Jump to content
Fethi Bolat

2. Nesil Mazda 3 Far İçine NEON İp Led

Tavsiye Edilen Mesajlar

Fethi Bolat

merhaba, internetten siparişini dahi verdiğim ip led i far içine çekmeyi düşünüyorum, sanayii deki elektrikçi bir ağabeyim gayet basit olduğunu söyledi. ben de zaten önceden de kafama koyduğum için tezcanlılık edip buz mavisi renginde sipariş bile verdim. Ama yine de fikirlerinizi almak isterim çünki iki far da açılacak . aynı anda bi-xenon far da takılacak. fikirlerinizi belirtir misiniz bir anlık kararsızlığa düştüm :( ... 

(Ek de bulunan şekil çok hoşuma gitti beyaz aracıma buz mavisi düşündüm..)

Instagram post by _themazdafamily_BPQogbcBtpm.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara

Düzgün bir şekilde açılıp, tekrar kapatıldığı sürece sorun yok. Gayet güzel fakat işlem düzgün yapılazsa, farlar yağmurda ve yıkanmada buğu yapmaya başlayacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Güzel görünüyor gerçekten. Dayanıklı mıdır bu ürünler? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fethi Bolat

O konuda herhangi bir bilgim yok lakin yaptırdığım zaman ilk işim  sizlerle paylaşmak olacak. Teşekkürler tekrar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

kalitelisini bulmak lazım. çinden alınanlar gece bile zor gözüküyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fethi Bolat

N11 üzerinden 3M marka aldım. Umarım kalitelidir, iki adedi bana 50 tl ye mal oldu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot

bixenon yaparsan

1) alacağın mercek, ayna kombinasyonu, senın farın içine uymayabilir..     böyle çok genç heba oldu

2) d2s olursa balast için çok mantıklı biyer lazım..

3) far yükseklik ayarın çalışmayacak,  arkaya 3 kişi binince  dağları taşları aydınlatacak. inip tornavida ile ayar yapman gerekecek..

4) far yıkama ve yükseklik ayarın olmadığı için muayeneden geçemeyecek.     ampulu değiştirip   muayayeneye giderim dersen,   artık  farlarına  eski  halojen ampuller olmayacak.....    yani ampulü değiştiremeyecen..   

yani muayeneden geçmez..    neyse ki  bi aparat var ,  d2s lerin içine h1 falan uydurulabiliyor..  öyle yaparak günü kurtarabilirsin..

5)  ....  daha çok sıralarım da  uzatmaya gerek yok bence

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Bixenon olayını görmemiştim. Açılma olayı bana mantıklı gelmiyor sonrasında yaşanabilecek problemler vs üstüne ufuk hocamın dediği gibi muayene sıkıntı. 

Onun  yerine kısa ve uzunlara led takın. Bixenon etkisi gibi oluyor. Led mi hid mi konumda görseller paylaştım. Farlarımız mercekli olduğu için ledde zaten performansı iyi. Xenon da oluyor ama çok az bir miktar daha fazla ışık sızması oluyor. Aydınlatması ise bir miktar daha az. Ayrıca Xenon orjşnal halojen merceklerde zamanla kararma da yapıyor o  nedenle en uygun led. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
23 dakika önce, Zealot :

bixenon yaparsan

1) alacağın mercek, ayna kombinasyonu, senın farın içine uymayabilir..     böyle çok genç heba oldu

3) far yükseklik ayarın çalışmayacak,  arkaya 3 kişi binince  dağları taşları aydınlatacak. inip tornavida ile ayar yapman gerekecek..

4) far yıkama ve yükseklik ayarın olmadığı için muayeneden geçemeyecek.     ampulu değiştirip   muayayeneye giderim dersen,   artık  farlarına  eski  halojen ampuller olmayacak.....    yani ampulü değiştiremeyecen..   

1) Bunu doğru dedin.

2) Bunu da doğru dedin.

3) Bunda sorun olmuyor. Eskisi gibi çalışıyor.

4) Halojen ampül takıp muayeneden geçebiliyorsun. Geçen sene geçtim.

Bizim puntoya 3 sene önce yaptırmıştım ben bi-xenon. d2s değil tabi normal hbilmemne tipi olanlardan. Hala duruyor 1 kere ampül patladı bir de bazen sol taraf çok az buğu yapıyor. kısaları gayet güzel ama uzunlarını pek sevmiyorum. Şimşek gibi çakıyor bu arada. Perde acayip hızlı inip kalkıyor.

jyLp6r.jpg

Z9Wp3a.jpg

2Jyqaq.jpg

BLENzg.jpg

EPbNDA.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot

kanka  h1  h7 falan ampullü  bixenon kitler  tam çinlilerin uydurması ..      

senin uydurma bixenonda  e far yükseklik çalışabilir ama  normal hella  veya koito  takarsa,  orjinal,   onlar sensöre bağlıi kimisi canbus a  falan bağlı  hıza duyarlı vs

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fethi Bolat
2 saat önce, Zealot :

bixenon yaparsan

1) alacağın mercek, ayna kombinasyonu, senın farın içine uymayabilir..     böyle çok genç heba oldu

3) far yükseklik ayarın çalışmayacak,  arkaya 3 kişi binince  dağları taşları aydınlatacak. inip tornavida ile ayar yapman gerekecek..

4) far yıkama ve yükseklik ayarın olmadığı için muayeneden geçemeyecek.     ampulu değiştirip   muayayeneye giderim dersen,   artık  farlarına  eski  halojen ampuller olmayacak.....    yani ampulü değiştiremeyecen..   

yani muayeneden geçmez..    neyse ki  bi aparat var ,  d2s lerin içine h1 falan uydurulabiliyor..  öyle yaparak günü kurtarabilirsin..

5)  ....  daha çok sıralarım da  uzatmaya gerek yok bence

yahu sen nasıl bi kralsın be abi :) . ama üzülerek söylemeliyim ki bahsettiklerinin tamamı daha önce denenmiş ve işe yarar olduğu tespit edilmiş olan şeyler . mesela daha önce xenon vardı araçta far yükseklik ayarı yapılabiliyordu. üstelik mercek uzunlar için diye biliyorum.. benim derdim mercek değil, kısa ve sis farları . ama şu konuda haklısınız ki far yıkama olmadığından dolayı araç muayeneden geçmedi ve ampul değiştirip girdik, geçti. zaten ben de eski xenon malzemelerini kullanacağım . ben xenon + neon ip nasıl durur gibisinden bir soru yöneltmek için xenon lardan bahsettim . ama her ne olursa olsun xenon şart çünkü Madza ya acayip yakışıyor be abi ... ama şunu da fazlaca merak ediyorum neon ip elektrik aksamına zarar verir mi aracın ya da gece - gündüz varlığını belli eder mi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot

Canbus kontrollü elektonik araçlarda, sonradan takacağın her türlü donanım, zarar verebilir de, veremez de,  şansına kalmış... 

Mazda 6 ya kötü kalite balast takınca,  kapı kilidi bozuluyor. 

Bagaj ampulü nu led yapınca, kapılar açılmıyor.. 

Diğer ampulleri değiştirince bişey olmuyor ama. 

Şans 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fethi Bolat

denemekte fayda var o zaman ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

Yalnız, ilk resimdeki ürün sonradan çekilen LED strip değil. 

Farın orijinali böyle.

AliExpress de eBay de bolca mevcut.

For MAZDA 3 LED Head Lights  Angel eyes  2010-2013  year JY
http://s.aliexpress.com/eMnU3MzI?fromSns=Copy to Clipboard 
(from AliExpress Android)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fethi Bolat

Biliyorum bunları abi . Instagram da takip ettiğim bir MS3 de gördüğüm için heveslenip yaptırıyorum abi zaten :) üstelik bana bunun maliyeti en fazla 100 TL olacakken AliExpress de 1000 dolar . Aynı verimi alacagimdan tabii ki emin değilim ama elimden bu kadar geliyor abi 

LED strip hakkındaki tek korkum, varligini belli etmemesi , eğer belli etmezse işimiz var :D

https://m.n11.com/arac-ici-torpido-ledi-ip-neon-ip-led-el-wire-12v-P73221969

Sipariş ettiğim LED bu işte , yanlış oldu sanırım ama farın içine cekilir mi ki bu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
Bir saat önce, Fethi Bolat :

Biliyorum bunları abi . Instagram da takip ettiğim bir MS3 de gördüğüm için heveslenip yaptırıyorum abi zaten :) üstelik bana bunun maliyeti en fazla 100 TL olacakken AliExpress de 1000 dolar . Aynı verimi alacagimdan tabii ki emin değilim ama elimden bu kadar geliyor abi 

LED strip hakkındaki tek korkum, varligini belli etmemesi , eğer belli etmezse işimiz var :D

Sipariş ettiğim LED bu işte , yanlış oldu sanırım ama farın içine cekilir mi ki bu

9 dolara aliexpressten almıştım gece bile zor gözüküyordu. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide
2 saat önce, Fethi Bolat :

Seni çok iyi anlıyorum.

Tek temennim kaş yapayım derken göz çıkmaması.

Bu gördüğün LED yan sinyaller, uzaktan kumandalı RGB devil eye ledler ve angel eye halkalar 2 senedir uygulanmayi bekliyor. :)

Hayırlısı.

IMG_20180117_204622.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fethi Bolat
16 saat önce, quiteguide :

Seni çok iyi anlıyorum.

Tek temennim kaş yapayım derken göz çıkmaması.

Bu gördüğün LED yan sinyaller, uzaktan kumandalı RGB devil eye ledler ve angel eye halkalar 2 senedir uygulanmayi bekliyor. :)

Hayırlısı.

IMG_20180117_204622.jpg

Abi neden uygulamadiniz ki ? Angel eye'ın mükemmel duracağını düşünüyorum . Üstelik evet , az kalmış kaş yaparken göz çıkariyormusum  . Şuan far için tüp LED bakıyorum . Gündüz LED i deniyor sanırım . Umarım iyi sonuçlar elde ederim yoksa epey bir hayal kırıklığı yaratacak benim için 

Abi aldığınız Angel eye halkalar kaç inç ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide

O zaman baya arastirip şu ürünü almıştım. 

COB 90MM 2Pieces(1pair) Auto Halo Rings Angel Eye 12V 24V Headlight 66SMD Car Angel Eyes Motorcycle With Lampshades Bright 9-28V
http://s.aliexpress.com/ERVviYju?fromSns=Copy to Clipboard 
(from AliExpress Android)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• SlayerX
      Yazan: SlayerX
      Merhaba,
      2. Nesil Mazda 3 (2010) aracıma led uygulaması yaptım ancak kısa huzmeli farların aydınlatmasından çok memnun değil gibiyim. Araştırmalarımda lens arkası reflektörün kararması gibi bir problemden bahsediliyor, bu duruma şahit olan ve reflektör değişimi sonrası verim alan var mıdır? bir de aşağıda fotoğraflarda aydınlatmanın yeterli veya değil şeklinde yorumunu yaparsanız sevinirim. zira kendim de duruma gereksiz fazla takıyor olabilirim. teşekkürler.
      park şambası 820lm 6000k
      kısa ledler 8000lm 6000k, (kısalar için manuel yükseklik ayarı 1)
      uzun ledler 8000lm 8000k

kısa ledler

uzun ledler

• ediz07
      Yazan: ediz07
      Merhaba arkadaşlar,
      Aliexpress'te gezerken bir baktım 3. nesil mazda 3 için kapı koldu aydınlatmasına 132 dolar istemiş.  Yeni çıkan arabalarda bu led uygulama artmaya başladı. İlk zamanlar pek hoşuma gitmemişti fakat abartıya kaçılmazsa güzel olabileceğini düşünmeye başladım. Daha önce @Mutlu Tekir hocamın 2. nesil mazda 3'üne kapı kolu aydınlatma uygulaması yapmıştık. 3. Nesil’e de uygulamaya karar verdim. Bir kaç fikrim var hangisi daha güzel olur veya başka fikriniz değerlendirelim.
       ·        Benim favorim tavan aydınlatması gibi kapı açılınca yanacak ve sonra sönecek. Hareket halindeyken yanmacak. İç aydınlatma beyaz led kullandığımdan dolayı beyaz veya kırmızı olabilir.
      ·         Arabanın kısa farlarını yakınca aktif olacak ve hareket halindeyken hep yanacak. Gündüz çalışmayacak.
      ·         Arabayı açtıktan sonra yanacak ve arabayı kapatınca kadar hep yanacak şekilde olabilir.
      ·         Arkadaşın arabasında(Mercedes C200)’de fabrika 3 renk veren led kullanmış(Kırmızı-Yeşil-Mavi). Araba pavyona döner diye yapmazdım
      Bunların hepsinde led yavaş yavaş yanacak ve yavaş yavaş sönecek şeklinde ayarlayacağım. Fikirlerini bekliyorum.
      https://tr.aliexpress.com/item/blue-LED-Inner-Handle-Bowl-Cover-For-Mazda-3-AXELA-2017-4PCS/32838428583.html?spm=a2g10.10010108.1000016.1.541b185fhyhlLt&isOrigTitle=true

• Akuma
      Yazan: Akuma
      Arkadaşlar, abiler.
      Geçen gün önümde bir beyaz Mazda 3 te gördüm. Gözüme hoş gözüktü. Aramızda acaba yaptıran var mı diye merak ettim ve bende yapmaya hevesliyim.
      N11 de hazır kit 100 TL. 

• Tarahumara
      Yazan: Tarahumara
      Araçta led olmayan tek lambalar sinyaller kalınca onlara da bir el atayım dedim. Aracı ilk aldığımda krom rengi sarı yanan halojen lambalar almıştım. Sinyal yuvalarının içinin sarı gözükmesi hoşuma gitmiyordu. Krom lambaların sorunu, renginin biraz soluk olması. 4 tane lamba test ettim ve bir video hazırladım. İkisi halojen, ikisi led. Led lambaların sinyal verdiğinizde hızlı hızlı yanıp sönmemesi için resistor kullanmanız gerekiyor. Kullanılan resistor bu:

Resistor, kesme delme ya da lehim yapmanızı gerektirmeyecek bir model. Halihazırda bulunan lambanızın yuvasına takılıyor ve ledi de bu resistorun ucundaki yuvaya takıyorsunuz. Gayet basit bir işlem. 
      Kullanılan lambalar bunlar:

En iyi sonucu sondaki siyah gözüken led ile aldım. Diğer ledle arasında %10 bir parlaklık farkı var. Ledlerin ve resistorun linkleri:
      https://www.aliexpress.com/item/2pcs-7440-W21W-T20-Canbus-Error-Free-Resistor-LED-Decoder-Warning-Error-Canceller-For-LED-Turn/32311526133.html?spm=2114.13010608.0.0.ZdrMTd
      https://www.aliexpress.com/item/T20-W21W-7440-33-smd-2835-LED-Car-Red-Brake-light-bulb-WY21W-Amber-Turn/32635326872.html?spm=2114.13010608.0.0.awMfE7
      https://www.aliexpress.com/item/S25-1156-Ba15S-P21W-33-smd-5730-CREE-LED-Car-Yellow-Amber-Turn-Signal-Red-Brake/32617742415.html?spm=2114.13010608.0.0.xmshac
      Sonuç bu:

• Celebimazda
      Yazan: Celebimazda
      Kolay gelsin mazda 3 2006 model aracim var 1 . Nesil farlarinin isigindan pek memnun deilim zenon muayneden gecmiyormus ama led geciyomus led önerirmisiniz kapakla ilgili bi sorun varmis taktiran arkadaslar memnunmusunuz bilgi verirseniz cok sevinirim . Ve kullan mam gereken H kaç oluyo ve alsam kendim takabilirmiyim 

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.