Jump to content
Ali Furkan İpek

3.Nesil Mazda 3 Usb Bağlantı - Okuma Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ali Furkan İpek

Mazda3,2015 sedan araba sahibiyim. Usb ile sonradan yüklediğim şarkıları araç ekranında göremiyorum. Eskiler var fakat Yeni yüklediğim şarkıları göremiyorum. Sorun ne olabilir? Yardımcı olur musunuz? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan

Farklı bir usb bellek ile deneme yaptınız mı ?

Yada Usb belleğe format atıp, şarkıları tekrar yükleyip deneyebilirsiniz.

Benzer sorunu ben yaşadım aracımda. Yüklü olan şarkı listesini okumuyordu. Bir diğer sorunda da listeyi gösteriyor ama tıkladığımda şarkıları çalmıyordu. Usb belleğe format attıktan sonra düzelmişti. Tabi bu dediğim 3.nesil Mazda 3'ün müzik sistemi için değil. Benim araçtaki Necwox marka multi media cihaz için olan bir şeydi. Belki benzer bir nedenden olmuş olabilir düşüncesi ile paylaşmak istedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Mustafa Yılmaz
      Yazan: Mustafa Yılmaz
      Mazda için kullandığımız Android Auto uygulaması için Wifi desteği sunulmuş. Fakat AIO tweaks uygulaması aracılığı ile yükleme şimdilik yapılmıyor ve bu yöntemle Mazda Connect e yüklü Android Auto uygulamasının kaldırılması gerekiyor.
      Şu an uygulama Mazda Connect sistemine yazılımsal yükleme yapmadan USB bellek üzerinden çalışıyor. (Bu nedenle sistem biraz yavaş çalışıyor.) Ama bunun yakın bir zamanda halledileceğini düşünüyorum. 
      Video anlatımı aşağıdadır. 
      Bu haliyle bile bizler için güzel bir gelişme ?
      Bilgi ve dosyalar için:
      https://mzdonline.wordpress.com/2018/04/27/autorun-headunit-wireless/
    • MsquL
      Yazan: MsquL
      Araçlarımıza bir kaç dokunuş yaptık
      - Video oynatıcı
      - Navigasyon yüklendi
      - Speedometer yüklendi
      - Smart view yüklendi
      - Seyir halindeyken ekran dokunmatiği aktifleştirildi
      Yakışıklı oldu yau

• alpertunga333
      Yazan: alpertunga333
      Arkadaşlar merhaba 1.  nesil mazda 3 için android multimedia sistem arıyorum.
      Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 
    • Volkan01
      Yazan: Volkan01
      Merhaba arkadaşlar. Ben Mersin Silifkede astsubay olarak görev yapmaktayım. Buralarda pek elektronik ustası olmadığından sizlerden yardım almak istedim.... 
            2010 Model Mazda-3 aracımın Neclox Marka MZ-3 model multimedya cihazımın ekran camı kırıldı. Çalışma ve görüntüde herhangi bir sıkıntı yok ancak dokunmatik çalışmıyor. Bu cihazın dokunmatik ekranını nasıl temin edebiliriz.
            Necvox sitesi, yetkili servisi, yedek parçasını internet üzerinden bulamadım. Mazda yetkili serviside bu aracın parçası olmadığından yardımcı olamayız dedi. Bana dokunmatik ekranı tedarik etmede yardımcı olursanız sevinrim. Şimdiden Teşekkür ediyorum.

• Tarahumara
      Yazan: Tarahumara
      Rus arkadaşlar yine aracın asbuilt kodlarından bir özelliği aktif etmenin yolunu bulmuşlar. Japonya'daki araçlarda bulunan i-DM uygulaması, aracın IC modülündeki kodların değişimi ile aktif edilebiliyor. Peki nedir bu i-DM?
      CMU'nun uygulamalar kısmına gelen bu i-DM menüsü ile sürüş kalitesini, ekonomisini ve güvenliğini geliştirebiliyorsunuz. Daha doğrusu geliştirebilmeniz için araç size bir puanlama yapıyor. 3 zorluk seviyesi bulunan bu sistem. 1. zorluk seviyesinden başlıyor. Siz sürüş yaptıkça gaz pedalı, fren pedalı ve direksiyon çevirme alışkanlıklarınıza göre size 5 üzerinden puan veriyor. Her dakika güncelleniyor bu puanlar. Grafiklerden görebildiğiniz üzere mavi tarafa kayan bar iyi hareketlerde bulunduğunuzu, beyaz tarafa kayan bar da kötü hareketlerde bulunduğunuzu gösteriyor. Gece yarısı internette görünce garaja inip aktif ettim bu özelliği ve kısa bir test sürüşüne çıktım. Sonuçlar aşağıda.
      İlerleyen zamanlarda, kullanıp veri biriktirdikçe daha detaylı geri bildirimini yaparım. İnternette aratırsanız bazı bilgiler var ama çok detaylı bilgi bulamadım. Nasıl aktif edileceği konusunda da bir kılavuz hazırlamayı düşünüyorum fırsat olduğunda. Otomatik kapı kilidini aktif etmeye benzer yöntemlerle yapılıyor ama biraz daha karmaşık. Yeni bir özelliğimiz daha hayırlı olsun  

Bu arkadaş 3. seviyeye gelmiş ve işi çözmüş sanırım. Japonya'daki araçların devir göstergesi arkasında anlık yanıp sönen ve o an ki sürüş şeklinize göre renk değiştiren ledler var. 2013 Honda Civic araçların dijital hız göstergesinin yanında benzer bir led var. Belki göreniniz vardır. Aynı o mantıkla çalışıyor. Youtube'da i-dm mazda diye aratırsanız insanlar çekip koymuşlar videoları.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.