Jump to content
UtkuSaray

2.Nesil Mazda 3 Kırmızı Folyo Kaplama Mat mı ? Krom mu ?

2.Nesil Mazda 3 İçin Kırmızı Folyo Kaplama  

8 oy

1. 1. Mat Kırmızı mı ? Krom Kırmızı mı ?

• Mat Kırmızı
      6
    • Krom Kırmızı
      2

Tavsiye Edilen Mesajlar

UtkuSaray    14
UtkuSaray

Arkadaşlar Merhaba,

2. Nesil Mazda 3 Beyaz Sedan üzerine krom kırmızı kaplama yapsam sizce nasıl olur ? 

İnternette bir çok araca uygulanmış fazlasıyla örnekleri mevcut. Gayet hoş duruyor ancak mat kırmızı mı yoksa krom kırmızı mı yapsam diye kararsız kaldım.

Fikirlerinizi bekliyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.522
İlhan

Tüm aracın yüzeyini, bahsettiğiniz renkten folyo ile kaplamadan bahsediyoruz dimi ?

Bu işlerde görsel önemlidir. Bence bahsettiğiniz renklerdeki uygulamaların görsellerini paylaşmalısınız.

Çünkü şu haliyle göz önünde canlandırmak çok güç...

Hatta şöyle bir şey yapabiliriz..Konunuza anket ilave edebiliriz...Böylelikle daha sağlıklı bir istatistik çıkar karşınıza..

Ama öncesinde görsel paylaşmalısınız  bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41    149
Mazda41

Abilerim bu kaplama isi be oluyor bende sıkıldım siyah aractan 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
UtkuSaray    14
UtkuSaray

Görselleri paylaştım. Bu konu da çok kararsız kaldım. İşin aslı araç üzerinde fazlasıyla şeyler düşünüyorum. İlk adım olarak ise kaplama işinden başlamak istedim. 

Bahsettiğim olay folyo kaplama evet. 

Krom kırmızısında biraz daha aralara siyah kaçmakta. 

Diğeri ise klasik mat kırmızı.. 

Krom Kırmızı.jpg

Mat Kırmızı.jpg

4 dakika önce, Mazda41 :

Abilerim bu kaplama isi be oluyor bende sıkıldım siyah aractan 

Kardeşim araç üzerine folyo kaplama yapılıyor. Daha sonra istemezsen ilacıyla tekrar söküyorlar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.530
Mehmet Özdemir

mat olan kaplamalar çok güzel görünüyor gerçekten. bazıları iyice uçup, turuncu falan deniyorlar onlardan bahsetmiyorum tabii. kafama takılan; muayeneye gittiğinizde çıkarmanız mı gerekiyor bu kaplamayı? neticede ruhsatta yazandan farklı bir renge sahip oluyor araç.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.522
İlhan

Mat kaplama kesinlikle çok daha güzel duruyor. Aracın tüm çizgilerini daha bir belirginleştirerek,  daha bir kaslı ve sportif gösteriyor. 

@Mehmet Özdemir ruhsata işletince bir sorun yok. 

@UtkuSaray konunu düzenleyerek anket ilave ettim. İlk oylamayı da yaptım. O0

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
UtkuSaray    14
UtkuSaray

Evet @Mehmet Özdemir Bey. Örnek olarak aracımdan gidersek beyaz renk üzerine kırmızı kaplama diyerek ruhsatta belirtildiği için sorun çıkmıyor. 

İlginize teşekkür ederim @İlhan Bey bakalım sonuç ne olacak :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
UtkuSaray    14
UtkuSaray

İşin garip yani reel' de görüştüğüm herkes kromdan yana. Çünkü ikisi arasında 500 lira gibi bi fark var yaptırmışken daha iyisi olsun krom olsun görüşündeler :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.522
İlhan
15 dakika önce, UtkuSaray :

İşin garip yani reel' de görüştüğüm herkes kromdan yana. Çünkü ikisi arasında 500 lira gibi bi fark var yaptırmışken daha iyisi olsun krom olsun görüşündeler :) 

Reelde görüştüğün kişiler dikkat et seni ve aracını kıskanıp çekemiyor olabilirler Utku... :D  :geyik: 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Katil Balina    727
Katil Balina

mat kırmızı diyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsot    42
İsot

Lacivert mat . Hareket halinde ışık yansıma açıları değişince müthiş gölgelenme ve direk ışık alan yüzey daha bi netleşiyor . Renk tonu farklılığı katıyor . Krom da ise nere gidersen git parlak . Zengin Arap çocuk modeli şahsi fikrimdir [emoji1]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
UtkuSaray    14
UtkuSaray

İlk başta laciverti de düşündüm @İsot ancak 5 fazla olsun kırmızı olsun tarafına geçtim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsot    42
İsot

Kırmızı da çok güzel abi , şimdiden güle güle kullan. Sanırım bu konuda ilk örnek sen olacaksın .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
UtkuSaray    14
UtkuSaray

Allah izin verdiği sürece aracıma yapmak istediğim çok şey var inşallah hep beraber şahit oluruz buna :)@İsot

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsot    42
İsot

e71f4b926a288b9c0ef3159ec68b43d9.jpg
Aklını çelmek gibi olmasın etüt yapmakta fayda var [emoji4]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41    149
Mazda41

Her sey dahil ruhsata isletme filan kac lira tutuyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• doganayomer
      Yazan: doganayomer
      Kavşakta dönemeyen bir arkadaş arka soldan tampona çarptı, ilk başta sadece tok diye bir ses geldi dönüp baktığımda bana uzun uzun korna çalıyordu  duramayan çarpan kendisi birde üstüne laf yedik.  Tutanak tutalım dedim hasara bakalım öyle tutalım dedi, baktık bizde bir şey yok karşı araba biraz hasarlı ben razıyım helalleşelim gidelim dedi. Ve gittik.

• QMenTol
      Yazan: QMenTol
      Bu gün Cam suyu takviyesi yaparken, AKÜ üstüne gelen kısımda, keçenin oldukça yıprandığını lime lime olduğunu gördüm. Yıpranma AKÜ nün keçeye temas ettiğinin bir göstergesi. Bu durum da olan var mı? Bu durum normal mi? Bir sıkıntı yaratır mı? Saygılar.
    • murojeans
      Yazan: murojeans
      arkadaşlar merhaba dün akşam mazda 3 skyaktiv-G min kapının altındaki sanırım marşpiyel ...kadıköyde mantara sürttürdüm kapılarda herhangi birşeyyok ama maşpiyel çok kötü oldu nerde nasıl ve kaça yaptırabilirim bilginiz var mı?
    • Weya
      Yazan: Weya
      Selamlar, 2. nesil impresive arka tampon tırnakları kırılmış. Servise mi gitmeli, yoksa kaportacıya mı? Servis, Kahramanmaraşta yok, Gaziantepte var. Telefon ile görüşmemde en az 2 gün dedi, kendileri yapmıyorlarmış, söküp dışarda yaptırıp topluyorlarmış. Her tarafı sensör olduğundan düz kaportacıdan da çekiniyorum açıkçası. Bu şekil bir tecrübeye sahip olanlardan destek bekliyorum. Saygıyla ...

• İsmetoguz7
      Yazan: İsmetoguz7
      Selam arkadaşlar,
      Ayın 15 inde aracıma hem bakım yaptırdım hemde tamponda ufak bir sürtmeden ötürü boya kalkması vardı. Neyse rötuş işlemi kötünün iyisi derecede yapıldı. Çok memnun kalmasamda eskisine göre daha iyi  oldu. İşlem sonrası bana bir gün kesinlikle su değmemesi gerektiği söylendi. Bende biraz pimpirikli biri olduğum için bir gün değil tam 3,5 gün ne su ne başka birşey olmamasına dikkat ettim. 3,5 gün sonunda aracımı kendim köpük ve tazyikli su ile yıkadığımda yapılan bütün rötuş boyasının ortadan kalktığını ve hiçbir boya kalıntısı dahi kalmadığını gördüm.
      Daha önce buna benzer bir durum yaşayan var mıdır? Bu rötuş boyası böyle bir yıkamada kalkacak birşey midir? Ki bütün işlmeler yetkili serviste yapıldı.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.