Jump to content
İlhan

3.Nesil Skyactiv-D Dizel Mazda 3 Yakıt Verileri

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan    5.876
İlhan

Dizel Otomobilden bıkmış, usanmış bir 2.Nesil Dizel Mazda 3 Kullanıcısı olarak. Bu konu başlığını açmak istedim. 3.Nesil Dizel kullanıcıları, ya Benzinli konusunda yada kullanıcı izlenimlerinde paylaşıyorlar yakıt sarfiyatlarını. Arada kaynayıp gidiyor mesajlar. Bu başlık altında toplarsak yakıt sarfiyatlarını, daha faydalı olacaktır.

skyactiv-d ile ilgili görsel sonucu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.233
M.E.G

Eski bir 2. Nesil dizel 3 kullanıcısı olarak; 

-Aşırı titreşimli

-Sesi çok kötü

-Yüksek devir çevirme kapasitesi hiç yok.

Ama uzun yolda az yakıyor, yüzünüz gülüyor :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Squall    10
Squall

İlgiyle takip edeceğim bir konu. Şu an objektif bir içerik giremeyeceğim için hiçbirşey yazmıyorum. Mutlaka yazacağım ama.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.876
İlhan
8 saat önce, Mutlu Tekir :

Niye bıktın İlhan abi?

Mustafa hislerime tercüman olmuş. Dizel otomobil, sürüş keyfimi törpüledi resmen diyebilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AreY    191
AreY

Mazda 3 ve CX-3 dizel için yazılan hemen hemen tüm yazıları okumuşumdur. Genel kanaatim bir dizel motora oranla dpf olayına çok sık girdiği için fazla yaktığı kanısındayım. 

Son 3 aydır bende dizel Mazda 3 için baya bir niyetlendim, bin dereden su getirip 2016 model için 118 bin tl fiyat bile aldım.

Dizel alınıyorsa 5-5.5 litre yakmasını isterim, açıkçası 4 yıl dizel auris kullandım 5.2 ortalamayla gezdim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Squall    10
Squall

Şu an 150 km gördüm. Yarın bir Edirne yolculuğu var. Sanırım bir karma sonuç kabul edilebilir. Yarın paylaşırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti    2.323
Fotifoti
11 saat önce, AreY :

Mazda 3 ve CX-3 dizel için yazılan hemen hemen tüm yazıları okumuşumdur. Genel kanaatim bir dizel motora oranla dpf olayına çok sık girdiği için fazla yaktığı kanısındayım. 

Son 3 aydır bende dizel Mazda 3 için baya bir niyetlendim, bin dereden su getirip 2016 model için 118 bin tl fiyat bile aldım.

Dizel alınıyorsa 5-5.5 litre yakmasını isterim, açıkçası 4 yıl dizel auris kullandım 5.2 ortalamayla gezdim.

Yakıtı yükseltiyor ama dpf tıkanma riski çok düşük. Az bineni ilgilendirmeyebilir tabi. 2 yıl oldu en az 3 daha binerim. Sorunsuz olacağını bilmek güzel :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41    163
Mazda41
14.12.2017 at 23:51, M.E.G :

Eski bir 2. Nesil dizel 3 kullanıcısı olarak; 

-Aşırı titreşimli

-Sesi çok kötü

-Yüksek devir çevirme kapasitesi hiç yok.

Ama uzun yolda az yakıyor, yüzünüz gülüyor :) 

sesi hiçte kötü değil hayatımda duyduğum en tatlı ses onun Mustafa abi  :D  :nazar: 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G    1.233
M.E.G
3 saat önce, Mazda41 :

sesi hiçte kötü değil hayatımda duyduğum en tatlı ses onun Mustafa abi  :D  :nazar: 

Allah mutluluğunuzu bozmasın kardeşim :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Squall    10
Squall

An itibarı ile yakıt tüketimi değerim 6.6 litre civarında. Şehir içi malesef çok kısa kullanıyorum. 7-8 km sonra durmam gerekiyor. Ancak dün akşam çapadan beylikdüzüne dönerken e-5 de ilk defa 4.9 lt gördüm. Eve tam geldiğimde park sonrası 5.1 di. Mesafe dışında bir handikabım yok gibi. Hala Ümitliyim 6’nın altına inme konusunda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SafaTR    210
SafaTR

Aracım Mazda 3 değil ama aynı oranları kısmen sağlayacağını düşündüğümden,

Cx-3 Trabzon şehir içi ortalama 6.8 litre yakıyor. Şehir dışı 4.9 litreyi gördüm ankaraya giderken yoldan usandığım için biraz bastım sonlara doğru 5.1 litre oldu. 

Önceki aracıma göre (206+) şehir içi yakıtı usandırdı diyebilirim. Şehir dışı giderken eski aracımla kısmen aynı yakıyor ama CX-3 daha konforlu ve güvenli. Şehir içi yakıt tüketimi için "Pişman oldum" diyebilirim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot    1.879
Zealot

yakıtı bilmem de, 

performans olarak 2. nesil dizel 3 çok kötü.

3. nesil dizel 3 de oldukça kötü

3. nesil benzinliyi her konuda tek geçerim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Leanback    148
Leanback

Geçen hafta Bauhaus otoparkında beyaz Mazda 3 dizel power sense sahibi bir abiyle konuştum, çok memnun arabasından ama sakin kullanıyorum demesine rağmen ortalama hızı 31kmh iken tüketim 6.4lt idi. Bende benzinli modelle aynı hızlardayım 6.7lt civarıdır normal kullanırsam.  Konu dizel konusu olduğu için kendi tüketimimin fotosunu koymak istemiyorum ama dizel ile benzinli arasındaki makas gerçekten bu kadar düşük mü? İnanılmaz bir fiyat farkı var ilk alımda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.876
İlhan
12 dakika önce, Leanback :

Geçen hafta Bauhaus otoparkında beyaz Mazda 3 dizel power sense sahibi bir abiyle konuştum, çok memnun arabasından ama sakin kullanıyorum demesine rağmen ortalama hızı 31kmh iken tüketim 6.4lt idi. Bende benzinli modelle aynı hızlardayım 6.7lt civarıdır normal kullanırsam.  Konu dizel konusu olduğu için kendi tüketimimin fotosunu koymak istemiyorum ama dizel ile benzinli arasındaki makas gerçekten bu kadar düşük mü? İnanılmaz bir fiyat farkı var ilk alımda.

Bunu her seferinde dile getiriyorum. 3.Nesil Mazda 3'lerde Dizel-Benzin arasında, sarfiyat açısından aman aman bir fark yok. Ama alırken fiyatına gelirsek, çok ciddi fiyat farkı var!

2.Nesil bir dizel Mazda 3 Kullanıcısı olarak bana hiç bir kuvvet Skyactiv-D Mazda 3 aldıramaz. Her türlü gözüm kapalı benzinli modelini alırım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Can kocak    15
Can kocak

Mazda 3 dizel otomatik Araç şu anda 1400 km ye geldi.

Ortalama hız 31 km yakıt tüketimi 6.1

Önceki aracım 2015 Civic LPG ile tüketimi aynı sayılır şu anda.

Km yükseldikçe tüketimin daha da azalacağını umuyorum :) umarım azalır hanıma bu az yakar deyip aldirdik arabayı çünkü :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Squall    10
Squall

Ben 1000’i bugün itibarı ile geçtim. Şu an ortalama 6.3 oldu ama son 3-4 kullanımda ortalamam 5.3 seviyelerinde seyrediyor. Sanırım bu arayı tutturacağım.

Diğer konuya gelirsek bende aynı fikirdeyim. Benzinli ve dizel araçların arasında anlamlı bir yakıt farkı yok. Kaldı ki bende benzinli almaya çıktım yola ama aradığım gibi bir benzinli araç karşıma çıkmadı. O nedenle çok büyük konuşmamak lazım, tecrübeyle sabit =)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti    2.323
Fotifoti
2 saat önce, Can kocak :

Mazda 3 dizel otomatik Araç şu anda 1400 km ye geldi.

Ortalama hız 31 km yakıt tüketimi 6.1

Önceki aracım 2015 Civic LPG ile tüketimi aynı sayılır şu anda.

Km yükseldikçe tüketimin daha da azalacağını umuyorum :) umarım azalır hanıma bu az yakar deyip aldirdik arabayı çünkü :)

sanırım emisyonda hile yapmamanın ve aktif jenerasyonun sonuçları

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.876
İlhan
38 dakika önce, Squall :

O nedenle çok büyük konuşmamak lazım, tecrübeyle sabit =)

Yok o konuda açık ve net büyük konuşabilirim..

Dizel Otomobil...Benim Tüm Otomobil Sürüş Zevkimi Törpülemiş..

Taki bunu benzinli otomobil kullanmaya başlayınca anladım..

İşin maliyetini farkını vs geçtim..

Sürüş zevki - o benzinli otomobilin içeriye gelen motorun homurtu sesi - egzozundan gelen ses vs.. gerçekten bir başka..

Benzinli benim için candır.. Dizelse bu saatten sonra sadece heyecandır..

Kaldıki dizelle ilgili gelecekte bayağı bir yaptırımlar olacak sanırım..Bakalım bekleyip göreceğiz ne olacak fosil yakıtlı araçlarda..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Mazdaafrika
      Yazan: Mazdaafrika
      Herkeze iyi akşamlar.
      Mazda 3 2017 Model arabamla yaklaşık 7000 km yaptım son iki ay içerisinde.
      Sormak istediğim benzin deposuyla alakalı.
      Depo 51 lt gösteriyor, fullleyip yaklaşık 700 km yol yapıyorum.
      Benzin Işığı yandıktan sonra da 60 km yol yaptım.
      Bunu bir kaç defa denedim, ama 60 kmden sonra cesaret edemedim yolda kalırım diye.
      Ama sıkıntı şurda ışık yandıktan  sonra 60 km daha kullanıp benzinliğe girip depoyu fulluyorum, hatta tık sesinden sonra ağzına kadar dolduruyorum, ama bugüne kadar en fazla aldığı 43 lt oldu.
      43 litreden fazla dolduramadım bir türlü.
      Sorum şu bu geri kalan 8 litre benzin depoda ise 60 km den sonra aşağı yukarı 100 km daha gitmesi gerekir.
      Acaba kaçırdığım bi durum mu var diye düşünüyorum ama 4-5 defa denedim  hep böyle oluyor en fazla 43 litre  koyabildim. Her seferinde de ışıktan sonra 50-60 km sürüp o şekilde benzini aldım.
      Bu konuda  beni aydınlatabilirseniz memnun olurum 
      Şimdiden teşekkürler.
    • sporenes
      Yazan: sporenes
      Ben mazda3 HB A/T alalı 3 hafta oldu. Yakıttaki belirsizlik dışında aracımdan çok memnunum. 2010 model İmprsv. HB kullananan arkadaşlarıma şunu sormak istiyorum. Bir depo ile kaç km gidiyorsunuz. bu arada aranıza yeni katışdığım için çok mutluyum. Mesleğim basın mensubu. 

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.