Jump to content
Sedetmen

Servis Kampanyasına Navigasyon Yazılımı Dahil mi?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sedetmen

Merhaba Arkadaşlar,

Mazda yedek parçalar için %30 indirim kampanya başlatmış, Bende navigasyon taktırayım diye düşünüyorum ama aklıma takılan bazı konular var bilgisi ve fikri olan var mı acaba.,

Bu indirimler içinde Navigasyon'a indirim yapılıyor mu.?

İndirimli oluyorsa fiyatı nedir acaba fiyatı.?

Son olarak navigasyon için para harcamak mantıklımı.? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

şuradaki linkte fiyatı 2554,94 TL. %20 indirimle beraber 510 TL indirimli alabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Aksesuara girdiği için indirim alınabiliyor ama biz test ettiğimiz araçlardaki navigasyonu pek beğenmedik dersek yalan olmaz. Çok kullanışlı gelmedi bana. Ne dersin @Zealot ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SafaTR

Bende o kadar para verilmesini gerekli bulmuyorum. Google Haritalar gerçekten çok iyi ücretsiz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
42 dakika önce, Sedetmen :

Merhaba Arkadaşlar,

Mazda yedek parçalar için %30 indirim kampanya başlatmış, Bende navigasyon taktırayım diye düşünüyorum ama aklıma takılan bazı konular var bilgisi ve fikri olan var mı acaba.,

Bu indirimler içinde Navigasyon'a indirim yapılıyor mu.?

İndirimli oluyorsa fiyatı nedir acaba fiyatı.?

Son olarak navigasyon için para harcamak mantıklımı.? 

Navigasyon için para harcamak mantıklı değil malesef. Daha doğrusu mantıklı bir fiyat sunsalar olabilir ama benim gözümde değeri maksimum 100 tl bu sattıkları sd kartın. Bu devirde neredeyse herkes bedavaya güncel, hem de online trafik bilgisiyle navigasyon hizmeti sunarken, yılda bir kere güncellenen onda da neredeyse yeni yolların hiçbiri gelmeyen, ayrıca online trafik hizmeti verebilmek için yıllık 420 tl isteyen ama o hizmeti bile düzgün veremeyen bir sisteme 2554 tl vermek kerizlik gibi geliyor bana. Veren varsa kusura bakmasın lütfen. Tabi ki de karar sizin, para sizin. Yerinizde olsam önce kırık bir şekilde denerdim. Hoşunuza giderse ve hakkını vereyim adamların derseniz gidip orjinalini alırsınız.

8 dakika önce, Burak :

Aksesuara girdiği için indirim alınabiliyor ama biz test ettiğimiz araçlardaki navigasyonu pek beğenmedik dersek yalan olmaz. Çok kullanışlı gelmedi bana. Ne dersin @Zealot ?

Arkadaşın navigasyonla imtihanını ben gördüm. Aman ya Rabbi.

İngilizce konuşan kadına sesli komutla 'Navigate to sivas'. Anlaşamadılar. Hatta kadına ayıp sözler söylüyordu en son. :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti
Arkadaşın navigasyonla imtihanını ben gördüm. Aman ya Rabbi.
İngilizce konuşan kadına sesli komutla 'Navigate to sivas'. Anlaşamadılar. Hatta kadına ayıp sözler söylüyordu en son. [emoji3] 

Bir de "navigeyt tu Elazığ" deneseydiniz [emoji1][emoji1]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Batuhan79

Arkadaşların dediği gibi uzak durmakta fayda var. Hele Mazda 2014'den itibaren olan araçlar için google car play desteği sunacağını duyurdu. 2017 içinde bunun gerçekleşmesi bekleniyor. Bu güncelleme için çok yüksek ihtimal ücret istenecektir -navigasyon için ayrılan bütçe bu güncelleme için saklanmalı görüşündeyim..

https://www.cars.com/articles/mazda-to-add-android-auto-apple-carplay-capability-1420694439589/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sedetmen

O zaman Navigasyon almıyorum ve bekliyorum CarPlay in çıkmasını.

Bilgi için herkese teşekkür ederim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Holydao
Arkadaşların dediği gibi uzak durmakta fayda var. Hele Mazda 2014'den itibaren olan araçlar için google car play desteği sunacağını duyurdu. 2017 içinde bunun gerçekleşmesi bekleniyor. Bu güncelleme için çok yüksek ihtimal ücret istenecektir -navigasyon için ayrılan bütçe bu güncelleme için saklanmalı görüşündeyim..
https://www.cars.com/articles/mazda-to-add-android-auto-apple-carplay-capability-1420694439589/

Guzel haber [emoji4] carplay getiren AA da getirir [emoji106]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru

Ben de fiyatı yüksek buluyorum. O ücrete bir telefon alınıp yandex googlemaps ve ibb nin yeni online trafik haritası kullanılabilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Reicht

Geçen gün 45 liralık sd card alarak navigasyon işini hallettim. Bos yere 2000 tl vermeyin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SafaTR
11 saat önce, Reicht :

Geçen gün 45 liralık sd card alarak navigasyon işini hallettim. Bos yere 2000 tl vermeyin

gösterip vermemek gibi oldu :D Biraz detaylandırabilir misinz rica etsem ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak
36 dakika önce, SafaTR :

gösterip vermemek gibi oldu :D Biraz detaylandırabilir misinz rica etsem ?

İllegal bir yol ise detaylandırmamakta fayda var :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Devrim Babacan

Mazda, araçla bütünleşik Navi kullanma keyfi için bu fiyatı çekiyor sanırım. O paraya Garmin'in harika cihazları var alınabilecek. Kameralı ve sensörleri ve bir ton özellikleri olan cihazlar var.

Yazık o paraya...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Mustafa Yılmaz
      Yazan: Mustafa Yılmaz
      Mazda için kullandığımız Android Auto uygulaması için Wifi desteği sunulmuş. Fakat AIO tweaks uygulaması aracılığı ile yükleme şimdilik yapılmıyor ve bu yöntemle Mazda Connect e yüklü Android Auto uygulamasının kaldırılması gerekiyor.
      Şu an uygulama Mazda Connect sistemine yazılımsal yükleme yapmadan USB bellek üzerinden çalışıyor. (Bu nedenle sistem biraz yavaş çalışıyor.) Ama bunun yakın bir zamanda halledileceğini düşünüyorum. 
      Video anlatımı aşağıdadır. 
      Bu haliyle bile bizler için güzel bir gelişme ?
      Bilgi ve dosyalar için:
      https://mzdonline.wordpress.com/2018/04/27/autorun-headunit-wireless/
    • MsquL
      Yazan: MsquL
      Araçlarımıza bir kaç dokunuş yaptık
      - Video oynatıcı
      - Navigasyon yüklendi
      - Speedometer yüklendi
      - Smart view yüklendi
      - Seyir halindeyken ekran dokunmatiği aktifleştirildi
      Yakışıklı oldu yau

• alpertunga333
      Yazan: alpertunga333
      Arkadaşlar merhaba 1.  nesil mazda 3 için android multimedia sistem arıyorum.
      Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 
    • Volkan01
      Yazan: Volkan01
      Merhaba arkadaşlar. Ben Mersin Silifkede astsubay olarak görev yapmaktayım. Buralarda pek elektronik ustası olmadığından sizlerden yardım almak istedim.... 
            2010 Model Mazda-3 aracımın Neclox Marka MZ-3 model multimedya cihazımın ekran camı kırıldı. Çalışma ve görüntüde herhangi bir sıkıntı yok ancak dokunmatik çalışmıyor. Bu cihazın dokunmatik ekranını nasıl temin edebiliriz.
            Necvox sitesi, yetkili servisi, yedek parçasını internet üzerinden bulamadım. Mazda yetkili serviside bu aracın parçası olmadığından yardımcı olamayız dedi. Bana dokunmatik ekranı tedarik etmede yardımcı olursanız sevinrim. Şimdiden Teşekkür ediyorum.

• Tarahumara
      Yazan: Tarahumara
      Rus arkadaşlar yine aracın asbuilt kodlarından bir özelliği aktif etmenin yolunu bulmuşlar. Japonya'daki araçlarda bulunan i-DM uygulaması, aracın IC modülündeki kodların değişimi ile aktif edilebiliyor. Peki nedir bu i-DM?
      CMU'nun uygulamalar kısmına gelen bu i-DM menüsü ile sürüş kalitesini, ekonomisini ve güvenliğini geliştirebiliyorsunuz. Daha doğrusu geliştirebilmeniz için araç size bir puanlama yapıyor. 3 zorluk seviyesi bulunan bu sistem. 1. zorluk seviyesinden başlıyor. Siz sürüş yaptıkça gaz pedalı, fren pedalı ve direksiyon çevirme alışkanlıklarınıza göre size 5 üzerinden puan veriyor. Her dakika güncelleniyor bu puanlar. Grafiklerden görebildiğiniz üzere mavi tarafa kayan bar iyi hareketlerde bulunduğunuzu, beyaz tarafa kayan bar da kötü hareketlerde bulunduğunuzu gösteriyor. Gece yarısı internette görünce garaja inip aktif ettim bu özelliği ve kısa bir test sürüşüne çıktım. Sonuçlar aşağıda.
      İlerleyen zamanlarda, kullanıp veri biriktirdikçe daha detaylı geri bildirimini yaparım. İnternette aratırsanız bazı bilgiler var ama çok detaylı bilgi bulamadım. Nasıl aktif edileceği konusunda da bir kılavuz hazırlamayı düşünüyorum fırsat olduğunda. Otomatik kapı kilidini aktif etmeye benzer yöntemlerle yapılıyor ama biraz daha karmaşık. Yeni bir özelliğimiz daha hayırlı olsun  

Bu arkadaş 3. seviyeye gelmiş ve işi çözmüş sanırım. Japonya'daki araçların devir göstergesi arkasında anlık yanıp sönen ve o an ki sürüş şeklinize göre renk değiştiren ledler var. 2013 Honda Civic araçların dijital hız göstergesinin yanında benzer bir led var. Belki göreniniz vardır. Aynı o mantıkla çalışıyor. Youtube'da i-dm mazda diye aratırsanız insanlar çekip koymuşlar videoları.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.