Jump to content
Ankaralı

1.Nesil Mazda3 İç Aydınlatma, Kısa Far ve Arka Farlar Çalışmıyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ankaralı    0
Ankaralı
28.03.2017 at 13:27, Mutlu Tekir :

Deneme yanılmayla bulacaksınız işte, hiç beklemediğiniz sigorta atmış olabiliyor bazen.

Burak abi kabin içi direksiyonun sol tarafında, kabin içi de kaputun sağ üst taraflarına doğru.

Slm.arkadaşlar.Mazda ailesine yeni katıldım.1 hafta önce Mazda 3 2005 model benzinli arabamı aldım.İlk defa mazda aldım.Benim arabadaki sorun;Akşam farlarını açtığım zaman iç aydınlatma hız gösterge,hararet,benzin göstergesi aydınlatma paneli,kalorifer aydınlatma,kısa far ve arka  farlar hepsi birarada yanmıyor.Çok nadir arada yanıyor geri sönüyor.Radio cd panelinde sorun yok.Aydınlatma paneli arada geldiğinde kısa far ve arka farlar yanıyor.Kalorifer paneli hiç yanmıyormuş onuda akşam farkettim.Sorun nerede Arkadaşlar Acil yardım.Şimdiden Teşekkürler 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.204
Mutlu Tekir
Bir saat önce, Ankaralı :

Slm.ACİL YARDIM arkadaşlar.Mazda ailesine yeni katıldım.1 hafta önce Mazda 3 2005 model benzinli arabamı aldım.İlk defa mazda aldım.Benim arabadaki sorun;Akşam farlarını açtığım zaman iç aydınlatma hız gösterge,hararet,benzin göstergesi aydınlatma paneli,kalorifer aydınlatma,kısa far ve arka  farlar hepsi birarada yanmıyor.Çok nadir arada yanıyor geri sönüyor.Radio cd panelinde sorun yok.Aydınlatma paneli arada geldiğinde kısa far ve arka farlar yanıyor.Kalorifer paneli hiç yanmıyormuş onuda akşam farkettim.Sorun nerede Arkadaşlar Acil yardım.Şimdiden Teşekkürler 

Ne desek boş, bi elektrikçi in görmesi gerekli. Beyinden olma ihtimali var. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ankaralı    0
Ankaralı
25 dakika önce, Mutlu Tekir :

Ne desek boş, bi elektrikçi in görmesi gerekli. Beyinden olma ihtimali var. 

Slm Mutlu Tekir.Teşekkürler.Hep benimi bulur bu elektirik arızaları.Seat toledom vardı ondada buna benzer bir arıza vardı.Seatda İçerde sol köşede ışık yükseltme,azaltma düğmesi ve far açma kapama düğmesini değişmiştim.Ondan sonra düzelmişti hatırladığım kadarıyla.Aceba mazdada sol köşede far yükseltme ve işık ayarı düğmesi var onlardamı sorun varki?Veya direksiyondaki far açma kapama kolumu bozuldu bilemicem.Ama o bozulsa sinyal vermede yapmaz.Sinyaller çalışıyor.Sigorta kutusuna hiç bakmadım.Nerde olduğunuda bilmiyorum.Puuuuffff

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ankaralı    0
Ankaralı

Slm.Önerilerizi bekliyorum.İç aydınlatma gidip gelmele devam ediyor.Geçen tepem attı,kalorifer bölümüne yumruk attım.Bir baktım düğme lambaları yanmaya başladı.Kalorifer düğme arkasındamı temazsızlık var bilmiyorum.

İşık ve far yükseltme ayarı düğmelerinede bir yumruk attım,orada yanmaya başladı:tey:.Nerde sorun var anlamadım?

Hep benimi bulur be elektrik arızaları:jedi:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.354
İlhan

Elektriksel arızalara buradan bir şey söylemek çok zor. Hele ki birde sinsi arıza ise teşhis koymak daha da güç. O yüzden siz bir an önce iyi bir oto elektrikçisine aracınızı göstermelisiniz. Basit bir arıza deyip geçmeyin ve ertelemeyin. Elektriksel sorunlardan yanan otomobiller var. O yüzden bir an önce oto elektrikçisini ziyaret etmelisiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ankaralı    0
Ankaralı

Teşekkürler.Öyle gözüküyor galiba.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabalar    1.891
Arabalar
6 saat önce, Ankaralı :

Slm.Önerilerizi bekliyorum.İç aydınlatma gidip gelmele devam ediyor.Geçen tepem attı,kalorifer bölümüne yumruk attım.Bir baktım düğme lambaları yanmaya başladı.Kalorifer düğme arkasındamı temazsızlık var bilmiyorum.

İşık ve far yükseltme ayarı düğmelerinede bir yumruk attım,orada yanmaya başladı:tey:.Nerde sorun var anlamadım?

Hep benimi bulur be elektrik arızaları:jedi:

Anlaşılan bağlantı klemenslerinde oksitlenme yada temas problemi var. Yumrukla düzeldiğine göre. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.