Jump to content

Lider Tablosu


Popüler İçerikler

Showing content with the highest reputation since 17-09-2020 tüm alanlarda

 1. 4 points
  Zealot

  3. Nesil Mazda 3 Katalizör Arızası

  Merhaba Aracınızın katalitik konvertöründe en ufak bir problem yok. 2. oksijen sensörünüz , veya sensörün ısıtıcısı bozulmuş. kablosu çıkmış yırtılmış yanmış erimiş de olabilir. kurum bağlamış , bir arıza oluşmuş olabilir lamba yandığı zaman performansınız da düşmüyor psikoljik o. katalitiği yakıtı benzini havayı sorgulamanıza veya usta usta gezmenize aklınızı bulandırmanıza gerek yok. Bi lifte kaldırıp sağını solunu kurcalatın sensörün. Sorun sensörde. Garanti varsa garantiden değişir, yoksa çin malı bulup takın bitane.
 2. 3 points
  Tarahumara

  Yeni Opel İnsignia (2017) - Eski İnsignia İle Karşılaştırma

  Ben de Mazda 3'ün ardından epey zorlanıyorum abi. Geçen bir Üsküdar'da park yeri arıyorum yana yana. Baktım bir golf çıkıyor. Adam çıktı hemen iştahla girmeye çalıştım ama başarılı olamadım. Pes ettim çıkıp gittim. Insignia sınıfının en uzun arabası. İstanbul trafiğinde bazen sıkıntı olabiliyor uzun araba.
 3. 3 points
  Mutlu Tekir

  3. Nesil Mazda 3 AT Şanzıman Yağı Değişimi

  Daha sıcak, daha tozlu, yollar daha bozuk, daha fazla trafik, vs. vs. Yağ eşdeğer bir marka bulunabilirse daha ucuza halledilebilir. Çünkü bu şanzımanda flush işlemi yapılmaması söyleniyor. Tapa açılıp boşalan kadar yenisi eklenecek. Mercon LV idi galiba atf standardı.
 4. 3 points
  Tarahumara

  2018 Mazda 6 Tavan Ambiyans Aydınlatması

  Eksikliğini hissettiğim bir led işlemini daha yaptım. Başüstü paneline iki ufak delik açarak iki tane led ekledim. Ledleri, kahve tutacaklarını ve vitesin oradaki multimedya kontrollerini aydınlatacak şekilde ayarladım. Araç içi kamera takarken, bu işlemi de düşünerek ekstra bir elektrik kablosu bırakmıştım zaten. Ledlerin önüne de kumanda ile kontrol edilebilen bir led kontrol ünitesi ekledim. Bu sayede istediğim zaman ledleri kumandadan kapatıp açabiliyorum ve ışık şiddetini de ayarlayabiliyorum. Ledlerin ışık kaynağının gözükmemesi için sunroof kumandasının olduğu çukuru kullandım. Fotoları ekledim fakat bazı tarayıcılarda kafasına göre yönü değişebiliyor fotoların. Üzerine tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz.
 5. 3 points
  İlhan

  İstanbul'a Yakın Prefabrik Konut İçin Arsa Tavsiyesi

  4 Evde toplam 320 m2 seramik işi var. Usta ile m2'si 27 liradan anlaştık. Fayans olarak fiyat performans Yurtbay markası öne çıkıyor. Usta Çanakkale Seramik önerdi ama fiyatları Yurtbay'la karşılaştırdığımızda 2,5-3 katı fazla. Dolayısı ile bu hafta sonu %90 Yurtbay'dan siparişi geçeceğiz. Boya işi bitti gibi son artık rotüşler yapılıyor. Binaların hepsine bu hafta sonuna kadar elektrik verilecek. Ay sonuna yada en geç Ekim ilk haftasına kadar inşallah pencereler ve çelik kapı gelecek. Bahçede evlere yürüme alanını halletmemiz gerekiyor bir an önce. Çok yağış alan bölge, çamurdan bir an önce kurtulmamız lazım. Ağaç/Fidan dikim zamanı geliyor o işi de halletmemiz gerekiyor. İrili ufaklı çok iş var, mesafe olup her daim başında duramayınca aksamalar çok oluyor.
 6. 3 points
  Erman27

  1.8 Familia Titreme ve Silkeleme Sorunu

  Vallaha düzelttik bogaz kelebeğini ve hava akış metreyi iyi bir temizledik benzinde bir ayar verdik leptop atiker prğram indirdim kabloyu tüpe bağlayıp yola cıktık kalibrasyonu yolda yaptık rolanti rolantiyı tuttum birakmıyorum
 7. 3 points
  Erman27

  1.8 Familia Titreme ve Silkeleme Sorunu

  Arkadaşlar Merhaba, 1.8 familia mazda arabamın motorunu sökerek sıfırdan yaptırdım. üst kapak ve grank milini sıfır buldum. Ortalama 6500 tl masraf gitti gayet güzel oldu gayet sessiz çalışıyor. Sizden aldığım bilgilerle çok şey başardım çook tşkler Tabi motor yapıldıktan sonra baya rölanti dalgalanması ve stop etme ile uğraştım. Allahtan parça değiştirme ihtiyacı duymadım. Ayarla ve düzenlemeler ile düzeltim. Tabi mazda club formdan öğrendiklerimle çok şey başardım hatta ustamın ağzı açık kaldı. Bende ustamı değiştirdim Yaptıklarım ve tecrübelerimi sizinle paylaşmak istedim. 1. Vicks valflerin yerlerini ve hortumlarını düzenledim vakum kaçakları var mı diye baktım düzeltim 2. Külbürütör kapağından emme manifolduna giden hortum ve sibop yeniledim ve vakum kaçaklarını önledim 3. Enjeksiyon uçundaki oring leri değiştirdim ve motora İstemsiz hava girişlerini kestim 4. Buji aralığını 1 den 0,7 çektim ve buji kablolarını değiştirdim. 5. Distribitör içindeki keçeyi ve toz kapağını değiştirdim temizledim 6. Tüp ayarını kalibrasyonunu yaptım 7. Avans ayarını gözden geçirdim. 8. Şarj dinamosunun bakımını da yaptırdım 9. Fren vestenhause hortum ve sibop değiştirdim 10. Benzin motorunu değiştirdim iyi çalışmıyordu Tabi bunları yapınca rölantide dalgalanma çok az yapmaya başladı ama rölantide titreme devam etmekte bunu benzinde de yapmakta 1400 devirde vites de iken sırkeliyor 1250 Devirde kesiyor benzinde yapmıyor.neden diye düşünürken sizden de akıl almak istedim. Aklımda olan sente ayarı ve distiribitöre gelen tesisatı kontrol etmek kaldı. Sizce ?
 8. 2 points
  Leanback

  Yeni Opel İnsignia (2017) - Eski İnsignia İle Karşılaştırma

  @İlhan Siteye "20 kat fazla satıyor bizim arabamız naber" diyen Passatçı dayılar dadandıysa geçmişte, demirbaş üyeler ön yargılı olabilir. Her zaman çoğunluktan yana olmayı haklı olmak olarak gören adam malum bir iticilik oluşturur, onun tepkisidir. Veya arada pek ciddi bir fark yokken kat kat fazla Passat satılmasına anlam veremeyen üyeler bunu eziklik olarak görüp Passatçılara nefret besliyor olabilirler. Bu ihtimal daha kötü, pek bulunmamak lazım o forumda böyleyse Boyutlara gelince, büyük sedanın işinin dünya çapında tükenmesini anlıyorum açıkcası. İnsignia olsun, Passat veya Mazda 6 olsun, şık güzel keyifli otomobiller ama büyükler ve kullanışsızlar. Sadece uzun yol yapmak lazım. Oda bagaja bavul harici birşey koymadan tabi.
 9. 2 points
  Arabalar

  Yeni Opel İnsignia (2017) - Eski İnsignia İle Karşılaştırma

  Her iki aracıda önce passat ,ardından insignia olarak uzun süreli kullandım. Dolayısı ile o mukayeseyi yapanlardan birisi de bendim:) Şöyleki; bana göre insignia estetik olarak passat tan daha öndeydi. Mazda dahil her üçünü de ormanlık alanlarda epeyce kullandım. Dökülmeye en müsait olanı insignia, en sağlamı ise Mazda idi. Konfor olarak önde geleni passat olmuştu. Son hızda da öyle. Her üç araçta da rolantide şanzıman titremesi zaman zaman hissediliyordu. En fazla hissedilen ise insignia idi. Sürüş kontrolde passat insignia nın önündeydi. Hepsi geçti gitti. Ama Mazda devam ediyor:)
 10. 2 points
  tansu87

  3. Nesil Mazda 3 Katalizör Arızası

  Bende eskiden getz vardı. Sürekli şehir içinde katalizör hata lambası yakardı. Ama ne hikmetse uzun yolda lamba yakmazdı. 1.sensörü değiştim olmadı. 2.sensörü değiştim olmadı. Araba 100 binde. Safım ya, katalizörü kestirdim, yeni euro 3 taktık. Yine olmadı. Egzoz spiralini değiştim olmadı. Ama aracın gidişinde hiç problem yoktu. Devir dalgalanması vs yoktu. servis komple sistemi değişiriz dedi. Haklıydı. Çünkü risk etmek istemezler. Parça parça uğraşmazlar. Kabul etmedim. Öyle sürdüm sattım. Katalizör bozuk diyorsa bunu bildiren ikinci O2 sensörüdür. Sensör katalizör sonrası olması gereken değerkerin dışında şeyler okuyor ve kat çalışmıyor diyor. Eğer sorun yanmada olsa, 1.sensör de uçuk değerker okur ve daha başka hata kodları çıkardı. Ama onlar yok sanırım. Sanırım mini kamera ile egzozdan girp veya o2 sensörü söküp oradan kamera atıyorlar ve kat kontrolü yapıyorlar diye duydum. burada yapılması gereken 2 şey var. Kat kontrolü. 2.sensör değişimi. Kat bölgesi veya daha ileriden içeri hava giriyor mu girmiyor mu? ayrıca sağlıklı yanma için buji, yağ ve yakıt da kontrol edilmeli.
 11. 2 points
  cnrps

  Evinizde Hangi İnternet Sağlayıcısını Kullanıyorsunuz ?

  hocam telefon hatsız eğer eve gelen fiber intener hattı yok ise benim bildiğim iki seçenek var.. Ya mobil ağlar üzerinden internet hizmeti almak ( turkcell superbox veya vodafone redbox vs gibi tabi bu seçenk için evin olduğu bölgede o mobil hatta ilişkin baz istasyonu ve intenet hizmetinin de iyi olması lazım) yada eve takılan uydular vasıtası ile uzaynet gibi internet hizmet almak. Takdir edersiniz her ikisi de normalden farklı alternatifler olduğu için neticede eve gelen internet hatlı alternatiflere göre pahalılar.
 12. 1 point
  Renegade

  3. Nesil Mazda 3 Katalizör Arızası

  ekzoz ölçüm yerlerinde, ekzoz çıkış verilerini öğrenin, katalitik konvektörde tıkanma varsa ekzoz değerleri sorunlu çıkar, sorun yoksa arızayı arkadaşların yorumladığı şekilde başka yerlerde ararsınız.
 13. 1 point
  İlhan

  İstanbul'a Yakın Prefabrik Konut İçin Arsa Tavsiyesi

  Oraya gidince inan dönmek istemiyoruz Tansu. Havası çok güzel ferah, kuşlar cıvıl cıvıl her daim, her yer alabildiğine yeşil. Benim Arkadaş'ın plan programı tutarsa bir bakmışsın bende yanına geçerim Kandıra inşaat olayına. Çok güzel deneyim tecrübe kazandık bizim bu inşaat sürecinde. Bakalım nasip kısmet uzun planlar kurmaya gelmiyor hayat. Hakkımızda hayırlısı ne ise olur inşallah.
 14. 1 point
  İlhan

  Yeni Opel İnsignia (2017) - Eski İnsignia İle Karşılaştırma

  Mete abi bu mukayeseyi artık kompleks paronaya haline getirmiş durumdalar. Araçla ilgili olumsuz bir şey dediğin anda seni Passat ajanı ilan ediyorlar. Yani amacın İnsignia grubuna gizlice sızıp, araçlarının değerini düşürüp Passatın pazarını daha da yükseltmeye çalışıyormuş gibi filan düşünüyorlar. Olumsuz yönlerini, sıkıntıları, şikayetleri Opel firmasının dikkate alarak ilk makyajda gidecereceğini filan akıllara getiren çok az kişi.. Bu arada Mete abi en çok zorlandığım nokta doğa/orman vs alanlar. Mazda 3'ünde altı yakındı ama aracın ebatı itibari ile girip çıkıyordum bayağı bir yere. İnsignia gemi gibi zorluyor sağa sola girerken.
 15. 1 point
  Kırmızı cx 3

  3. Nesil Mazda 3 AT Şanzıman Yağı Değişimi

  Aracim mazda 3 skyactive hocam profili degistiremedim Öyle kalmıştı.tesekkur ederim birleştirme yaptığınız icin.
 16. 1 point
  İlhan

  İstanbul'a Yakın Prefabrik Konut İçin Arsa Tavsiyesi

  Bu konuda haklısın Tansu. Bunlar çocuk gibiler, her sabah onları seviyorum oynuyorum. Hatta onlara şirketteki çocuklarım diyorum. Bizim 4 kişilik ekipten bu inşaat işlerini yürüten arkadaşım orada yaşantı kuracak büyük ihtimalle. Şu tüm planları bu şekilde. İstanbul'daki tüm işlerini ekibine devrediyor, kendisi Kandıra'da yaşantı sürebilmek o bölgede arsa alıp üstüne ev yapıp satmayı planlıyor. Ardından diğer arkadaşım emeklilik bekliyor, olur olmaz o da oraya yerleşecek. Tabi ilerleyen zaman bize ne gösterir bilinmez ama şu plan program öyle onların. Benim hanım işi bıraksa ben dünden razıyım oraya yerleşmeye. Gebze'de çalıştığım için çok bir şey değişmeyecek benim için şirkete gidip gelmek. Birde yine plan program orada birisiyle anlaşarak bahçeyi etrafı çekip çevirecek bakacak göz kulak olacak. Her şey orada bir yaşantı kurmaya başlayınca aslında şekillenecek.
 17. 1 point
  S.Halilduru

  İstanbul'a Yakın Prefabrik Konut İçin Arsa Tavsiyesi

  Evet, belirli aralıklarla gitmeniz mecburi olacak :) Ağaç dikiminde de iyi düşünmek lazım. Yaprak dökmeyen ağaçlar iyidir. Sonrasında dökülen yaprakları toplamak luzüm. Bunlar hep tecrübe :D :D
 18. 1 point
  paarthurnax

  Hangi Marka LED - LCD TV'yi Kullanıyorsunuz ?

  sony 55XF9005 (UHD) ve KDL-55W805C (FHD) kullandım. satın aldığım mağazada bir çok farklı markadan ürün vardı. yukarıdaki televizyonlardan full hd olanını satın almadan önce elimde bir usb belleğe aşağıdaki videoyu yükleyip mağaza çalışanlarına televizyonlarda oynatmalarını söyledim. o zamanın fiyatına göre hareketli görüntü oynatımındaki başarısı oled ve qled(çok sayıda led içeren panel teknolojisinin kısatlması markadan markaya değişebiliyor) ile yarışacak düzeyde iken normal tv yayınlarında yaşadığı dijital kayıp oldukça düşüktü. bunun yanında renkler son derece doğal ve görüntü hangi renk sıcaklığında olursa olsun doğallığını koruduğu için benim için tercih sebebi bu televizyon oldu. 2 yıl önce kardeşime televizyon baktığımızda bu ürün artık raflarda olmadığı için uzun vadede bizi idare edecek farklı seçeneklere yöneldik. satın aldığımız full hd televizyon ile genel olarak standart uydu yayını izlediğimiz için ve henüz 4k kanallar hariç 1080p ve üzeri native görüntü veren bir uydu yayınına sahip olmadığımız için (digiturk en son 1080i seviyesinde idi en son ne oldu bilmiyorum) uzun vadede bir problem yoktu ancak 2 yıl önce satın alacağımız televizyon full hd içerik yayını yapan bir kutu, 4k oyun çalıştıran bir konsol vb. aygıtlar ile çalışacağı için 4k televizyonlara yöneldik. 2 yıl öncesinin fiyatıyla 15-20 bin lira olan sony oled'ler bile kronik burn-in problemine maruz kalmıştı. mağaza çalışanları bizi tanıdığı için etrafta müşteri yokken televizyon ekranına tek renk görüntüsü verdiğimiz zaman yanık izleri belli oluyordu. oled ekran seçeneğini direkt eledik. 55XF9005 ise KDL-55W805C'e göre upscale olayını bayağı aşmış. turkcell tv+ ile oynattığımız hd görüntüleri izleyen biri çok rahatlıkla görüntülerin 4k olduğunu söyleyebilir. sadece bununla kalmıyor, görüntünün akıcılığını artırırken parazit yaratmaması ve bunları renk doğallığını koruyarak yapması 55XF9005 modelinde karar kılmamızı sağladı.
 19. 1 point
  doganayomer

  Bagajınızda Sürekli Bulundurduğunuz Eşyalar Nelerdir ?

  Pandemi öncesinde kriko yedek lastik,cam suyu, pasta cila, 2 küçük kova, 1lt motor yağı, fren hidroliği, ilk yardım seti, pense tornavida, çift taraflı bant bez bant falan vardı, pandemi döneminde 1 kutu eldiven steril poşette yedek maske, ekim gibi İnşallah Baba olacağım bu dönemlerde eşim rahat yolculuk yapsın diye 2 yastık bir battaniye oldu. Kaplumbağa misali evi sırtımızda taşıyacağız önümüzdeki günlerde doğum çantası falan eklerim.
 20. 1 point
  İlhan

  Geniş Hacimli 2 Kapılı Buzdolabı Tavsiyesi 580-650 Litre Arası

  2018 Nisan'da 3.650.-Liraya aldığım Buzdolabı şu an en ucuz satılan yerde 7.500-Lira. Maaşlara zam %6-10 arası, ama beyaz/elektronik eşya %100 üzerinde zam. Ne o Avrupa bizi kıskanıyor...
 21. 1 point
  İlhan

  Yeni Opel İnsignia (2017) - Eski İnsignia İle Karşılaştırma

  İnsignia ile bir dip not daha paylaşacağım. Çok ciddi sayıda "Apachi" tayfası var. İkinci dip not ise Passatcılarla kafayı bozmuşlar. Varsa yoksa ağızlarında Passat..Her şeyi Passatla mukayese ediyorlar.
 22. 1 point
  İlhan

  İstanbul'a Yakın Prefabrik Konut İçin Arsa Tavsiyesi

  Fidan - Ağaç konusunda bu işin yeri Yalova deniliyor. Ekim Sonu yada Kasım'da gidip ağaçlarımızı alıp ekeceğiz bakalım. Evin Arka cephesinde bizim hiç pencere yok, o tarafa ağaçlarla ikinci bir duvar yapmayı düşünüyoruz. Çim konusunda evet bizde serme çim düşünüyoruz. Ama öncesinde tüm araziye damlama - fıskiye sulama sistemi kurdurmak istiyoruz. Yürüme yoluna kayrak taşı düşünüyoruz. Ama harç-beton vs kullanılmayacak. Toprağın üstüne atılıp doğal arasında çim vs çıksın istiyoruz. 4 Kişilik ekipten ekip biçmeyi bilen seven isteyen bir tek bizim aile. Benimde eşiminde elinden gelir. En büyük toprak arazı bizim evin önünde etrafında. Ekim alanı da bizim oradan ayırdık. Ama ağaç dikimleri hariç diğer peyzaş işleri seneye bu zamanlara kalabilir. Yada aylık topladığımız aidatlardan çevirmeye çalışacağız bakalım. Önce şu evin içine bir girmeliyiz.
 23. 1 point
  tansu87

  İstanbul'a Yakın Prefabrik Konut İçin Arsa Tavsiyesi

  Bence en güzeli kapanmasını istediğiniz yere hızlı büyüyecek fidanlar dikmek. Geri kalanı serme çim olsun ilhan bey. Yürüme yollarını da kompozit taşlardan da yapabilirsiniz. Bahçe veya karışık fidan dikimi yerine dümdüz çim beni daha ferahlatıyor.
 24. 1 point
  Mehmet Özdemir

  Mazda 6 Kabın İçi Tavan Aydınlatması Kapılar Açıldığında Yanmıyor

  benim mazda 3'te başıma gelmişti. hatta konusu var, bakabilirsiniz. diyotlardan birisi bozulmuştu, onu değiştirirseniz sıkıntınızı çözersiniz.
 25. 1 point
  İlhan

  Hangi Marka LED - LCD TV'yi Kullanıyorsunuz ?

  Savaş'çım bizim evin salonu 24 m2 olup dikdörtgen . Eski Tv miz 49" idi. 65" bizim salon için çok büyük. En makul ölçü 55" bizler için. 35m2 üstü bir salon olsaydı kesinlikle 65" düşünürdüm. Şu an 55" bile gözümüze çok büyük görünüyor evde.
 26. 1 point
  İlhan

  Hangi Marka LED - LCD TV'yi Kullanıyorsunuz ?

  Sana da hayırlı olsun kardeşim. Tv alırken evet Ali ile bende iletişim halindeydim. Senin de yakın zamanda Tv aldığını konuşup kulaklarını çınlatmıştık. Eve ne alacak olsam zaten Ali hızır gibi yetişiyor vallahi. Tv'de de aslında bir yere yönlendirmişti beni, ama karşı taraf bir kaç sefer aramama rağmen dönüş sağlamadı. O dönemde de Teknosa'da kampanya olunca gözü karartıp aldım geçtim bende.
 27. 1 point
  volkanstars

  2018 Mazda 6 Tavan Ambiyans Aydınlatması

  Bmw lerde çok güzel oluyor bu ambiyans aydınlatması. Elinize sağlık güzel olmuş. Mercedes lerde de dikiz ayna altında var 2 adet aydınlatma yine vites bölümünü aydınlatan. Mazda yeni nesil araçlarında bence artık iç aydınlatma olayına biraz daha önem verebilir.
 28. 1 point
  Tarahumara

  2018 Mazda 6 Tavan Ambiyans Aydınlatması

  Yok abi dışarıdan gözükmesin diye sunroof düğmesinin olduğu çukur boşluğa koydum ledleri. kafayı eyip bakmadığın sürece gözükmüyor ışığın kaynağı.
 29. 1 point
  Mehmet Özdemir

  Hangi Marka LED - LCD TV'yi Kullanıyorsunuz ?

  Webos gerçekten android os kadar kullanışlı, samsung'un işletim sistemi insanı verem eder. ben de tv tercihinde bulunursam yine LG tercih ederim muhtemelen
 30. 1 point
  S.Halilduru

  2018 Mazda 6 Tavan Ambiyans Aydınlatması

  Eline sağlık güzel olmuş.
 31. 1 point
  Mehmet Özdemir

  Mazda 3 Soul Red Boyama Tekniği

  zeki kaya, boya konusunda iyidir. önceden tecrübe etmiştim
 32. 1 point
  Zealot

  Mazda 3 Soul Red Boyama Tekniği

  Şunu unutmayın ki, fabrikadan çıkan arabanın kaputu ve tamponu ton farkı yapıyor. Biri plastik biri metal olduğu için.. Tampon boyatirken ton farkı olacaktır. Bu iş için en iyi yer neticede yetkili servistir
 33. 1 point
  Yozgatlı

  2018 Mazda 6 Bagaj Aydınlatması

  Tek tek kestim yoksa yankeski 2 kobloya birden temas ettiğinde tekrar sigorta atacağını biliyorum.Şu an motor ariza lambasi yanmıyor ama direksiyon altında sigorta olduğunu bilmiyordum oraya da bakıyım.Tesekkurler.
 34. 1 point
  Tarahumara

  2018 Mazda 6 Bagaj Aydınlatması

  Elinize sağlık gayet güzel olmuş. Sadece sigorta attığı için şanslısınız. Eğer RBCM de sorun olsaydı kapı kilitleriniz ve bazı araç iç ve dış lambalarınız çalışmazdı sigortayı değiştirdikten sonra bile.
 35. 1 point
  Yozgatlı

  2018 Mazda 6 Bagaj Aydınlatması

  Orijinal soketi kesip kabloları wago klemens ile bağlantı yaptım.Tarahumara nin mesajını bekleseydim orjinallikte bozulmayacaktı kısmet böyleymiş. Sigorta attığında soyle bir sorunla karşılaştım arac çalışmadı ve Mazda yol yardımı aradım ve kumandanın pili bittiğinde çalışma taktiğiyle aracı calistirmami söylediler ve çalıştı.Atan sigortayı değiştirdim sorun yoktu ama sabah aracı çalıştırdığımda motor ariza lambasi yandı ve aksama kadar bu böyleydi.Cok can sıkıcı.Aksam eve gelirken kendiliğinden söndü. Acaba dedim bu yüzden mi?İnşâAllâh tekrarlamaz.
 36. 1 point
  Zealot

  Araçta Meydana Gelen, Hızlandıkça Artan Titreşiim...

  1) motor kulağın kopmuş 2) jant göbekten eğri
 37. 1 point
  ozgur35

  2. Nesil Mazda Hava Filtresi Değişimi

  Mann-Blueprint Mann bariz cok kaliteli
 38. 1 point
  İlhan

  İstanbul'a Yakın Prefabrik Konut İçin Arsa Tavsiyesi

  Markalar arasında şu an en hesaplısı Yurtbay dostum. Ama birde şu var seri sonu - az defolu - mal fazlası gibi malzemeler oluyor m2 fiyatı bayağı hesaplı olabiliyor. Gezip araştırmak gerekiyor Savaş. Yer konusuna gelince burada yer çok kardeşim. Bizim evlerin yolu çıkmaz sokak, ve bir tek bizim evler var. Dolayısı ile park yeri çok. Vallahi bitsin zaten inşallah bizim kemik kadro bir toplanır mangal yapar kutlarız inşallah..
 39. 1 point
  S.Halilduru

  İstanbul'a Yakın Prefabrik Konut İçin Arsa Tavsiyesi

  Bu seramikleri vs uygun fiyatlı nereden alırız ? Toptan fiyatına yani. Biz de biraz tadilat düşünüyoruz. @İlhan daha sonrası senden de biraz bilgi alırım bu konuda. bir de 5 araç yapın siz orayı. benim aracı da hesaba katın
 40. 1 point
  Lupara

  Mazda 626 Sensörler Çalışmıyor

  Sensörlere takılan soketlere elektrik geliyor mu
 41. 1 point
  İlhan

  İstanbul'a Yakın Prefabrik Konut İçin Arsa Tavsiyesi

  Özgür merhaba, Garaj olarak değil evin altı biz araçları 2,4 dönümlük arazide içeriye bile alıp yer bile yapmadık. Evin altına garaj yapmak demek neredeyse 700-800 m2 belki 1 dönüm araziden feragat etmek demek. Biz 960 m2 konut yapma hakkımız varken, 520 m2 hakkımızı kullandık sadece. Amaç tamamen bol toprak ve yeşil alan. Araçlar ancak ihtiyaç halinde içeriye girecek. Diğer zamanlarda arazi girişinde yer ayırdık, orada duracaklar. (4 Araç) Seramik zemin içinse evet büyük ebatlı düşünüyoruz. Ama Duvara bu ebat mümkün değil çünkü çok fazla kırması, kesmesi, delmesi gerekir bu ebatta bir fayansı.
 42. 1 point
  ozgur35

  2. Nesil Mazda Hava Filtresi Değişimi

  Hava filtresi tek gecerim harika Mann ve digerleri
 43. 1 point
  İlhan

  Evinizde Hangi İnternet Sağlayıcısını Kullanıyorsunuz ?

  Kandıra Köy evi için araştırıyorum. Türk telekom bakır kablo Adsl varama alternatif olarak acaba mı diye araştırayım dedim.
 44. 1 point
  İlhan

  İstanbul'a Yakın Prefabrik Konut İçin Arsa Tavsiyesi

  Savaş'ım normalde ben sakin bir kişiliğe sahiptim inşaattan önce. Belediye dinden imandan çıkardı, memura küfür ettim. O yüzden vekaletname çıkarmak zorunda kaldım, işleri Ahmet arkadaşım yürütüyor Belediyedeki resmi işleri. Amele - Usta vs ile uğraşmak zulümlerin en büyüğü. Adama arkanı döndüğün anda bildiğini yapıyor. Adama anlatıyorsun, anlatmıyor yazarak veriyorsun, işaretliyorsun, ip çekiyorsun,vs..Ama bir gelip kontrol ediyorsun yanlış yapmış... Ufuk söylüyor anlatıyordu şimdi çok daha iyi anlıyorum neler çektiğini. Geçen gün elektrik tesisatçısına bir işi tembihlediğimiz halde bizim istediğimiz gibi yapmamış, tutmuş kafasına göre yapmış. Dedim senin burada çalıştığını yer konum olarak bilen var mı ? Yok abi.. Dedim güzel.. Abi ne oldu ki neden sordun ? Seni dedim bu veranda altına kapatsam, yada şuradaki içi boş foseptik çukuran koysam kilitlesem kimse bulamaz yani ! O anki surat ifadesi her şeye bedeldi. Dedim bak bende artık film koptu. Bende artık sabır, hoş görü, alttan alma vs kalmadı. Biz ne diyorsak onu yapacaksınız, yanlışsa yanlış.. Yanlış bizim yanlışımız... Tamam abi, peki abi... Usta diye bir şey yok memlekette...
 45. 1 point
  tansu87

  İstanbul'a Yakın Prefabrik Konut İçin Arsa Tavsiyesi

  Çok mantıklı. Ev bitsin. Belediye yakanızdan düşsün, garaj kış bahçesi hepsi yavaş yavaş yapılır. Yoksa onlara da ruhsat isterler. ben inş müh.siyim. Şantiyelerde çalıştım. Son 2 senedir belediyede imar müdürlüğündeyim. Az buçuk biliyorum tabi ama eksik yönlerim var. İş yeri açma ve sgk işlemleri zor. Bir de hee belediye’nin yoğurt yiyişi farklı. Belediye hangi yönetmeliğe uyuyor öğrenmek lazım. Plansız alanlar yönetmeliği var, kendi 5000 lik planlara plan notları ekkiyorlar. Misal sizdeki çatı pencere deraylarına karışmaları plan notlarından geliyordur. Bakanlığın böyle yerler için planı var, ilin daha büyük ölçekli imar planı var. Acaba hangis uygulanıyor tek tek ilçe ilçe bilmek lazım. Sorunlu işler gerçekten. Bir de köylünün kabul etmesi var. Yine böyle bir arkadaşımız bir köye ev yaptırdı. Köylü camlarını kırıp zarar verdi. Arkadaş epey zorluklar yaşadı. Sizin dediğiniz gibi arazi seçimi de çok tecrübe istiyor. kısmet artık. Hanım gezmek istiyor, çekme karavan taraftarı. Ben sabit kalmak istiyorum biraz. Bakalım naparız. Hazır evli yer alıp evi komple tadilata sokmak daha mantıklı gibi olabilir gerçekten
 46. 1 point
  Renegade

  Turbo Mazda3, Güç Onu Bekleyenlere Gelir

  alıntı "hesaplanacak ÖTV hariç olmak üzere, KDV matrahını oluşturan unsurlardan teşekkül edeceği hükme bağlanmıştır. ... KDV matrahı, teslim veya ithal edilen malın bedeli ile birlikte vergi, resim, harç, pay ve fon gibi unsurları da kapsadığından, yukarıda açıklandığı şekilde tespit edilen KDV matrahına ÖTV de dahil olacaktır.” verginin vergisinin alındığı ender ülke olunca, bizde otomotiv, kürk, elmas, veya değerli mücevharat vb. ürün muamelesi görüyor. bu insanlar otomobil alacak mecburuz, alacaksan ödeyeceksin iki katı deyiveriyorlar.
 47. 1 point
  Zealot

  3. Nesil Mazda 3 Katalizör Arızası

  Benzinli gerekssinimine Api SL yazan mühendis zaten olaya salakça bi nokta koymuş... Api SL : amerikan petrol instütü nün 15 yıl önce hazırladığı bir standart ve emisyondan vs çok uzak. 25 yıl önce çıkan yağlar bile SL nin gereksinimlerini karşılıyor.. Opet PO ELF castrol shell kafanıza göre istediğiniz yağı alın, api sl yi karşılar. Gidin marketten istediğiniz kutunun arkasına bakın, Api SL yazar.. Madem teknik konuşmak istediniz. Teknik bitti. İstediğiniz 5-30 yağı istediğiniz marka koyabilirsiniz.. İşte kitapçık, işte teknik. Reele gelirsek, motul un çok ucuz yağları da var, çok ii pahalı yağları da.. 8100 xclean serisindeki clean, biseyi temizlediği anlamına gelmiyor.. Düşük karbon deposit i bıraktığıni idda ederek reklamsal bi isim koymuşlar. Ha temizlik derseniz, tüm yağlar temizler.. Hepsi deterjanlidir.. Marka ayrımı yapmaya gerek yok. Zaten bu yüzden kararır. Karbonu çözer içine hapseder. Neyse sonuç olarak katalog a göre benzinli mazda 3e , neredeyse ayçiçek yağı hariç istediğiniz yağı koyabilir siniz
 48. 1 point
  Tarahumara

  3. Nesil Mazda 3 Katalizör Arızası

  Aracın kitapçığında önerilen yağı kullanmıyorsunuz. Bu durum uzun vadede sorun teşkil edebilir. acea c* standart yağları dizel araçlar için kullanılıyor genelde. Benzinli aracınıza acea c3 koyan arkadaş bir daha skyactiv eğitimi alsa fena olmaz. Ya da yağı koymadan önce kitapçığa bir bakabilir. Kitapçıktaki yağ kalitesi kodlarının bir öneminin olduğunu düşünüyorum. Boşa yazmamışlardır yani.
 49. 0 points
  fatih.cavdar

  4. Nesil Mazda 3 Fiyat Tahminleri

  Model yükseltmek orta direk için hayale yakın oldu sıfır zaten hayal
 50. -1 points
  Leanback

  Test Edenlerden 4. Nesil Mazda 3 Değerlendirmeleri

  Autoexpress https://www.autoexpress.co.uk/mazda/3/105802/new-mazda-3-2019-review Autocar https://www.autocar.co.uk/car-review/mazda/3/first-drives/mazda-3-20-skyactiv-g-2019-review Jalopnik https://jalopnik.com/the-2019-mazda-3-is-smoother-quieter-and-still-fantast-1832068014 Motor 1 https://www.motor1.com/reviews/302757/2019-mazda3-first-drive/ Cnet https://www.cnet.com/roadshow/reviews/2019-mazda-mazda3-preview/ ------------------------------------ Videolar biraz fazla çiğ, ksıa bir kanyonda gazetecileri ileri geri kullandırmışlar, Kabin detayları, Amerika fiyat listesi (Önceki nesile göre 3000$ civarı zam var ancak baz motor bile 2.5lt 186hp modelden başlıyor) Türkçe özet geçelim, ilk test iddiaları, - En çok merak edilen konu yalıtımdı, bu konuda büyük gelişme var. Sadece yol sesi, rüzgar sesi vb spesifik bir iyileşme değil, topyekün NVH (ses, titreşim, sertlik) seviyelerinde ciddi gelişme, premium sınıfa yaraşır bir izolasyon söz konusu. - Sürüşte en çok dikkat çeken iyileşme, yeni Mazda 3 eskisine benzer dinamik özellikler sunmakla birlikte, bunu akıcı, rahat bir deneyimle harmanlıyor. Direksiyon ve süspansiyon tek bir setup ile geliyor (ayar yok) ve en doğru yaklaşımın bu olduğunu vurgulamışlar. Bu yüzden otomobilin sürüş karakterinin hep tutarlı, farklı ayarlarla çabalayıp, tam tatmin etmeyen bir sonuç bulmak yerine mühendisler otomobili baştan sürülmesini istedikleri şekilde dizayn etmiş. Bu yüzden direksiyon şehir içinde biraz ağır, süspansiyon sıkı ancak hızlandıkça bu yaklaşımın harika sonuç verdiği görülüyor. Gövde kontrolü, viraj dengesi, ayarlanabilirlik hemen her parametre dünya standartlarında. -Torsiyonla ilgili olarak, olumsuz bir yorum yok. Sistemin CX3 ve Mazda 2'deki ile ilgisi yok, Peugeot 308'dekine çok benzer (ince başlayan, merkezde kalınlaşan, yumuşak burç bağlantılarına sahip) bir sistem, oldukça sıkı ve kontrollü hissettiriyor, ancak sadece çok düzgün yollarda kullandıkları için kesin bir yorum yapılmamış. - Açık ara en çok beğeni alan kısmı kabini. Sadece intiba olarak değil, malzeme kalitesi ve işçilik olarak da premium sınıftan farksız bir noktaya ulaşmış. Sürüş pozisyonu sınıfında emsalsiz, koltuk ayarları ve konforu, ergonomi, genel yerleşimdeki sadelik ve kullanışlılık harmanı üst seviyede. Bu sayede otomobile tam merkezinden hükmediyormuş hissi mevcut. Merkez ekranın arayüzü kullanışlı, entegrasyonu çok şık, ancak dokunmatik artık yok. Bose müzik sisteminin basları kapılardan orta konsola alımış ve müzik sistemi akustiğine özel uğraşılmış. Head up display direkt ön cama yansıyor. - Arka yolcu kısmında bir gelişme yok ve dar cam alanı yüzünden klostrofobik. Bagaj ise HB'de çok küçük; 291 lt. - 40mph (65kmh) altı hızlarda otonom sürüş var. Gazı freni direksiyonu tamamen kendisi ayarlayarak gidebiliyor araç, bu hızın üstünde direksiyon size kalıyor. Dur-kalk sistemi, arka çıkış uyarısı vb donanımlar mevcut. - Motor olarak 2.0 120hp motor fena değil, orta devirlerde daha fazla tork olabilirdi. 2.5lt 186hp motor ise oldukça güçlü, canlı, şanzımanla uyumu pürüzsüz. 2.5lt motorda silindir deaktivasyon teknolojisi de mevcut, düşük yükte 2 silindiri iptal edebiliyor. - 4 çeker sistemli modellerin satışları martta başlayacak, Skyactiv-X motor ise sonbahar gibi deniyor. Belli bir süre boyunca tüm modeller Japonya üretimi olacak.
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...