Jump to content
sporenes

2.Nesil Mazda3 Benzinli Otomatik/AT Yakıt Tüketimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Burak

Sizde yine iyi Mazda6 larda 50 km den az kalırsa mesafe - - - - gösteriyor :D Acilen benzin istasyonuna çekiyorsun. Tabii bu LPG taktırmadan önceydi :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alper aydemirkan

en güzeli bagaja 5 lt benzin atıp motor stop edinceye kadar gitmek :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

en güzeli bagaja 5 lt benzin atıp motor stop edinceye kadar gitmek :)

Onda da depodaki pislikten etkilenme riski var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alper aydemirkan

Onda da depodaki pislikten etkilenme riski var

ne kadar etkiler ki??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Hiç o kadar riske girmedim ama enjektörlerin tıkanmasına sebep olabilir diye düşünüyorum ki herhalde istemezsin :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru

bence de hiç gerek yok. göstergede 0'ı gösterdiği zaman üzerine bir 50 daha koyun tamam :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
alper aydemirkan

sizi mi kıracağım arkadaşlar,denemem :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Fotifoti

Hahahaahaaa aynı sen  :D :D :D:2funny:

altyazı olmadığı için tam anlamadım ama sanırım aynı ben :D sabah işten geliyorum bir baktım 3km yazıyor kalan mesafe :) geri dönüp benzinliğe girdim. hesabp kesimini beklediğim için, fullemedim. 50 lira ile idare edicez .. fakirliğin gözü kör olsun  :fiuw:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
phia

2010 hb touring a/t ile 700 km nin üzerine çıkmışlığım var.Gaz pedalına altında yumurta varmış gibi dokununca çok iyi değerler ortaya çıkıyor.Aslında çok daha iyi değerleri bulmam gerekiyordu ama İstanbul'un trafiği ve kamyon tır yüzünden bu değeri daha yukarı çıkaramadım.Sıfırlanmış yol bilgisayarında 150 km sonra fuel range sadece 10 km eksilmişti:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
razumuhin

Rekor benim,kimse sulanmasın :D 11,2 lt kimse benden kötü kullanamaz :D

rekor bende 12.7 cok sikayetciyim....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
razumuhin

Neden bu kadar devirli yada dikkatsiz kullanıyorsunuz? 12,7 çok yüksek bir değer mazda3 için...

benımde sıkıntım bu zaten sakın kullanmama ragmen boyle

Valla şimdiye kadar en yüksek ortalamam 9,3 oldu. O da Hanım'ı doğuma yetiştirirken. Onun dışında genellikle bir depo ile 620-660 Km yapıyorum. Ve yakıt aldığımda depoda 5-6 Lt daha yakıt kalıyor. Dolayısıyla bi hesaplama yaparsak, tam depo ile (55 Lt) yaklaşık 720 Km gidilebilir.

bu degere ınanamıyorum nasıl bır yolda araba kullanıyorsunuz yok yok kesın benım aracta bır sorun var...sızın araca 2011 otomatık vıtes degılmı yanlıs gormuyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru

benımde sıkıntım bu zaten sakın kullanmama ragmen boylebu degere ınanamıyorum nasıl bır yolda araba kullanıyorsunuz yok yok kesın benım aracta bır sorun var...sızın araca 2011 otomatık vıtes degılmı yanlıs gormuyorum

yol bilgisayarını sıfırladın mı hiç. eğer sıfırlamadınsa ilk zamanki değerlerden itibaren baz alıyor düşürmen biraz zor olur. Gerçi zamanla düşer yine yüksek rakam ama aklıma bu geldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
selimmiles

3 hafta önce aracı ilk aldığımda florya çıkışı Shell'den 190 TL'ye benzin aldım. yani 51.350 Litre. Araçta sanırım 3 litre ya vardı ya yoktu. Cunki aracı mersin'de test için sürdüğümde benzini bitmişti :) orada araca 2 litre benzin koymuslar.

Şu an araç 330km'de ve yarıdan biraz az benzin var. Ortalama yakıt 11.1'de gösteriyor. ARada sırada basıyorum araca açılsın diye.. Fakat bu sürüşler hep genelde şehir içinde....

Benzin ışığı yandığı zaman toplam km ne olmuş paylaşırım. Beklentim ortalama 8 idi . 2009 eski kasa HB touring ortalaması da 10.1 idi. Yani sanki bir deişiklik yok motor aynı emisyon farklı gibi ama degisen birsey yok..Görücez bakalım.....

HB Gök Mavisi Impressive AT 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mozhan79

alakasız olacak ama bir defasında hesaplamaya kalktım canım sıkıldı sonuca, şimdilerde hesaplamıyorum, moralim bozulmasın diye  :2funny: fabrika verisi 15 küsür diyor bi de kullanım devreye girince 25 filan olur heralde bu değer...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
selimmiles

Full yapmıştım 190TL 51LT. Şu an tek çizik var göstergede.. Aracın km 389 ne kadar daha gider acaba... Bu kadar paraya bu kadar köfte olurmu arkadaşlar?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Mert

1 depoya otomatik vitesle geçen gün 480 km civarı gittim. çokta sakin kullanıyorum, herşeye dikkat ediyorum.

7.5 -7.9 LT ortalama yakıt gösteriyor yol bilgisayarı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Mert

evet ya uzun süre önce sıfırlamıştım. o değer koşullara göre kendini yenilemiyor mu? sıfırlamazsan hep sabit mi?

40.000 aracım.

Otomatik viteste bir depo ile 600 üzerine kimsenin çıkabileceğini zannetmiyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Guest Mert

Sürekli cruze control açık gittiğinizde elbette değerler artıyor. fakat şehiriçi bir depo ile 650 km.. iyiymiş darısı başımıza :)

Sizin şehir içi ortalama yakıt değeriniz kaç lt yol bilgisayarında?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• İlhan
      Yazan: İlhan
      Dizel Otomobilden bıkmış, usanmış bir 2.Nesil Dizel Mazda 3 Kullanıcısı olarak. Bu konu başlığını açmak istedim. 3.Nesil Dizel kullanıcıları, ya Benzinli konusunda yada kullanıcı izlenimlerinde paylaşıyorlar yakıt sarfiyatlarını. Arada kaynayıp gidiyor mesajlar. Bu başlık altında toplarsak yakıt sarfiyatlarını, daha faydalı olacaktır.

• Jamiryo
      Yazan: Jamiryo
      Herkese Merhaba, 
      Sanırım Mazdaclub'ın en yeni üyesiyim. Burada sizin bilgi ve birikimlerinizden yararlanmak ve ilerde aynı konu başlığı altında kafasında benim gibi soru işaretleri bulunan insanlara bir fikir vermek için oktanlarla ilgili bir sorum var.
      Soru 1: MAZDA 3 1.5 Skyactiv'e önerilen benzin 95 mi, yoksa 98 oktan mıdır? Bu sorunun cevabını yabancını sitelere bakıp bulamadım. Broşür ve manual kitabında da rastlamadım. Malum yurtdışında halen 87,91 ve 95  oktan satılıyor (nadiren de 98 oktan mevcut) o yüzden adamlar 95/98 oktanlardan hiç bahsetmemişler bile.
      Soru 2: Ek bir sorum daha var. Eğer her ikisini de kullandıysanız aralarında performansa ve ekonomik kullanamaya dayalı bir fark gördünüz mü? Her iki soruyu birlikte cevaplandırırsanız çok sevinirim. 
      Bilse bilse yurdum insanı bilir diyerek sorumu üstadlara yöneltip, cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    • Mazdaafrika
      Yazan: Mazdaafrika
      Herkeze iyi akşamlar.
      Mazda 3 2017 Model arabamla yaklaşık 7000 km yaptım son iki ay içerisinde.
      Sormak istediğim benzin deposuyla alakalı.
      Depo 51 lt gösteriyor, fullleyip yaklaşık 700 km yol yapıyorum.
      Benzin Işığı yandıktan sonra da 60 km yol yaptım.
      Bunu bir kaç defa denedim, ama 60 kmden sonra cesaret edemedim yolda kalırım diye.
      Ama sıkıntı şurda ışık yandıktan  sonra 60 km daha kullanıp benzinliğe girip depoyu fulluyorum, hatta tık sesinden sonra ağzına kadar dolduruyorum, ama bugüne kadar en fazla aldığı 43 lt oldu.
      43 litreden fazla dolduramadım bir türlü.
      Sorum şu bu geri kalan 8 litre benzin depoda ise 60 km den sonra aşağı yukarı 100 km daha gitmesi gerekir.
      Acaba kaçırdığım bi durum mu var diye düşünüyorum ama 4-5 defa denedim  hep böyle oluyor en fazla 43 litre  koyabildim. Her seferinde de ışıktan sonra 50-60 km sürüp o şekilde benzini aldım.
      Bu konuda  beni aydınlatabilirseniz memnun olurum 
      Şimdiden teşekkürler.
    • lucasthehacker
      Yazan: lucasthehacker
      Merhabalar,

Mazda Kuzey Amerika' nın yaptığı açıklama ile birlikte bazı modellerin yakıt değerleri aşağıdaki makalede yer almaktadır.

http://www.mazdausamedia.com/2013-07-24-MAZDA-ANNOUNCES-PRICING-AND-FUEL-ECONOMY-OF-ALL-NEW-2014-MAZDA3

Açıklamalar Amerika Standartlarında olduğunu varsayıp ona göre hesaplama yapınca;

235.2/MPG ≈ L/100 km

Buna Göre;

Mazda 3 2014 Skyactive-G 2.0 Manuel Benzin Yakıt Tüketimi
      Şehir içi : 8
      Şehirler Arası: 5,9
      Ortalama: 7,1

Mazda 3 2014 Skyactive-G 2.0 Otomatik Benzin Yakıt Tüketimi

Şehir içi : 7,85
      Şehirler Arası: 5,9
      Ortalama: 7,1

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...