Jump to content

Lider Tablosu


Popüler İçerikler

Showing content with the highest reputation since 14-04-2019 tüm alanlarda

 1. 5 points
  Mustafa Yılmaz

  3.Nesil Mazda 3 İçin Aksesuarlar

  Şimdi tamamdır diye düşünüyorum. Bu arada 18 jant yol tutuşu açısından inanılmaz olumlu konfor anlamında da olumsuz etkisini net bir şekilde görebiliyorsunuz. 16 jant var iken direksiyon ve aracın ne kadar güvensizlik hissi verdiğini 18 jantları takınca farkettim.
 2. 4 points
  yeppaandela

  Silecek arayanlara tavsiye

  Bizim kuzuların malum hybrid silecekleri var. Servisteki fiyatı 210tl silecek sepeti denilen sitede hatcback ve sedan için 27tl gibi bir fiyata var. Hep sizden biz bilgi alıyoz paylaşayım dedim. Silecek arayanlara yardım olsun.
 3. 4 points
  Bora Yetkin

  Mazda Ayakkabı

 4. 3 points
  tansu87

  Kullanıcı Gözüyle "Mazda" Ne Demektir ?

  Az biraz bilgili kişiler mazda kullanıcılarını “türkiye’de aracını en iyi tanıyan ve bilgi sahibi” olarak görüyor. Mitsubishi ve toyota da var. Ama mazda kullanıcısı diğer markalara oranla daha bilinçli. Bana sorarsan ise ilk seçme nedenim sürüş keyfi. Oturma pozisyonu, direksiyon ve tepki hissi, motor sesine kapılıp almıştım. İyi ki almışım.
 5. 3 points
  quiteguide

  2. Nesil Mazda 3 Buji Değişimi Hakkında

  İridyum bütçeyi zorlayacaksa aynen devam. Araç mevzu bahis kriterlerde ki M3 ise en azından doğru bujinin iridyum olduğunu öğrenmiş olduk. Olurda başınıza bir önceki mesajda yazdığım durumlardan biri gelirse, ilk nereye bakilacagini biliyorsunuz. Sorunu şanzıman da aramayın. Ya buji yada bobin.
 6. 3 points
  ozgur35

  2. Nesil Mazda 3 Buji Değişimi Hakkında

  Tüketım ve çekişte bir fark görmedım ben. İkısını de kullandım. Ama şöyle bısey var Malıyet hesabı yapsak 1 takım ırıdyumla 60-70 bın gıtsen, 4 takım normal tip bujıye denk gelcek. İridyum malıyetı 400 tl + 50 tl (işçilik) 450 tl malıyetımız olur Normal tipte 4 kez degıscegı ıcın 4 kez ıscılık verılcek yanı; 65 tl + (4x50=200tl işçilik yapar) = 265 tl Günün kazananı Normal tip Yalnış oldu 65 x4 olcak bi de 460 tl oluyor Normal tıp Yani Günün KAzananı Yok İkisi de aynı kapıya çıkıyor
 7. 2 points
  Sergio_01

  Bose Ses Sistemi Amplifikatörü Aracın Neresindedir?

  Ön yolcu koltuğunun altındadır....
 8. 2 points
  quiteguide

  Sigorta Çoğaltıcı

  Mazda + yurdumun güzel yolları : ZOR En iyisi eski düzen maket bıçağı ve izola bantla girişeyim.
 9. 2 points
  fthktl

  Skyactiv Mazda3 1.5 120 Hp Otomatik Yakıt Verileri

  Herkese merhaba, Aracı aldığımdan beri yaklaşık 18.500 km yol yaptım. Km yi hiç sıfırlamadım. Bunun %80 ini İstanbul şehiriçi trafikte geçti (genelde kısa mesafe yoğun trafik). Yakıt tüketim ortalaması 8.2 lt. Aracı kullanırken de öyle az yaksın diye de dikkat etmem açıkçası
 10. 2 points
  tansu87

  2. Nesil Mazda 3 Buji Değişimi Hakkında

  Ağzı olan konuşuyor memlekette. Ona de ki iridyum buji nedir? Isı dayanımı yüksek buji nedir? Lpg ile ilgili neler biliyormuş da yorum yapıyormuş. Bakalım neler biliyormuş hakkında. Oradan anlarsınız sallıyor mu yoksa bilerek mi konuşuyor.
 11. 2 points
  Mehmet Özdemir

  Mazda Ayakkabı

  bağcıkları %45 hafifletmişler.
 12. 1 point
  Tarahumara

  Mazda Connect v59.00.502+ sürümleri için tweak koruması

  59.00.502 sürümüne geçmeden önce id7 script ini AIO ile yüklerseniz, güncelleme yaptıktan sonra da tweakleri kullanabiliyorsunuz. Sırasıyla yapmanız gerek işlemleri aşağıda paylaşıyorum. Eğer halihazırda 59.00.502 sürümünde ya da daha üst bir sürümde ve tweak yükleyemez durumda iseniz, CMU'yu söküp, bilgisayara seri bağlantı yapmaktan başka şansınız yok. Bunun nasıl yapıldığını da ileriki zamanlarda gerek görürsem anlatacağım. ID7 script kurulumu: En son işlem olarak kırmızı ile işaretlediğim dosyaları fat32 ile formatlanmış bir usb flash diske kopyalıyoruz ve araca takıyoruz. Belli bir süre geçtikten sonra araç yükleme işlemine başlayacaktır. Gerekli onay tuşuna bastığınızda yükleme işlemi tamamlanıp, CMU kendini reset edecektir. Eğer yapılan bu işlemin başarılı olup olmadığını test etmek istiyorsanız, yukarıdaki işlemlerin aynısını tekrar boş bir usb diske uygulayın. Bu sefer Install ID7_Recovery Scripts Pack yerine Dryrun Script (To Test Installation) seçeneğini işaretleyin. Bu script, yapılan işlemi test edecek. Eğer usb diski araca takıp bir süre bekledikten sonra işlem başarılı gibi bir mesaj alıyorsanız sorun yok demektir.
 13. 1 point
  quiteguide

  2. Nesil Mazda 3 Buji Değişimi Hakkında

 14. 1 point
  zoptrik

  Silecek arayanlara tavsiye

  Ben orijinal sileceğin sadece bıçağını değiştiriyorum. Max 10-15 tl.
 15. 1 point
  ediz07

  Sigorta Çoğaltıcı

  bunlar temazsizlik yapabiliyor. pek tavsiye etmem
 16. 1 point
  quiteguide

  Sigorta Çoğaltıcı

  Ali.de kablo soymayla uğraşmamak için şunlar da var. Türkiye de annesinin nikâhını da istiyorlar. Ön/arka kamera montajında, bir yere LED çekileceginde iş görür. 'quick splice connector' olarak geçiyor.
 17. 1 point
  ozgur35

  2. Nesil Mazda 3 Buji Değişimi Hakkında

  2011 model 2012 trafıge cıkıslı yetkılı servıs her zaman bilgi ve tecrubesıne güvendıgım saygıdeger Tr nin en ıyı servısı Herter
 18. 1 point
  quiteguide

  Sigorta Çoğaltıcı

  Güzel ürün, resimdeki ön görüş kamerasini almıştım. 1 aydır vakit bulup montaj yapamadım, sigorta kutusuna bir bakayım güç alabilecegim düzgün bir yer varsa iş görür. Teşekkürler.
 19. 1 point
  Prometheus

  3. Nesil Mazda 3 İç ve Dış Led Aydınlatma

  Makyaj için 28 mm (Tahmin). iç aydınlatma 31 mm (kesin). bagaj için T5 (kesin) olması lazım
 20. 1 point
  zoptrik

  Skyactiv Mazda3 1.5 120 Hp Otomatik Yakıt Verileri

  Doğrudur. Buluşmaları daha sık yapalım ya tadı damağımda kaldı valla. Disklerim de gelseydi daha keyifli olurdu. Planlardan ufak enstanteneler ; @Tarahumara
 21. 1 point
  Kerem-81

  1.Nesil Mazda 3 Teybe USB-AUX Adaptörü

  Ben 2. Nesil mazda 6 için aliexpressden teybin arkasındaki yuvaya uygun aux bağlantısı aldım ve montajını kendim yaptım, usb bağlanmıyor ama. Sadece tablet, telefon veya mp3 çaların kulaklık çıkışına bağlayıp sesi arabadan alıyorum. Bu sizin işinizi görür. https://m.tr.aliexpress.com/item/32815107302.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32815107302&productSubject=3-5mm-Auxiliary-Audio-Aux-Cable-USB-Adapter-Car-MP3-Player-For-Mazda-3-Mazda-6
 22. 1 point
  Mutlu Tekir

  Araçlarında Ses Sistemi Olanlar Buraya

  Vaay abi. Ben de metalciyim ama kafa kaldırmıyor artık klasik, senfonik ya da folk metal çekiyor kafa. sony xs-fb6930 taktım ve basslar gayet tatmin edici bende. Tabi evdeki 2+1 ses sisteminde müzik dinledikten sonra arabadaki bass az geliyor. Kapı dış sacı içine bitüself ile bassları bir miktar daha iyi alabilirsin. Bir de teypdeki bassı aç sonuna kadar. Aftermarket hoparlörler orjinal kadar basları iyi değil ama ses kaliteleri kesinlikle daha iyi. Teypten bassı da açarak çözmüştüm ben. Bir de müzik dosyasından dosyasına bass değişiyor. Mahmut Orhan ya da Inna dinlerken basslar güzel gelirken, başka müziklerde az gelebiliyor. Buna da dikkat edilmeli.
 23. 1 point
  AKayhan

  Araçlarında Ses Sistemi Olanlar Buraya

  Aktif subwoofer / pasif subwoofer Bilindigi gibi subwoofer bir müzik sisteminde en düsük frekanslari (bas sesleri) veren hoparlörlerin ismidir. Pasif subwoofer, gücünü müzik sisteminin kendi amplifikatöründen alir. Yani diger hoparlörler nereden besleniyorsa pasif subwoofer da ayni amplifikatörden beslenir. Aktif subwoofer ise kendine özel güç beslemesine sahiptir, yani bu subwoofer diger hoparlörlerden farkli özel bir amplifikatörden beslenir. Yukarida belirtildigi gibi bir aracin audio sisteminin parçalari birbiriyle uyum içinde olmak zorundadir. Uyum içinde olmazsa ortaya daha iyi degil daha kötü bir müzik sistemi çikmasi isten bile degildir. Sokaklarda volümü sonuna kadar açarak gezen ve bariz olarak bu isten hiç anlamayan sürücüler buna en güzel kanittir. Eger aracinizin audio sistemini makul bir paraya iyilestirmek isterseniz bunun en güzel yolu sadece hoparlörleri degistirmektir. Zaten Mazda Bose gibi sistemlerin yaptigi da tam olarak budur. Eger diger elektronik parçalari da degistirmek isterseniz muhtemelen maddi olarak bunun altindan kalkmaniz pek olasi degildir. Günümüzde rahatlikla onbinlerce dolara çikan car audio sistemler bol miktarda mevcuttur. Eger kendiniz bir müzisyen degilseniz böyle pahalli sistemlere gitmenin pek alemi yoktur. diye düsünüyorum. Zaten hoparlörler bir müzik sisteminin en önemli parçalaridir çünkü kaliteli sesi veren bunlardir.
 24. 1 point
  Kerem-81

  Araçlarında Ses Sistemi Olanlar Buraya

  Araçtaki teypden anfiye gelen artı ve eksi kabloları çıkarıp kendinden anfili woofer a bağlanacak, akünün artı kutbundan 6 lık kabloyu anfiye çekip bağlanacak, eksiyide bagajdan bi yerinden alsın dedi biraderim. Aracın kendi anfisi büyük ihtimalle sadece bası beslermiş, küçük olduğu için.
 25. 1 point
  Kerem-81

  Araçlarında Ses Sistemi Olanlar Buraya

  Biradere sorayım hemen
 26. 1 point
  Mutlu Tekir

  Araçlarında Ses Sistemi Olanlar Buraya

  Aracın sökülmesinden niye korkuyor kullanıcılar anlamıyorum. Sıfır gibi olması klips lerin değişmesine bakar. Anfi demedim zaten abi aktif subwoofer. 4 kaliteli hoparlör üstüne koltuk altına aktif subwoofer ile memnun olursun.
 27. 1 point
  quiteguide

  2010 Mazda3'e Turbo Takılabilir mi ?

  Dostum, turizmi olumsuz etkiliyecek bir değişiklik olmazsa bir kaç aya vedalaşmayı düşünüyorum araçla. SC için aklımdasın.
 28. 1 point
  Tarahumara

  3. Nesil Mazda 3 Yeni Anahtar Kodlama

  https://forscan.org/forum/viewtopic.php?t=839 Buradaki yazıyı okursanız anlatıyor mantığını. Eğer kaybolan anahtarı silip yenisini eklemek istiyorsanız, önce hepsini silmeniz gerekiyor aracın beynindeki. En az 2 anahtar tanıtmadan da araç çalışmıyor. Bütün kayıtları sildiniz, elinizdeki orjinal anahtarı tanıttınız ve yeni aldığınız anahtarı tanıtamıdınız, geçmiş olsun. Yine bu makalede bazı araçların, bütün anahtar kayıtlarını silmeden yenisinin tanıtılamayacağını söylüyor. Yani servisin dediği şeyde doğruluk payı var.
 29. 1 point
  tansu87

  2. Nesil Mazda 3 Buji Değişimi Hakkında

  4 bujiyi 55’e almıştım. 20 binde 55 liranın lafı olmaz. Hatta aklımda 5e-6e farkı gerçekte nasıl oluyor sorusu var. 10 bin de bakıma aldığımda taktığım bujileri çıkarıp bakacam kontrol edecem. Ben sakin kullanıcı olduğum için silindir içi çok yüksek sıcaklıklara çıkmıyor. Ayrıca lpg benzinden temiz olduğu için buji ömrünü etkileyen benzin yanma atıkları da yok. Bakalım kontrolde nasıl gözükecek. Fotoğraf koyarım.
 30. 1 point
  Zealot

  2010 Mazda3'e Turbo Takılabilir mi ?

  başka ülkelerde de zor... her yerde zor.. kendiniz yapmadığınız sürece koskoca firma mühendislerinin yapmadığını , sanayideki ustanın yapmasını beklemeyin. 90 model bir şahin sahibi olsaydınız işler daha kolay olurdu.. şuanda yapabileceğiniz en mantıklı şey mazda 3 mps veya mazda 6 manuel almak. mps in videoları var internette. yapılı bi mazda 6 nasıl yürüyor derseniz de video atabilirm
 31. 1 point
  Mutlu Tekir

  2010 Mazda3'e Turbo Takılabilir mi ?

  Ülkemiz için konuştum. Yurtdışında olsak bu sorunları hiç yaşamazdık. 2.0 Mazda 3 bile ülkemizde sayılı maalesef.
 32. 1 point
  Mutlu Tekir

  2010 Mazda3'e Turbo Takılabilir mi ?

  Tam tersine abi 1.4 tsi motor harikalar yaratıyor. En basitinden düşük devirle %10 eğimli yokuşları zorlanmadan çıkması bile tercih sebebi. Atmosferik %10 eğimi çıkarken bir taraflarını yırtarken turbo motorlar rahat rahat çıkıyor. Güvenilirlik konuusunda haklısın. Ama Astra J kasa 2013 sonrası makyajlı 1.4T motor lpg ile sorun yaşayan duymadım. ---------------------- Uyumsuzelementin yaptığını Adem ustadan duydum. O bile ballandırarak anlatıyordu. En son 180 hp yi görmüş, motor içinde en ufak değişiklik yapmadan. Turbo, intercooler, ek beyin, daha büyük enjektör, daha büyük benzin pompası, borular, özel yapım egzos manifoldu. Benim de tavsiyem lpgye uyumlu tek turbo araç şu anda astra j kasa. 1.4 t ye geçmenizi tavsiye ederim. Makyajlı kasasında sorunlar çözülmüş durumda. 2000 devirle 110 km hız yapıyor. Yalıtımı daha iyi. Quiteguide abi şu supercharger işini yapabileydi daha ucuz yollu olacaktı.
 33. 1 point
  Mehmet Özdemir

  Mazda Ayakkabı

  abi konfor istiyorsan skoda'nın ayakkabısına bak ama dönerken savuruyor insanı
 34. 1 point
  zoptrik

  14 Nisan 2019-Pazar - İzmir Bahar Etkinliği

  Karelerden bazıları;
 35. 1 point
  Omericsson

  2. Nesil Mazda 3 - 18" Jant ve Lastik Uygulaması

  Tigar michelin yansanayayisi dediler belki iyi bir marka olmayabilir ama işimi çözdü
 36. 1 point
  Mutlu Tekir

  Mazda 3 Direksiyon Logosu

  logo çözümsüz değil. Yukarıda paylaştığım linkten bakabilirsiniz. Zor birşey değil. boya vs yoksa çıkarıp boyacıya götürülebilir.
 37. 1 point
  Mutlu Tekir

  Mazda 3 Direksiyon Logosu

  Direksiyon kolu ise mevzubahis deri boyası verimli değil, araca özel deri ile kaplamak çok daha mantıklı. Direksiyon logosu ise, oje hiçbir işe yaramıyor. Fırça izleri kalıyor ve kalıcı değil. Ben tamamen söktüm. Airbag ile birlikte söktüm ve logoyu zorlayarak çıkardım, baya da zorlandım. Sonra da önce zımpara, plastik astar, sonra siyah ve üstüne parlak vernik ile bitirdim. Çok daha güzel oldu, piano black gibi oldu.
 38. 1 point
  Revivo73

  Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

  @tufano Aracın ön farları değişmiş olmalı cunku cok yeni görünüyor. Bir de hem bendeyken kazası olmadı diyor sonra da kaputta küçük bir boyası var diyor. iyi bir ekspertizde sürpriz çıkarabilir.
 39. 1 point
  Holydao

  Skyactiv Mazda3 1.5 120 Hp Otomatik Yakıt Verileri

  Aynı Lara-Konyaaltı s.ici guzergahini bir kez de bu aksam 2200 sularinda akici trafikte test ettim, aracta 4 yetiskin varken (bagaj boş) ve klima kapali halde 45 dk.lik yolculuk ortalamasi 6.1 lt/100 km. olarak kayitlara gecti.
 40. 1 point
  Holydao

  Skyactiv Mazda3 1.5 120 Hp Otomatik Yakıt Verileri

  Bugün Marmaris-Antalya yolculuğumda arabada 4 yetiskin + 1 bebek (bebek koltugunda), bagajda 3 bavul + bebek arabasi, ön ve arka yolcular ayak altlari dolu (arabada kola kutusu koyacak yer yoktu yeminlen, arka camın önünü boşaltın bari vicdansızlar, bisey gorünmüyor dedim en son ), klima 20'ye ayarlı halde 6.7 lt ortalama ile geldik. Zorunlu yavaslamalar ve sollamalar haricinde 100-110 arasi hizi sabitledim, yol genel olarak sakindi. Antalyaya girdikten sonra 1700-1730 arasi sıkışık trafikte Konyaaltı-Lara arasi sehirici trafikte ise 7.4 lt ortalama gordum.
 41. 1 point
  Lupara

  120.000 TL bandında çekirdek aileye araç tavsiyesi

  Muhtemelen konu sahibi arkadasin kafasi daha bi karismis ve yanlislikla temiz bir steyşın Lada Vega alarak sorunu cozmustur.
 42. 1 point
  kadirgündüz

  3.Nesil Mazda 3 İçin Aksesuarlar

  cam ayna modülü geldi cumartesi bekliyeceğim montaj için güle güle kullanın olması gerktiği gibi olmuş yerinde bir kara aracın duruşunu çok etkiliyor jantlar nerden alındı lastikler uçuk paralar şuanda michel görüyorum
 43. 1 point
  61kdeniz

  3. Nesil Mazda 3 (Reflex) Kısa Far Hakkında

 44. 1 point
  Tarahumara

  3. Nesil Mazda 3 MRCC 1-200 km/h Arası Çalışması

  Bildiğiniz gibi MRCC 30-200 km/h arası çalışıyor. 30 km/h hızın üzerine çıkar çıkmaz devreye alabiliyorsunuz, 25 km/h hızın altına iner inmez de kendini deaktif ediyor. Birkaç aydır bunun üzerinde çalışıyordum. Bir ara pes ettim hatta olmuyor diye. Dün gece yurtdışındaki Mazda'cı arkadaşlarla konuşurken daha önce demediğim bir şey denemek geldi aklıma ve sonuç aşağıda şimdilik test edip emin olduktan sonra burada paylaşacağım nasıl yapıldığını. MRCC'si olan arkadaşlar bunu uygulayabilir. CX-3 için bir şey diyemeyeceğim henüz. Test ettiğim kadarıyla gayet güzel çalışıyor. 1 km/h üzerine çıkar çıkmaz devreye alabiliyorsunuz. 3-4 km/h hıza inene kadar fren yapıyor. Eğer durmazsanız BRAKE diye bağırıyor. Frene basmazsam ne olur bilmiyorum. Onu denemeye cesaret edemedim ama muhtemelen SCBS devreye girip arabayı durduracaktır. CX-5'deki dur-kalk MRCC den farkı, bu araçlarda auto hold özelliği olmadığından sanırım, araç sürekli fren yapıp bekleyemiyor dururken. Yine de eskisine göre kat kat iyi. Yavaş akan trafikte 25 km/h hızın altına inince uyuz oluyordum sisteme. Trafik 10-15 km/h hıza inip tekrar hızlanınca müdahale etmek gerekiyordu. Artık 4 km/h hıza kadar kafam rahat Gece yarısı pek test etme fırsatı bulamadım trafik olmayınca haliyle. Bu da bana doğum günü hediyesi olsun Kalkış ve duruş videoları:
 45. 1 point
  Tarahumara

  Mazda Connect Olan Tüm Mazda Modelleri İçin Apple Car Play Satışa Sunulmuştur

  CMU'ya AIO tweaklerin son versiyonu ile 1.10+ AA versiyonu yüklüyorsunuz. Öncelikle telefonda hotspot bağlantı oluşturuyorsunuz. CMU'da wifi yi aktif ederek, oluşturduğunuz bu hotspot a bağlıyorsunuz. Telefondaki Android Auto programını açıp hakkında kısmına geliyorsunuz. Sağ üst köşeden ana birim sunucusunu başlat işaretliyorsunuz. Eğer bu seçenek yoksa, Hemen sol taraftaki Android Auto Hakkında başlığına hızlıca 10 defa basıyorsunuz ve geliştirici moduna giriyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra otomatik bağlanması lazım. Eğer bağlanmazsa CMU ekranından uygulamalar kısmına girip, oradan Anroid Auto yu kendiniz çalıştırın. Eğer AIO ile yükleme yaparken HUD seçeneğini de aktif ederseniz, google maps yönlendirmeleri kadran üstündeki plastik göstergede de çıkıyor. Andoid Pie güncellemesi geldikten sonra çalışmadığını söyleyenler var. Ben de bir iki kere denemek için bağlanmıştım sadece. Bağlantı hızı fena değil 1-2 kere koptu bağlantı sırasında ve müzik dinlerken sürekli kesiliyor. Bir daha da bağlanmadım. Zaten orjinal kiti devreye sokunca mecbur 70 versiyona geçtim. 70 versiyonda AA tweak i çalışmıyor.
 46. 1 point
  Mutlu Tekir

  3. Nesil Mazda 3 İç ve Dış Led Aydınlatma

  T5
 47. 1 point
  kadirgündüz

  3. Nesil Mazda 3 İç ve Dış Led Aydınlatma

  bagaj ampül tipini bilen var mı çok küçük bir ampul ledle değiştiricem ama normal led olmuyor daha minyatür bir ampül ama ampül tipini bulamadım
 48. 1 point
  Tarahumara

  3. Nesil Mazda 3 MRCC 1-200 km/h Arası Çalışması

  Testlere devam. Yavaş akan trafikte gayet güzel çalışıyor :
 49. 1 point
  Tarahumara

  Mazda Connect Olan Tüm Mazda Modelleri İçin Apple Car Play Satışa Sunulmuştur

  59.00.502 ve üzeri sürümlerde çalışmıyor. Eğer kendiniz 59.00.502 veya üzeri bir versiyona geçmeden önce açık kapı bırakan scripti kurarsanız sorun olmuyor ama örneğin bayiden bir araç aldınız ve aracın üzerinde 59.00.502 veya üzeri bir sürüm var, o zaman üniteyi söküp, arkasından seri bağlantı ile bilgisayardan SSH bağlantısı yapmanız lazım. Kısacası, 59.00.502 altındaki sürümlerdeyseniz ya da açık kapı bırakarak bu sürüm ve üzerine yüklediyseniz eklentileri yükleyebilirsiniz.
 50. 1 point
  kombici

  Kullanıcı Gözüyle "Mazda" Ne Demektir ?

  benim için güç demek konfor demek gaza basınca dik kafalı olmak demek otobanda önünde başka araç olmaması demek can demek güvenlik demek bide park sorunu demek heryere sığmıyo bu tosun
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...