Jump to content
sporenes

2.Nesil Mazda3 Benzinli Otomatik/AT Yakıt Tüketimi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Fotifoti

şimdi bi depoyu fulleyin de öyle anlaşılır. her alışınız da tam doldurursanız aslında net şekilde takip edebilirsiniz. tl/km

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Efebey

Koltuk ısıtmayla yakıt tüketiminin direk ilgisi varmı Ahmet ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çalıkoğlu

Sizdeki değerleri görünce acaba bendemi bir anormallik var diye düşünüyorum.Arabayı aldığımdan bu yana göstergeyi hiç sıfırlamamıştım.ilk defa geçen c.tesi 100 tl lik yakıt aldım ve aldıktan hemen sonra sıfırladım ekranı.tüketim değeri 11,3 ile 12 arasında değişkenlik gösteriyo şu an.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Xman

Koltuk ısıtmayla yakıt tüketiminin direk ilgisi varmı Ahmet ?

Olmazmı :D neticede araç içinde elektirik gücüyle çalışan her şey yakıt tüketimini yükseltir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Xman

Sizdeki değerleri görünce acaba bendemi bir anormallik var diye düşünüyorum.Arabayı aldığımdan bu yana göstergeyi hiç sıfırlamamıştım.ilk defa geçen c.tesi 100 tl lik yakıt aldım ve aldıktan hemen sonra sıfırladım ekranı.tüketim değeri 11,3 ile 12 arasında değişkenlik gösteriyo şu an.

Benimki yüksek sizinki iyice yüksekmiş, ben 2.depo sonunda 10 rakamının altını görmeyi umut ediyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tarantino75

Yakıt tüketimini yazan arkadaşlar araçlarının manuelmi yada otomatikmi olduğunu belirtirse daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cevned

Ben 300 km yi buldum, sizinki ile aynı şartlarda kullanıyorum, gerçi çok erken bir değerlendirme ama yol bilgisayarı 12 göstermekte....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Xman

Benim araç manuel vites.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çalıkoğlu

Benim araç ta 2011 Hb.Yarım saat önceki değeri söylim.12,1.henüz 2850 km'de

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Xman

Benim araç ta 2011 Hb.Yarım saat önceki değeri söylim.12,1.henüz 2850 km'de

Otomatik vites sanırım sizinki...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çalıkoğlu

Otomatik vites sanırım sizinki...

Çok pardon yaa.dalgınlıkla yazmayı unutmuşum.Evet benimkide otm.90.yıl mazda 3 ler de manuel olmayışından dolayı mecburen otm.aldım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
clomen

ben daha 217 km deyim otomatik hb  tüketim 15.1 :D  ancak kısa mesafe kullanıyorum ondandır umarım  ???:tey:

düşer diye ümit  ediyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çalıkoğlu

ben daha 217 km deyim otomatik hb  tüketim 15.1 :D  ancak kısa mesafe kullanıyorum ondandır umarım  ???:tey:

düşer diye ümit  ediyorum

Ben artık düşmesinden umudu kestim iyice.9 lardan 12 lere kadar yükseldi.

İnş.daha yukarılara çıkmaz.Ekrana bakıyorum sürekli değikenlik gösteriyo.Kendini belli bi değere sabitleyemedi daha.Arabalarımız aynı benim değerler dediğim gibi yukarı çıkarken umarım seninki aşağı iner.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Xman

Benim hedefim şehir içi 9 rakamı, bakalım ne zaman nasip olacak :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
clomen

hafta sonları 15-20 km sabit hızda kullanıyorum ortalama tüketim 12.8 e düşüyor . ama hafta içi sabah  akaşam trafiği kısa mesafe işte  bugün 15.1  :D  217 km gittim depo yarıdan aşağıda bitsede bi sıfırlayıp uzun yol kullansam ii bi ortalama çıkarsam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Çalıkoğlu

Benim hedefim şehir içi 9 rakamı, bakalım ne zaman nasip olacak :)

Hedefi tutturunca formülünü bizede söylede bizde deneyelim.Bu gidişle tutturamıyacaz ama en azından denemiş bari oluruz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tarantino75

Xman arkadaşım araç manuele göre sanki çok yakıyor. Mesai trafiğindemi kullanıyorsunuz yoksa devirlimi? Gerçi aracınız henüz çok yeni ondanda olabilir ama.... Bu arada yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler. Darısı başıma :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Xman

Xman arkadaşım araç manuele göre sanki çok yakıyor. Mesai trafiğindemi kullanıyorsunuz yoksa devirlimi? Gerçi aracınız henüz çok yeni ondanda olabilir ama.... Bu arada yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler. Darısı başıma :D

Sürekli şehir içi trafiğinde biniliyor ve 2 farklı sürücü kullanıyor aracı, evet şuan 10,5 oldukça yüksek bir rakam ama daha aracın rodaj süresi dahi tamamlanmadı, 1-2 bin km sonra bakacağız inş...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tarantino75

Sürekli şehir içi trafiğinde biniliyor ve 2 farklı sürücü kullanıyor aracı, evet şuan 10,5 oldukça yüksek bir rakam ama daha aracın rodaj süresi dahi tamamlanmadı, 1-2 bin km sonra bakacağız inş...

Teşekkürler cevap için

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
cevned

Henüz 500 km deyim, rodaj tamamlamadım, araç otomatik vites sedan, sadece ş.içi kullanım ortalamam 12 lt..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• İlhan
      Yazan: İlhan
      Dizel Otomobilden bıkmış, usanmış bir 2.Nesil Dizel Mazda 3 Kullanıcısı olarak. Bu konu başlığını açmak istedim. 3.Nesil Dizel kullanıcıları, ya Benzinli konusunda yada kullanıcı izlenimlerinde paylaşıyorlar yakıt sarfiyatlarını. Arada kaynayıp gidiyor mesajlar. Bu başlık altında toplarsak yakıt sarfiyatlarını, daha faydalı olacaktır.

• Jamiryo
      Yazan: Jamiryo
      Herkese Merhaba, 
      Sanırım Mazdaclub'ın en yeni üyesiyim. Burada sizin bilgi ve birikimlerinizden yararlanmak ve ilerde aynı konu başlığı altında kafasında benim gibi soru işaretleri bulunan insanlara bir fikir vermek için oktanlarla ilgili bir sorum var.
      Soru 1: MAZDA 3 1.5 Skyactiv'e önerilen benzin 95 mi, yoksa 98 oktan mıdır? Bu sorunun cevabını yabancını sitelere bakıp bulamadım. Broşür ve manual kitabında da rastlamadım. Malum yurtdışında halen 87,91 ve 95  oktan satılıyor (nadiren de 98 oktan mevcut) o yüzden adamlar 95/98 oktanlardan hiç bahsetmemişler bile.
      Soru 2: Ek bir sorum daha var. Eğer her ikisini de kullandıysanız aralarında performansa ve ekonomik kullanamaya dayalı bir fark gördünüz mü? Her iki soruyu birlikte cevaplandırırsanız çok sevinirim. 
      Bilse bilse yurdum insanı bilir diyerek sorumu üstadlara yöneltip, cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    • Mazdaafrika
      Yazan: Mazdaafrika
      Herkeze iyi akşamlar.
      Mazda 3 2017 Model arabamla yaklaşık 7000 km yaptım son iki ay içerisinde.
      Sormak istediğim benzin deposuyla alakalı.
      Depo 51 lt gösteriyor, fullleyip yaklaşık 700 km yol yapıyorum.
      Benzin Işığı yandıktan sonra da 60 km yol yaptım.
      Bunu bir kaç defa denedim, ama 60 kmden sonra cesaret edemedim yolda kalırım diye.
      Ama sıkıntı şurda ışık yandıktan  sonra 60 km daha kullanıp benzinliğe girip depoyu fulluyorum, hatta tık sesinden sonra ağzına kadar dolduruyorum, ama bugüne kadar en fazla aldığı 43 lt oldu.
      43 litreden fazla dolduramadım bir türlü.
      Sorum şu bu geri kalan 8 litre benzin depoda ise 60 km den sonra aşağı yukarı 100 km daha gitmesi gerekir.
      Acaba kaçırdığım bi durum mu var diye düşünüyorum ama 4-5 defa denedim  hep böyle oluyor en fazla 43 litre  koyabildim. Her seferinde de ışıktan sonra 50-60 km sürüp o şekilde benzini aldım.
      Bu konuda  beni aydınlatabilirseniz memnun olurum 
      Şimdiden teşekkürler.
    • lucasthehacker
      Yazan: lucasthehacker
      Merhabalar,

Mazda Kuzey Amerika' nın yaptığı açıklama ile birlikte bazı modellerin yakıt değerleri aşağıdaki makalede yer almaktadır.

http://www.mazdausamedia.com/2013-07-24-MAZDA-ANNOUNCES-PRICING-AND-FUEL-ECONOMY-OF-ALL-NEW-2014-MAZDA3

Açıklamalar Amerika Standartlarında olduğunu varsayıp ona göre hesaplama yapınca;

235.2/MPG ≈ L/100 km

Buna Göre;

Mazda 3 2014 Skyactive-G 2.0 Manuel Benzin Yakıt Tüketimi
      Şehir içi : 8
      Şehirler Arası: 5,9
      Ortalama: 7,1

Mazda 3 2014 Skyactive-G 2.0 Otomatik Benzin Yakıt Tüketimi

Şehir içi : 7,85
      Şehirler Arası: 5,9
      Ortalama: 7,1

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...