Jump to content
mesut sarı

1. Nesil Mazda 3 Otomatik Şanzıman Yağı

Tavsiye Edilen Mesajlar

mesut sarı    11
mesut sarı

Otomatiklerin şanzıman yağı kaç km değişiyor ve baskı balatısının ömrü ne kadar yardımcı olurmusunuz sitede eskişehirli bir arkadaş varmı eşkişehirde hangi ustaya götürüyor öğrenmek isterim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mesut sarı    11
mesut sarı
25 dakika önce, M.E.G :

100000 km de şanzıman yağı değişiyor. Baskı değişenini henüz duymadım.

Tamam teşekkür ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.253
Mutlu Tekir

Şanzıman yağı 100bin km. ya da 4 yıldır, fakat 100bin km. dense de siz dinlemeyin. En fazla 60-70 bin km.de 1 değiştirin, ya da 4 senede 1. Motor yağı gibi sürekli ısınıp soğuyan bir yağ şanzıman yağı. Onun da bir ömrü var ve şanzımanın sağlığı açısından 100bin km.yi zorlamamak gerek. Rengi kahverengileşmeye başladığında da beni değiştirmeye hazırlan demektedir.

Baskı balatası ise uzun km.lerden sonra kavramamaya başlar aracın vitesi. O zaman revizyona girmesi gerekir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.821
Burak
38 dakika önce, Mutlu Tekir :

Baskı balatası ise uzun km.lerden sonra kavramamaya başlar aracın vitesi. O zaman revizyona girmesi gerekir.

Bizim otomatik viteslerde baskı balata var mı ki ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.253
Mutlu Tekir
20 dakika önce, Burak :

Bizim otomatik viteslerde baskı balata var mı ki ?

Baskı balata derken balata diski var, her devirde belirli bir devir sonrası kitlenme sağlıyor. 4.5 uncu vites denilen olay hani. diğer viteslerde de var da, biz hissetmiyoruz. ilk 2 viteste belirli bir noktaya kadar gaza bassak da gitmiyor hissettirir ama 3000 devirden sonra atılıyor deriz ya, aslında 3000 devirde kilitlenme sağlanıyor ve kayıpsız aktarım oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustym    0
Mustym

Merhaba arkadaşlar 2005 model mazda 3 kullanıyorum ve şanzıman yağı değişimi yaptıracağım ama eskişehirdeki yetkili servis kapanmış acaba tavsiye edebileceğiniz güvenilir bir yer var mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.538
Mehmet Özdemir

aracınız otomatik şanzımana mı sahip? ona göre ilgili konuyla birleştireceğim. eskişehir servisi için şu konuya bakmanızda fayda var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.558
İlhan
20 saat önce, Mustym :

Merhaba arkadaşlar 2005 model mazda 3 kullanıyorum ve şanzıman yağı değişimi yaptıracağım ama eskişehirdeki yetkili servis kapanmış acaba tavsiye edebileceğiniz güvenilir bir yer var mı ?

Aracınız otomatik mi manuel mi onu yanıtlarsanız ona göre sizi yönlendireceğiz. Forumda ortak mevcut konularımız var. Olmadı onun üzerinden devam edeceğiz.

Bağlantısını paylaştığım iki konuda da Eskişehir'le ilgili usta/servis önerileri var. Bir göz atarsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustym    0
Mustym

otomatik şanzıman aracım . İlhan bey verdiğiniz linklerede göz atıyorum hemen teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.558
İlhan
5 dakika önce, Mustym :

otomatik şanzıman aracım . İlhan bey verdiğiniz linklerede göz atıyorum hemen teşekkür ederim.

Tamamdır forumda ortak konu ile birleştirdim..

Şuradaki önerilerede bakabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.