Jump to content
 • MazdaClubTR
  MazdaClubTR

  MazdaClubTR Artık HTTPS ile Uçtan Uca Güvenli

  MazdaClubTR güvenlik kriterlerine uygun hale gelebilmek amacı ile bir süredir yürüttüğü çalışmaları sonlandırdı ve 18 Şubat 2017 itibariyle SSL sertifikası alarak tüm site genelinde HTTPS kullanmaya başladı.

  https.jpg

  Peki bu ne anlama geliyor ?

  Sizlere daha güvenli ve kaliteli bir deneyim sunabilmek amacı ile sitemizi sürekli güncel tuttuk ve en son teknolojileri sunduk. Bunu yaparken sizlerin bilgilerini de en güvenli şekilde saklamaya çalıştık ama bu http kullanırken araya girebilecek kişilere engel olmamıza yetmiyordu.

  Bu ihtimali de ortadan kaldırmak için SSL sertifikası alarak kullanıcı bilgilerinizi daha bilgisayarınızdan çıkmadan şifreli hale getirdik ve başkaları tarafından ele geçirilme ihtimalini ortadan kaldırdık ve kendinizi daha güvenli hissedeceğiniz bir site haline geldik.

  Favorilerinize eklediğiniz linkler https e yönlenecek olsa da üyelerimizin daha hızlı erişmelerini sağlamak için http olan linkleri https://www.mazdaclubtr.com olarak değiştirmelerini tavsiye ederiz.

  MazdaClubTR .. Hep bir adım önde...  Kullanıcı Yorumları

  Tavsiye Edilen Yorumlar

  Bizi güvende tuttukları için yönetim ekibi ve emeği geçenlere sonsuz teşekkürler... :D 

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Sitelerde Paylaş

  "Kullanıcı bilgilerinizin başkaları tarafından ele geçirilme ihtimalini ortadan kaldırdık" 'taki başkaları kim?

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Sitelerde Paylaş
  3 saat önce, Revivo73 :

  "Kullanıcı bilgilerinizin başkaları tarafından ele geçirilme ihtimalini ortadan kaldırdık" 'taki başkaları kim?

  Herhangi bir noktada sizin bilgisayarınız ile sunucu arasına girebilecek 3. Şahıslar. İngilizce tabiri ile man in the middle. 

  Örnek vermek gerekir ise özel bir şirkette çalışıyorsunuz ve proxy sunucu kullanarak İnternete çıkıyorsunuz. Http kullanan tüm siteler için geçerli, proxy sunucusunun yöneticisi kullanıcı adı ve şifrenizi ele geçirebilir.

  Bu sebepten dolayı Ocak 2017 itibari ile Chrome bu tür siteleri Güvensiz olarak göstermeye başladı.

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...