Jump to content
Tarahumara

3.Nesil Mazda 3 Led Sinyaller

Tavsiye Edilen Mesajlar

Fotifoti    2.294
Fotifoti

Sana cx3 aldıramadık [emoji1]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.325
Tarahumara
10 dakika önce, Fotifoti :

Sana cx3 aldıramadık emoji1.png

Kısmet değilmiş abi. Niyetimiz cx3 tü ama 3 nasip oldu. Pişman mıyım? hayır :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Servet    1.101
Servet

Ömer, o silikon içinde olan direnç olası uzun süreli dörtlü yakılması halinde ateş gibi oluyor. Bazılarında ise kondansatör kullanılıyor, paralel olarak ise hızlı deşarj için yüksek omajı direnç. Eğer r/c ünitesi ise sıkıntı olmaz. Bir ara bak ısıya.

İlave, video harika

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.325
Tarahumara
Ömer, o silikon içinde olan direnç olası uzun süreli dörtlü yakılması halinde ateş gibi oluyor. Bazılarında ise kondansatör kullanılıyor, paralel olarak ise hızlı deşarj için yüksek omajı direnç. Eğer r/c ünitesi ise sıkıntı olmaz. Bir ara bak ısıya.

Evet okumustum bunlarin isindigini. 3-4 dakika yaktim araliksiz ama birak yanmayi isinmadi bile. Degisik bise yapmislar sanirim. Garip bi kimyasalin icine koymuslar resistoru. Siyah sert bir silikon gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.575
Mehmet Özdemir

Video çok profesyonelce olmuş tebrikler. Direnci yerleştirmenin amacı; halojenle aynı direnç değerini elde etmek. Bu sayede ledlerle çektiğiniz akım, halojenle çektiğinizle eşit olacak ki; sinyal zamanlaması aynı olsun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tonkano    6
tonkano

Dacia lodgy ticari aracıma üç senedir sinyallere, frenlere led uyguladım hepsi çalışıyor. Sadece devamlı yanan gündüz lambaları 6 ay gidiyor.

Şimdide 2012 mazda 3 aracımın tüm sinyal ve fren lambalarını lede çevirdim. Güzel sonuç aldım.

sinyaller için öncesi ve sonrası

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru    356
S.Halilduru

Video güzel olmuş eline sağlık.

Bir ben yapamadım şu sinyal led işini. 7 yıl oldu. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.325
Tarahumara

Ön sinyalleri de led yapmak için uğraşıyorum fakat bir parçaya ihtiyacım var. Led resistorleriyle gelen ampul soketleri aracın yuvasına girmiyor. Modifiye edilecek gibi de değil. Orjinal soketi kesip ucuna ekleyebilirim ama aracın orjinalliğini bozmak istemiyorum. Aradığım parça bu. Okan abi'ye sordum ama sıfır fiyatı tuzlu. Yurt dışında var 10 dolar ama onun da kargosuydu beklemesiydi uğraşmak istemiyorum. Bu parçayı nereden bulabileceğim konusunda fikri olan var mıdır?

Soketin üzerinde STANLEY 10800 AMBER yazıyor

Mazda parça kodu : B45A51354

Aynı parçayı Honda araçlar da kullanıyor. 

Honda parça kodu: 33303-SAA-003.

Soket bu:

X0AJjR.jpg

br3Yad.jpg

dPp0aV.jpg

5gJ23j.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tonkano    6
tonkano

soketini kesmeye gerek yok lede ufak bir müdahale ile oluyor. Biraz beceri istiyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.325
Tarahumara
soketini kesmeye gerek yok lede ufak bir müdahale ile oluyor. Biraz beceri istiyor. 

Sorun ledin oturmasinda degil zaten. Resistorun soketi aracin yuvasiyla uyumsuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tonkano    6
tonkano

anladım, soket sinyal için ve orjinal değil mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.325
Tarahumara
57 dakika önce, tonkano :

anladım, soket sinyal için ve orjinal değil mi?

Soket sinyal için ama orjinal değil. Aliexpress'ten aldığım resistorun ucundaki soket. Soket bu:

dPJn0V.jpg

Aracın orjinal soketi de bu :

5gJ23j.jpg

Resistorun ucundaki soketin dişlileri ile, aracın orjinal soketinin dişlileri aynı değil. Bu yüzden araç üzerindeki sinyal yuvasına oturmuyor. Resistor soketinin dişlerini biraz kırparak yuvaya girmesi sağlıyorum ama bu kez de dönderdiğim zaman orjinal soket gibi yerine oturmuyor. Boşa dönüyor. Bundan sebep orjinal soketin bulup, resistorun ucuna lehimleyeceğim ve sorun kalmayacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara    1.325
Tarahumara

Bugün nihayet hallettim ön led sinyalleri de. Yukarıdaki parçayı Bostancı Sanayi'de Honda çıkmacısında buldum. Tanesi 10 tl. Resistorun ucundaki soketi kesip yerine orjinal soketi lehimledim ve cuk oturdu yerine. Sonuç bu:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Akuma
      Yazan: Akuma
      Arkadaşlar, abiler.
      Geçen gün önümde bir beyaz Mazda 3 te gördüm. Gözüme hoş gözüktü. Aramızda acaba yaptıran var mı diye merak ettim ve bende yapmaya hevesliyim.
      N11 de hazır kit 100 TL. 

• Celebimazda
      Yazan: Celebimazda
      Kolay gelsin mazda 3 2006 model aracim var 1 . Nesil farlarinin isigindan pek memnun deilim zenon muayneden gecmiyormus ama led geciyomus led önerirmisiniz kapakla ilgili bi sorun varmis taktiran arkadaslar memnunmusunuz bilgi verirseniz cok sevinirim . Ve kullan mam gereken H kaç oluyo ve alsam kendim takabilirmiyim 
    • ediz07
      Yazan: ediz07
      Merhaba arkadaşlar,
      2004 mazda3 aracımın kısa farlarına beyaz led far uygulamak için H7 NİKEN led kitini aldım. Ledin baş tarfında cıkarılan aparatı fara takmak istedim fakat ledin aparatı normal halojen aparatın yarısı kadar kalınlıkta olduğundan dolayı tel ile tutturamadım. Oyle oluncu da led Allaha emanet durdu. ve far toz kapagı vardı onu takınca da led fanın hava alacak yeri kalmadı. Sanırım xenon far takan arkadaşlar H7 için tekrar bir aparat gibi birşeyler takıyor olabilir aliexpreste adaptörleri gördüm ama led için uygun olanı bulamadım. Daha önce takan birileri var mı? ya da önerisi olan var mı?
    • Ertunc23
      Yazan: Ertunc23

Merhabalar,

Aracım mazda 3 2006 model hb, aliexpress'den led far ampulu alıcam fakat bir türlü karar veremedim.Forumda okuduğum kadarı ile arka fan kısmı içerde kalıyormuş, ayrıca mercekli farlarımza uymuyormuş galiba.

Partol S2 H4 H7 H13 H11 H1 9005 9006 H3 9004 9007 9012 COB LED Far 72 W 8000LM Araba LED Farlar Ampul Sis Işık 6500 K 12 V
      http://s.aliexpress.com/Zb6zuaEZ

Ürün bu arkadaşlar, bilgisi olan var mı acaba ?

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Burak
      Yazan: Burak
      2017 Mazda 3 Power Sense paketi ile birlikte sunulmaya başlanan Adaptif LED Farlar Sistemi (ALH)  diğer sürücülerin gözünü almadan üstün gece görüşü sağlayan, parlama yapmayan uzun farlar ile kısa farlar ve otomatik far ayarlama özelliğini bünyesinde barındırıyor.
      Bu konu ile ilgili güzel bir video buldum ve sizinle paylaşmak istedim ;

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.