN?fromSns=Copy to Clipboard

bu 3. nesile uygun mudur arkadaslar. 13-15 liraya da var ama pek cok kişininki yanmış sanirim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim

https://m.aliexpress.com/item/32760075275.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32760075275&productSubject=2-pcs-T15-Canbus-OBC-Error-Free-Bulbs-Interior-Emitter-LED-921-912-W16W-Car-lamps&spm=2114.13010708.0.0.3a994c4dWkItw0

Benim arabamda kullandığım ürün bu tavsite ederim. Ayrıda aliexpreste S&D markada gayet kaliteli ve güzel ürünleri var daha önceki aracımda kullandum tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
33 dakika önce, vethekim :

Benim arabamda kullandığım ürün bu tavsite ederim. Ayrıda aliexpreste S&D markada gayet kaliteli ve güzel ürünleri var daha önceki aracımda kullandum tavsiye ederim.

sorunsuzsa almak isterim hocam, veriyorum siparişi:) 

bizim araçlarda yazan w16w 921

bir de arka camlar zaten orjinal karartmalı. ama bu karartma gerçekte ışık ve ısı olarak bir işe yaramadığından llumar cam filmi yaptırmıştım. bu şekliyle geri viteste neredeyse bir şey görememeye başladım. bu yüzden güçlü bir geri vites ışığı  lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim

Kullanmadığım ürünü tavsiye etmem. S&D markasının daha yüksek bir led ampülü var siyah renk. Beyaz olanları biraz eski nesil ve lümen değeri düşük. ancak geri vites ve siste siyah renk farın içinde sırıtır diye linkteki ürünü sipariş verdim. Gayet kibar ve güzel. Smd Led gözükmüyor. Kullanıcı yorumlarını okumanı tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina
5 dakika önce, vethekim :

Kullanmadığım ürünü tavsiye etmem. S&D markasının daha yüksek bir led ampülü var siyah renk. Beyaz olanları biraz eski nesil ve lümen değeri düşük. ancak geri vites ve siste siyah renk farın içinde sırıtır diye linkteki ürünü sipariş verdim. Gayet kibar ve güzel. Smd Led gözükmüyor. Kullanıcı yorumlarını okumanı tavsiye ederim.

tamam hocam teşekkürler. size güvenim tam, verdim siparişi:))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kadirgündüz

arkadaşlar sedan için

bagaj ve makyaj aydınlatmaları için önerebileceğiniz ürün var mı ben baktım ama deneyen bilen olursa daah güzel olur bir tane var makyaj aydınlatma için çok parlak kalıyor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Tarahumara
      Yazan: Tarahumara
      Araçta led olmayan tek lambalar sinyaller kalınca onlara da bir el atayım dedim. Aracı ilk aldığımda krom rengi sarı yanan halojen lambalar almıştım. Sinyal yuvalarının içinin sarı gözükmesi hoşuma gitmiyordu. Krom lambaların sorunu, renginin biraz soluk olması. 4 tane lamba test ettim ve bir video hazırladım. İkisi halojen, ikisi led. Led lambaların sinyal verdiğinizde hızlı hızlı yanıp sönmemesi için resistor kullanmanız gerekiyor. Kullanılan resistor bu:

Resistor, kesme delme ya da lehim yapmanızı gerektirmeyecek bir model. Halihazırda bulunan lambanızın yuvasına takılıyor ve ledi de bu resistorun ucundaki yuvaya takıyorsunuz. Gayet basit bir işlem. 
      Kullanılan lambalar bunlar:

En iyi sonucu sondaki siyah gözüken led ile aldım. Diğer ledle arasında %10 bir parlaklık farkı var. Ledlerin ve resistorun linkleri:
      https://www.aliexpress.com/item/2pcs-7440-W21W-T20-Canbus-Error-Free-Resistor-LED-Decoder-Warning-Error-Canceller-For-LED-Turn/32311526133.html?spm=2114.13010608.0.0.ZdrMTd
      https://www.aliexpress.com/item/T20-W21W-7440-33-smd-2835-LED-Car-Red-Brake-light-bulb-WY21W-Amber-Turn/32635326872.html?spm=2114.13010608.0.0.awMfE7
      https://www.aliexpress.com/item/S25-1156-Ba15S-P21W-33-smd-5730-CREE-LED-Car-Yellow-Amber-Turn-Signal-Red-Brake/32617742415.html?spm=2114.13010608.0.0.xmshac
      Sonuç bu:

• SlayerX
      Yazan: SlayerX
      Merhaba,
      2. Nesil Mazda 3 (2010) aracıma led uygulaması yaptım ancak kısa huzmeli farların aydınlatmasından çok memnun değil gibiyim. Araştırmalarımda lens arkası reflektörün kararması gibi bir problemden bahsediliyor, bu duruma şahit olan ve reflektör değişimi sonrası verim alan var mıdır? bir de aşağıda fotoğraflarda aydınlatmanın yeterli veya değil şeklinde yorumunu yaparsanız sevinirim. zira kendim de duruma gereksiz fazla takıyor olabilirim. teşekkürler.
      park şambası 820lm 6000k
      kısa ledler 8000lm 6000k, (kısalar için manuel yükseklik ayarı 1)
      uzun ledler 8000lm 8000k

kısa ledler

uzun ledler

• ediz07
      Yazan: ediz07
      Merhaba arkadaşlar,
      Aliexpress'te gezerken bir baktım 3. nesil mazda 3 için kapı koldu aydınlatmasına 132 dolar istemiş.  Yeni çıkan arabalarda bu led uygulama artmaya başladı. İlk zamanlar pek hoşuma gitmemişti fakat abartıya kaçılmazsa güzel olabileceğini düşünmeye başladım. Daha önce @Mutlu Tekir hocamın 2. nesil mazda 3'üne kapı kolu aydınlatma uygulaması yapmıştık. 3. Nesil’e de uygulamaya karar verdim. Bir kaç fikrim var hangisi daha güzel olur veya başka fikriniz değerlendirelim.
       ·        Benim favorim tavan aydınlatması gibi kapı açılınca yanacak ve sonra sönecek. Hareket halindeyken yanmacak. İç aydınlatma beyaz led kullandığımdan dolayı beyaz veya kırmızı olabilir.
      ·         Arabanın kısa farlarını yakınca aktif olacak ve hareket halindeyken hep yanacak. Gündüz çalışmayacak.
      ·         Arabayı açtıktan sonra yanacak ve arabayı kapatınca kadar hep yanacak şekilde olabilir.
      ·         Arkadaşın arabasında(Mercedes C200)’de fabrika 3 renk veren led kullanmış(Kırmızı-Yeşil-Mavi). Araba pavyona döner diye yapmazdım
      Bunların hepsinde led yavaş yavaş yanacak ve yavaş yavaş sönecek şeklinde ayarlayacağım. Fikirlerini bekliyorum.
      https://tr.aliexpress.com/item/blue-LED-Inner-Handle-Bowl-Cover-For-Mazda-3-AXELA-2017-4PCS/32838428583.html?spm=a2g10.10010108.1000016.1.541b185fhyhlLt&isOrigTitle=true

• Fethi Bolat
      Yazan: Fethi Bolat
      merhaba, internetten siparişini dahi verdiğim ip led i far içine çekmeyi düşünüyorum, sanayii deki elektrikçi bir ağabeyim gayet basit olduğunu söyledi. ben de zaten önceden de kafama koyduğum için tezcanlılık edip buz mavisi renginde sipariş bile verdim. Ama yine de fikirlerinizi almak isterim çünki iki far da açılacak . aynı anda bi-xenon far da takılacak. fikirlerinizi belirtir misiniz bir anlık kararsızlığa düştüm  ... 
      (Ek de bulunan şekil çok hoşuma gitti beyaz aracıma buz mavisi düşündüm..)

• Akuma
      Yazan: Akuma
      Arkadaşlar, abiler.
      Geçen gün önümde bir beyaz Mazda 3 te gördüm. Gözüme hoş gözüktü. Aramızda acaba yaptıran var mı diye merak ettim ve bende yapmaya hevesliyim.
      N11 de hazır kit 100 TL. 

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.