Jump to content

Lider Tablosu


Popüler İçerikler

Showing content with the highest reputation since 06-07-2019 tüm alanlarda

 1. 7 points
  bekdem41

  Mazda CX-3 Roof rack cross bars Tavan çıtası ve çapraz bar

  Bugünde tavan çıta ve barlar geldi uzaklardan kazasız,çiziksiz,sorunsuz. Montajı hemen yapayım dedim https://www.aliexpress.com/item/33056159665.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2cd34c4dtZpwdt
 2. 7 points
  Burak

  3. Nesil Mazda 3 Kaliper Piminden Gelen Ses

  3. Nesil Mazda 3 lerde sanırım birçoğumuzun şikayetçi olduğu ve ön taraftan geldiğini bildiğimiz bir ses var. @Tarahumara 'nın açtığı 3.Nesil Mazda 3 Süspansiyondan Gelen Sesler (Servis Bülteni) de benzer bir ses ve çözümü içeriyor, hatta Mazda bu ses için garantiden Kaliper pimi ve körüğünü değiştiriyor ama bunun da kısa süreli çözüm olduğu, diğer bir çözüm olan yağlamada da özellikle sonlarına yaklaşmış olan balatalarda çok daha kısa sürede sesin tekrar geri gelmesine sebep olduğu biliniyor. Ben de bu hafta sonu balata değişimi sırasında konuyu Mazda Evo'nun Servis Müdürü Cem'e açınca kendilerinin bir çözüm geliştirdiği ve diğerlerinden çok daha kalıcı olduğunu iletti. Arka balataları değiştirirken hazır lifte kalkmış arabada ön balatalar da sökülerek ilgili çözüm uygulandı. Çözüm de yaklaşık 30 dakika sürdü. Sökülen kaliper pimi tornaya gönderilip kanal açılarak aşağıdaki fotoğrafta görüleceği gibi 2 adet oring takıldı. Çözümün en azından şimdilik oldukça etkin olduğunu söyleyebilirim zira ses kesilmekle kalmadı ön takımda da ciddi bir tokluk hissi geldi. Bu sorundan müzdarip olanlar varsa belki faydası olabilir diye sizlerle paylaşmak istedim.
 3. 6 points
  Mazda_Ozan

  Ben Geldim ve Gidiyorum

  Çok geçmiş olsun. Bunun tamamen toplumun şu anki durumuyla alakası olduğunu düşünenlerdenim. Benzer kişilikler hangi mesleği icra ederse etsin, kişilere zarar verecektir. Şu an alıcı kişinin iki tane sorumluluğu var ve önemli. Birincisi aracı yorumlara bakarak, referanslı, TSE onaylı ekspere göstermek ve hasar geçmişini, km geçmişini sorgulamak(Bazı eksperlerde paket içinde hepsi satın alınabiliyor.). İkincisi de aracın satışa engel birşeyi yoksa (haciz,rehin,mtv borcu, muayene, sigorta vs.) noterde araç satış sözleşmesi hazırlandıktan sonra , ödemeyi açıklamaya plaka yazarak, internet bankacılığıyla ruhsat sahibi kim ise onun banka hesabına göndermek. Bunları yapan kişi kolay kolay üzülmez, her zaman hakkını arayabilir ve bir zarar varsa buradan en azıyla sıyrılabilir. İkinci el motorlu araç satıcısı olarak tavsiyemdir.
 4. 5 points
  Özgül Çağlı

  Musluoğlu Mazda Servisinde %20 indirim Kampanyası

 5. 5 points
  Mutlu Tekir

  2019 Yeni Kasa Corolla İzlenimler

  Otomatik bagaj açma. Kaput altı yalıtım Ama gözünü seveyim bilinçli Mazda kullanıcılarının. Corolla ele ayağa düşmüş vallahi de billahi de. Otomatik bagaj kaldırma yayı uygulaması videosuna ne işe yarıyor bu diyen mi ararsın, 120 km hızla 4.3 litre ortalama tutturduğunu iddia eden mi ararsın, yoksa kulak çınlaması nedeniyle lpg bitme sesini duyamadığını söyleyen mi? Ya da camın fitilini temizlemediği için gıcırtı sesinin sebebini soran mı, 5500 tl ye yetkili serviste lpg taktırayım mı diye soran mı? Megane 1.3 TCE ile Corolla arasında kalana megane ı kötüleyen, megan alan adamın corolla grubunda ne işi var diye hesap soran mı ararsın? En bombası da, araçta anahtar üstünden bagaj tuşuna basılı tutarak ve yakıt kapağı butonunun yanındaki bagaj butonundan bagajı açabilmenin dışında bir de bagaj üstünde buton olduğunu aracı almasından 3-4 hafta sonra farkeden..... Valla gına geldi... Şu Google'ı boşa kurmamışlar, kullanım kitapçığını boşa koymamışlar, ama ne araştırıyor insanımız, ne de okuyor. Valla yazık.
 6. 5 points
  tansu87

  Hoşçakal Yaris, Merhaba Mazda 3

  Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim. ama aşk evliliği değil de annenin bulduğu kızla evlenmiş gibi araba tercihi olmuş hissettim ben araca gelirsek, sağlamlığı su götürmez. Corolla sonuçta. Ama o duvar gibi konsolu ve ortadaki televizyonu görünce bir daha bakmamıştım toyota’ya. Bir ekran furyasıdır gidiyor. Ne işe yarıyor ki. Anlamıyorum. Araba ile ilgili bilgileri normal gösterge alanında yapılacak digital bir yere sığdır. Kocaman ekranı oraya koymak, kısa dar pantolon giyen erkek modası gibi bence.
 7. 4 points
  Akü işi biraz çetrefilli... Şarj dinamosunun regülatörünün neye göre çalıştığı belli değil. (En azından bizim açımızdan parametrelerini bilmiyoruz) Benim araçtaki 150 Amperlik mesela. Aküm 70 Amper. Akü belirli bir değerin üzerinde boşalmaya başladığında sulu tip 6 hücreli aküler için yaklaşık 12,40V altına inmesi sülfatlaşma başlangıcı ve bunun devamında kapasite kaybı ile sonuçlanacak sürecin başlangıcı olarak kabul ediliyor. (Bu arada bu ölçüm için akünün en az 1 saat boşta dinlenmiş halde ve kutup başı boşta iken yapılması gerekiyor. Araca bağlı yapılan ölçümler yanıltıyor.) Kendi aracım için konuşayım; 70 amper aküye bağlı, ses sistemi vs de olmayan, tüm aydınlatma grubu led olan bir aracın günlük 1 saat kullanımla aküsünün hiç bu değerlere düşmemesi gerekiyor. Yani rahatlıkla en üst perdeden dolumu yapması gerekiyor. Ama rolantide içerideki ledlerde regülatörden gelen frekanslı gerilimi hissedebiliyorum. @Tarahumara nın dediği gibi tüketim, emisyon vs için motora olabildiğince az yüklenecek şekilde dizayn edildiği kesin. Kaldı ki benim aracım eski nesil, yenilerde durum daha sıkı tutulmuştur. @Mehmet Özdemir in dediği gibi aküsüz sistemin sağlıklı olması ve uzun süre kullanılabilmesi zaten pek mümkün değil. Akü her durum için dengeleyici ve gecikmelerde destekleyici konumda. Regülatör 13,7-14,4 V (Modeline göre değişiyor) sabit gerilim verse de akım talebine göre çıkış akımı hiç bir zaman sabit değil. (Aküyü koruma ve sülfatlaşmayı önleme için belirli durumlarda bir frekansla şarj sağlıyor. Tam DC değil.) Araçtan gelen akım talebine göre çıkış akımını arttırıyor. Ama bunun bir gecikme süresi var, bu durumda da akü devreye giriyor. Farları açtınız regülatör talebi görüp cevap verene kadar geçen gecikme süresinde akü her daim hazır. Bu ani yük girip çıkmalarında tüm yük aküde, akü olmasa zaten dinamo içerisindeki regülatör çok uzun süre dayanamaz. (Çok hızlı tepki veren, cpu destekli vs bir sistemi yok. Gecikme ve kademeli güç arttırımı/düşümü konusundaki tepki süresi bundan kaynaklı) Tam emin olmamakla birlikte belirli kademelerde akım kapılarını açıyordur diye tahmin ediyorum. Misal dinamo 10 A yüklüyken bir grup aktif, bu grup 10-20 Amper aralığına kadar desteği sağlayabiliyor, 21. Amperden itibaren diğer kademe açılıyor gibi. Akü de kendi başına zaten sıcaklığa göre değişik değerler veren bir yapıda. Kimyasal yapısı gereği hava sıcaklığına göre kapasitesi değişiyor zaten. Evde akü şarjı yaptığımda bayağı incelemiştim. Aküyü en azından senede 1 kere redresör şarjına almak ve sülfatlaşmayı gidermek kesinlikle ömrünü uzatmada büyük etken. Bir de bir daha akü alırsam EFB akü düşünüyorum. Fiyat olarak çok fark olmasa da şarj çevrim ömürleri daha yüksek. Aradaki ortalama 100 TL fiyat farkına değer. AGM ler EFB ye göre fiyat/performans olarak biraz düşük kalıyor. En azından benim aracım gibi start stop olmayan araçlar için gereksiz maliyet.
 8. 4 points
  Mazda_Ozan

  Araç Fiyat Tespiti Hakkında

  Şu anki şartlarda 154.750'den ilana koymak gerekir. 150-152 'ye satabilir.
 9. 4 points
  amirbey

  2015 Mazda 6 İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

  Mazda 6'da iyileştirmeler yapmaya devam ediyorum. Mazda 3 2017 ile Mazda 6 2015'in orta konsolunun bire bir aynı ölçülerde olduğunu yukarıdaki ürünü sipariş vererek görmüş oldum. (Sitede Mazda 6 için isimlendirilmiş ürünler de vardı ancak en iyi fiyat ve teslimat süresi bu satıcıda olduğundan bu ürünü aldım) Orta konsolda, multimedya tuşlarının olduğu kısımda ufak tefek çizikler vardı ve gözüme batıyordu sürekli. Vites çevresindeki plastikte de vardı buna benzer ufak çizikler ancak ürün Çin'den geleceği için önce bir tanesini sipariş vermek istedim. Hem uyum anlamında emin olmak hem de ürünün kalitesini görmek açısından. 10 USD fiyat ve 15 TL de PTT maliyeti karşılığında yaklaşık 20 günde geldi ürün. Sticker tarzı birşey değil kesinlikle. Alüminyum benzeri gayet iş görür bir metal. Altında çift taraflı 3M bandı firma tarafından yapıştırılmış ve çok iyi paketlenmiş şekilde elime ulaştı. Konsoldaki yüzeyi güzelce temizleyip uygulamayı yaptım ve sonuç gayet iyi. İkinci parçayı da sipariş edip orta konsoldaki çizik vb. görüntülerden tamamen kurtulmayı düşünüyorum. Trim anlamında Çinli satıcılarda genelde Alüminyum görünümlü ve carbonfiber görünümlü malzemeler var. Ben aracın kendi orijinal trimleri ile bütünlüğü bozmaması için bu modeli tercih ettim.
 10. 4 points
  zoptrik

  Mazda 100. Yıldönümü Sticker Seti

  +5 bg i unutmamak lazım.
 11. 4 points
  Katil Balina

  2011 Mazda 3 Kumandadan Camlar Aynalar Sunroof Kapanması..

  donanım konusunda japonlar üzerine saçmalayanı yok galiba. en güzel saçmalayan da mazda olabilir. adamlara maliyeti sıfır olan, sadece iki satır kodla halledilecek şeyleri bile yapmama konusunda özel bir birimleri olabilir. rvm gibi bir şey bmw 7 serisinde bile yokken neredeyse standart olarak sun ama camlar otomatik olarak inip çıksın, kilitlenince dikizler kapansın diye gidelim çinlilerden ara modül alalım. ya da ne bileyim coming/leaving home mu ne deniyorsa artık araç farları auto moddayken çalışmasın ama bilmem hangi moddayken çalışsın gibi.. ya da camları kilitleyince şoför sadece kendi camına kumanda edebilsin, (sağolsunlar!) diğer camları o da kontrol edemesin!!! sebep??? bence bu kadar saçmalamak için gerçekten oturup düşünmek lazım ve bu iş için bir birim bile kurmuş olabilirler yoksa normalde akla gelecek seyler degil bunlar. mazda yeni bir model çıkaracak, tüm baş muhendisler toplaşmış sıra "donanım birimi"ne gelmiştir: - eveeet arkadaşlar bugün ne saçmalık buldunuz bakalım? şaşırtın beni! + diyoruz ki sadece farlar açıkken torpido ışığı yansın, - yuh diyecem de yapıldı o canım +evet pardon valla biz bile unutmuşuz, önceki arkadaşlar iyi calişmiş, eeee şey yağmurlu havada silecekler auto konumdayken sadece şoför sileceği çalışsa!? - yani bilemedim belki olabilir ama bizi dışarıdan çok salak gösterir. bize şoförün işine maliyetsiz yarayacakken yaramayacak bir şeyler bulmanız lazım + kapılar kilitliyken ve araba çalışır vaziyette iken şoför kolu içeriden çektiğinde acılmasın, sadece kapandığı düğmeden açılsın!? - yapıldı yapıldııı!! siz gidip mazda 3'ü inceleyin biraz... bu yeni kadrodan hiç memnun kalmadım arkadaş! +...... - işte boyle kalırsınız armut gibi. hadi gidip biraz eski modelleri inceleyin de feyz alın. + ayakta alkışlıyoruz, gidelim arkadaşlar, çok işimiz var öyle böyle değil..
 12. 4 points
  Arabalar

  Koronavirüs - COVID-19 ve Hayatımıza Etkileri

  Biraz önce maske ile çarşıya indim. Vatandaşın kimisi hiç sallamıyor. Korona morona yok, para almak için yapıyorlar diyorlar bazıları. Kimden para almak için dedim. Bilmiyor. Anahtar kelime "para" olsa gerek.
 13. 4 points
  Leanback

  Bir Mazda 3'ün Yerini Hangi Araç Doldurur ?

  2.0 skyactiv motorlar, Mazda 3 kasası altında 1.5 skyactiv'lerle aynı, hatta bir çıt daha az yakıyor. Emisyonu da birebir aynı. https://www.auto-data.net/en/mazda-3-iii-hatchback-bm-2.0-skyactiv-g-120hp-22034 1.5 skyactiv'ler 975kg'lik Mazda 2'yi veya güçlü versiyonu ile 985kg'lik Mx5'i çekmesi için tasarlanmış motorlar, Mazda 3'ü değil. 150nm'lik torka sahip 1.5 motor, tam otomatik şanzımanla beraber kasayı çekmekte zorlandığı için 2.0'e göre avantajını kaybediyor. Daha uzun süre zengin karışımla ve yüksek devirde çalışmaya zorlanıyor. 2.5 motora gelince, Mazda 3 2.5 186hp skyactiv ile Golf 1.4 Tsi 150hp testi, Car&driver, https://www.caranddriver.com/reviews/comparison-test/a28254044/2019-mazda-3-vs-2019-volkswagen-golf/ Mazda'nın performansı net biçimde daha üstün, şehir içi-dışı, karma test tüketimi 30mpg Golf (7.9lt), 31mpg (7.6lt) Mazda. 0-180kmh hızlanma, Mazda 23sn, Golf 30sn. Bu da 1.0 125hp Focus, 1.5 tsi 130hp Golf, 2.0 Skyactiv 122hp Mazda 3 testi, Autoexpress https://www.autoexpress.co.uk/mazda/3/107211/mazda-3-vs-ford-focus-vs-volkswagen-golf Mazda 41.3mpg = 6.8lt Focus 37.5mpg = 7.5lt Golf 35.4 mpg = 7.9lt Katalog değil, test tüketimleri bunlar. Buna benzer bir sürü test var daha, auto&motor&sport dergisi İki 1.2 turbo ve iki 1.4 turbo arasında en düşük test tüketimi yine Mazda 3 2.0'de, 6.8lt. Autozeitung testi, bizim nesil Mazda 3, https://www.autozeitung.de/peugeot-308-mazda-3-ford-focus-bilder-technische-daten-81095.html#motor_getriebe Focus 1.0 ecoboost 125hp, 308 1.2 thp 130hp, Mazda 3 2.0 skyactiv 120hp Mazda test tüketimi 6.9lt, Focus 7.2lt, Peugeot 7.5lt. En iyi hızlanma değerleri de Mazda da daha düşük gücüne rağmen. Daha başka testler de var bildiğim, genelde Mazda 3 ya en az yakan olur, ya da en az yakanlardan olur. Özetle motorları son derece verimli, temiz ve başarılı Mazda'nın. Mazda Tr bu motorları vergi politikası sebebiyle getiremiyor ve biz alamıyoruz. Bu yüzden Mazda Tr yönetiminin de eli kolu bağlı demek istiyorum. Normalde hepimizde, bütün forumda dünyanın geri kalanı gibi 2.0 benzinli veya 2.2 dizel modeller olması gerekirdi, ancak olamıyor. Bütün modeller tırnakları sökülerek pazarda rekabet etmeye zorlanıyor. Sorun Mazda da değil, Türkiye motorlu taşıtlar vergi politikasında.
 14. 4 points
  Seriatsu

  Maltepe Perşembe Buluşması

  Kadromuz resimdeki gibiydi. sonradan @SweepeR katıldı. erken kalkmak zorunda olanlardandım, ama yine keyifli hoş sohbet bir buluşmaydı. Diğer üyelerinde katılmasını bekleriz. Yabancılık çekmeyeceklerini garanti ederiz
 15. 4 points
  bekdem41

  Mazda CX-3 Roof rack cross bars Tavan çıtası ve çapraz bar

  sağolasın Mehmet evet müstakil bahçeli kapalı garaj takım avadanlık Allaha şükür hepsi var elimdende geliyor birde emekli adam ne yapsın işte seviyorum birde uğraşmayı. valla Allah herkese böyle bir mekan nasip etsin inşaallah
 16. 4 points
  SergSlim

  3.Nesil Mazda 3 i-DM (Intelligent Drive Master)

  I have just created a Telegram chat for owners of Mazda 3 BM/BN in Ukraine today, and one fellow Mazda owner from Ukraine sent me a screenshot of this post today. So I decided to visit this forum and register :)
 17. 4 points
  Mutlu Tekir

  2019 Yeni Kasa Corolla İzlenimler

  Bugün kullanıcı kitapçığını kurcalarken birşey dikkatimi çekti ve Toyota takdirimi kazandı açıkçası. Hepiniz bilirsiniz Mazda 3'ün, Astra'nın subaplarının hassas olduğunu. Fincan kullanımıyla üreticiler maliyeti düşürdükleri için lpgde 50-60bin km sonra sıkıntılar çıkmaktadır. Fakat bu durum Mazda 6 ve İnsignia'da olmaz, sebebi de hidrolik itici sisteminin kullanımıdır. Toyota ise 1.6 motorda otomatik subap ayarı yapan hidrolik iticileri kullanıyor ve bu nedenle lpgye uyumlu efsanesi doğmuş oluyor. Ayrıca vakum pompası elektrikli. Mazda'da emme manifoldundaki basınçtan çekildiğinden Mazda 3 BL ve BM kasanın bazılarında olan (özellikle subap yanığı başladığında) motor ilk başladığında fren performansının zayıflığı bu şekilde Toyota'da kesin bir şekilde çözülmüş. Şimdilik gözüme çarpanlar bunlar. Görüldüğü gibi Toyota diye burun kıvrılan bir markanın daha önde olduğu konular olabiliyor. Corolla'nın diğer güzel özellikleri en baz donanımda dahi standart olan anahtardan cam açma kapama ve 4 cam otomatik olması. Sürücü cam açma tuşunda ışık da bulunmakta. Yeni kasayla iç mekan kalitesi ön konsolda yükselirken, kapılarda sınıfta kalıyor bence. Ön konsol malzemesi çok hoş, deri dikişler özellikle hava katıyor. Ama trim sesleri konusunda hala yol katetmesi gerekiyor Toyota'nın. Ufaktan gelmeye başladı, soldaki çıkıntılı trimden özellikle geliyor. Bu arada Mazda'dan sonra gerçekten biraz sakinleştim. Mazda'da gitmeyince gaza daha çok basıyordum, devir yükseldikçe daha çok agresifleşiyordum. Toyota hafif direksiyonu ile, yumuşak süspansiyonları ile, yüksek devire çıkmak gerekmeyen güçlü motoru ile sağlığıma kesinlikle daha yararlı.
 18. 4 points
  Tarahumara

  Izdırap Adlı Çalışmam

 19. 4 points
  izmazda

  4. Nesil Mazda 3 Beklentiler

 20. 4 points
  seyithan.krmz

  Mazda 3 (2009) Devir Saati

  SORUN ÇÖZÜLDÜ. LPG ENJEKTÖRLERİNDEN ÇIKAN HORTUM EMME MANİFOLTUNA TAKILI YERİNDE GENİŞLEME YAPMIŞ VE HAVA ALIYORMUŞ. HORTUM DEĞİŞTİ SORUN ÇÖZÜLDÜ.!!!!!
 21. 3 points
  İlhan

  Satılık 2015 Mazda 3 Power Sense Deri 37.000 km

  Ömer'cim hayırlısı olsun kardeşim. 2011'den beri forumdayım, iddia ediyorum forumda satılığa çıkan en temiz Mazda senin guzu diyebilirim. Aracı temizletirken daha doğrusu temizlerken demeliydim o nasıl biz özen, titizliktir kaç kez şahit olmuşumdur. Alacak kişiye şimdiden hayırlı olsun. Çok şanslı olacağı hiç şüphesiz.
 22. 3 points
  Katil Balina

  2019 Yeni Kasa Corolla İzlenimler

  yine çağın dışında kaldık desenize. bizde ittire ittire piyasada dolanan 25 hatta 30 yıl kullanılan araçlar var. bi de bunlara çekilen fiyatlar çok acayip. resmen memleket olarak otomobil cehennemiyiz diyebiliriz. muhtemelen toyota, mazda ya da ne bileyim vosvos, ford, pejo falan yöneticileri duruma bakıp içten içe gülüyorlardır halimize. mazda "hadi lenn" diyip sallamadığı için eleştirilere maruz kalıyor olabilir ama ben olsam ben de sallamazdım:) muhtemelen şöyle konuşmuşlardır takribi 2018 yıllarında; - hocam turbolu dawn sayzing yerine nispeten yüksek atmosferik hacimle devam ediyoruz ama türkiye pazarını kaybediyoruz +yav sevmişim türkiye pazarını alüminyum.. orası otomobil sektörünün kara deliği, bırak takılsınlar.. ama alamanda durum farklı tabi. misal şimdilerde bir yaşında bir 3 serisi bmw 30 bin birim civarındayken ortalama bir ev 300 bin birimdir. araba evin onda biridir ve üstelik bu durum yıllar geçtikçe arabanın aleyhine sürekli değişir. bir tür uzun vadeli kullan at ürünü olarak araba onlar için bir bir hiçtir. yani en azından varın yoğun verildiği bir nesne değildir. misal ben alamanda 2000'li yılların başında öğrenci iken çıkan burs ile ilk arabam olan mazda 323 almıştım. aslında sırf sevdiğim için para vermiştim. sonra gazetelerde "zu verschenken" denilen hediyelik/beleş araba ilanlarından golf 2, opel kadett falan da aldığım oldu. araba bitinceye kadar kullanıp 100 küsür euroluk çöpe atma parasını bile vermeden tamircilere parçalansın diye beleşe verdiğimi hatırlıyorum. 1700 euro vererek aldığım ve uzun süreler kullandığım mazda 323 o dönemlerde çıkan emisyon yasasıyla bir gecede çöp olmuş, aynı arabayı çeklere 50 euroya satmıştım. bu dediklerim de 20 yıl öncesi. gerçi şimdilerde de adamlar suzuki baleno'yu 100 euroya satmaya çalışıyor:) adamin haftalık market alısverişi aslında. https://www.autoscout24.de/lst?&sort=standard&desc=0&ustate=N%2CU&size=20&cy=D&priceto=1000&atype=C&page=1 yani anlaşılan o ki dünya kullan at türünden bir otomobil stratejisiini aslında çoktan çizmişken memleketimizde durum çok daha farklı. adam alamanda 100 bin birime yeni m5 alırken biz reno klio bile alamıyoruz. işte böyle böyle göstereceğiz dünyaya zenginliğimizi, milletin bir verdiğine on vererek:))
 23. 3 points
  paarthurnax

  Yıl 2020 Hala Mazda 323

  merhabalar. her otomobil müdaviminin mutlaka takılıp kaldığı bir otomobil vardır. bu bir 323 olur, clio williams olur, golf gti olur, 70 model bir mercedes olur hiç farketmez. bana göre her araç alınır. yeter ki alan kişi o aracı ne için aldığını bilsin. bu tür araçları günlük kullanıcı mentalitesi ile almaya kalkarsanız bir çok farklı ses sizin sağlıklı düşünmenizi engelleyecektir. şayet bu sizin tek aracınız değilse ya da günlük olarak otomobil kullanma gibi bir zorunluluğunuz yoksa, aracın kondisyonu ne olursa olsun bence her araç alınabilir. ister 3 haftada ister 3 yılda aracın eksiklerini giderirsiniz ve maceranızın sonunda hayalinizi süsleyen, takıntı haline gelmiş o aracın müzelik hali ile başbaşa kalırsınız. sadece binmek istiyorum diyorsanız satıcı ile aracın kondisyonunu ve olası masraflarını öğrenir ve hesaplarsınız. fiyat ve masraflar sizin için uygunsa neden alınmasın.
 24. 3 points
  Katil Balina

  3.Nesil Mazda 3 İçin Aksesuarlar

  ve beklediğim ürün bugün geldi. söylendiği gibi tam oturmuyor ama o kadar da trajik degil. sol taraftaki kalın olan neredeyse tam oturuyor ama sağ taraftaki ince olanı hafiften esnetmek zorunda kalıyorsunuz vida yerlerinden üst taraflarda sabitledikten sonra alt taraflardan cırt kelepceyle oturtabiliyorsunuz. alttaki vidaların konumu pek uyuşmuyor ama dedigim gibi çok da büyük sorun değil. öncesi ve sonrası aşağıdaki gibidir
 25. 3 points
  Zealot

  Mazda 6 GG Facelift Oksijen Sensörü

  ford un sensörü takma. aliexpressten 5 fişli sensörü alıp dene. olacaktır. bu şekilde daha önce denedik ve çözüme ulaştık
 26. 3 points
  AreY

  Koronavirüs - COVID-19 ve Hayatımıza Etkileri

  Elektron mikroskobuyla görünen virüsü maske ile süzemezsiniz. Maske takmanın mantığı, hapşırık tıksırık ile oluşan damlacığın maske tarafından tutulumunu sağlamaktır. Maske takarak damlacık içerisinde bulunabilecek virüs ve bakteriyi engellemektir. Bir maskeyi dezenfekte etmeden günlerce kullanmak yerine, maske bulmakta sıkıntı yaşayanlar, maskenin üzerine %80 ve üzeri derecede alkol sıkarak veya kaynamış 100c suda 5 dk bekletip kurutup kullanmak daha sağlıklı bir çözümdür. Maske bulamayıp maskesiz gezmektense çözüm önerisidir. Bu virüs hakkında çok az bilgiye sahibiz. Örneğin, Karasinek Sivrisinek gibi canlılar tarafından yayılım gösteriyormu bunu bile bilmiyoruz, yaz ayları için bizi bekleyen en büyük tehlike bu bence.
 27. 3 points
  İlhan

  İstanbul'a Yakın Prefabrik Konut İçin Arsa Tavsiyesi

  Arkadaşlar merhaba, işlerimin yoğunluğundan foruma hiç uğrayamadım. Dolayısı ile gecikmem için kusura bakmayın. Prefabrik evden vazgeçme durumumuz şu şekilde gelişti. Bizi bu işi yapan firmanın sahibi, dolaylı yoldan tanıdık çıkınca o önermedi vazgeçirdi. Sonra taş eve yöneldik, gürcü taş ustaları vs bulundu. Ama projeyi içeriye bir verdik..Vermez olaydık, hem revize istediler hemde o kadar ağır şartlar istedilerki. Taş evin temeline harcanan beton demirler, İstanbul'da 4-5 katlı bina dikiyorsun..Hal böyle olunca vazgeçmek zorunda kaldık taş evden. 2018'deki kriz dövizin yüksek artışı bizi çok etkiledi, inşaat maliyetleri çok arttı. @Elif Babür bizim arsa-evler Mülkşehsuvar Köyü İğnehanlar Mah.Mevkiisinde. Köyde 7 hane var, bizde 4 arkadaş 4 ev yapıyoruz. 5-6 km mesafede Arıklar Göleti var yakınımızda. Ulaşım olarak Ümraniye'den evimizden çıkınca 1,5 saat sürüyor. Siz tek başınıza olduğunuz için bizden daha şanslısınız. Siz içinde ev olan bir yeri alıp, tadilat-restore etmeyi tavsiye ederim. Sıfırdan ev inşaat yapmak çok ama çok zor. Bizde Allah'tan bir arkadaşımız inşaat mühendisi, ve benzer işleri yapmış geçmişte. Onun deneyim tecrübesi çok işe yaradı. Bizim arazi tatlı bir meğili olan, komple önü sağı solu açık vadiye bakan bir yer. Belediye inşaat aşamasında istinat duvarı şartı koştu, aksi taktirde inşaatın devamına izin vermiyor. İstinat olunca bir dünya dolgu toprak işin içine girdi. Beklenti-plan dışında çok paralar harcamak zorunda kaldık. Evin son hali bu şekilde 2 hafta önce ytong tuğlalar geldi. Ama bu virüs kaosundan dolayı başlamadı duvar örümü.
 28. 3 points
  Renegade

  Koronavirüs - COVID-19 ve Hayatımıza Etkileri

  geçmiş olsun Servet Bey. Hepimiz haberlerden ve evde oturmaktan sık sık sahte koronalaşıyoruz gibi geliyor insana. Kaygı ve endişe, güven eksikliği.
 29. 3 points
  speed

  Doğum günü Mazda'sını Sadece 6 kişi satın alabildi

  Doğum günü Mazda'sını 6 kişi satın alabildi Mazda’nın efsanevi spor otomobili MX-5 30’uncu yaşını kutluyor. Tüm dünya için sadece 3 bin adet üretilen MX-5 30. Anniversary serisinden Türkiye'de 6 adet satıldı. haber metninin boyutu haber metnini yazdır Mazda MX-5 modeli 1960’larda Avrupa ve Amerika’da oldukça popüler olan hafif spor otomobil kavramından ilham aldı. Popülariteyi etkileyen tek engel, o zamanki yasaların üstü açık otomobilleri engellemesiydi. Yine de, bu sevilen konsept modern teknoloji ile canlanacak, dahası üzerine bir de güvenlik eklenecekti. Yani kullanıcılar için yeni bir otomobil nesli doğuyordu. Nitekim Mazda MX-5’in dünya tanıtımı 1989 Şikago Otomobil Fuarı’nda gerçekleşti ve sevilen model o günden bu yana dünyada 1 milyon adetten fazla satıldı. Türkiye’de fanları çok Videoyu Oynat Mazda MX-5 Generations Fan kulübü MX-5 modelinin 30.yılını İstanbul Ortaköy’de bir parti ile kutladı. Partiye Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul ve ekibi, Mazda MX-5 Generations Fan kulüp üyeleri, iş, sanat ve cemiyet dünyasının tanınmış isimleri katıldılar. Sadece 3 bin adet üretilen Mazda MX-5 30. Anniversary serisinin 500 adeti ABD, 2500 adeti de tüm dünya pazarlarına dağıtılmış. Türkiye için ayrılan 6 adetlik kota ise hemen satılmış durumda. Daha once 10,20 ve 25. yıla özel serileri üretilen MX-5’in 30.yıl modelinin turuncu rengi gün doğuşunu sembolize ediyor. Özel aksesuarlar var Araçta yer alan 2 lt Skyactiv benzinli motor 185 Bg güç üretiyor ve 6 ileri manuel şanzımana sahip. 4. nesil tente tavanlı ve RF versiyonunu temel alan özel seride Racing Orange adı verilen gövde rengi kullanıldı. Fren kaliperi, koltuklar, kapı döşemeleri konsol ve vites kolunda da yine turuncu detaylar uygulandı. Japon marka 30 yılda modelin gelişimine yardım eden müşterilere olan şükranlarının bir sembolü olarak özel seri numarasına sahip plaket, Rays ile geliştirilen alüminyum alaşım jantlar, Recaro koltuklar gibi ayrıntılar kullanmış. Ayrıca Bilstein amortisörler, önde Brembo, arkada ise Nissin marka fren kaliperleri mevcut. https://www.cnnturk.com/otomobil/martta-kampanyaya-devam-dediler?page=1
 30. 3 points
  Mehmet Özdemir

  2. Nesil Mazda 3 Lastik Basınç Sensörü Arızası

  Bu smps dc dc convertorlerden araçların elektronik aksamlarında da fazlaca kullanılmakta. Sorunun kaynağı bu olamaz
 31. 3 points
  Guido@SPS

  SPS Motorsport

  Some days ago we had a really nice looking ND here. We mounted Rota Kyusha 9x17" with 20mm offset on Hankook Ventus V12 215/40 ZR17. The suspension is our SPS "Super Low" coilover setup. The last step was mounting an ATH exhaust. Best regards Guido from SPS
 32. 3 points
  Seriatsu

  Galatasaray - V

  Günaydın galip gelen takımın taraftarları
 33. 3 points
  Mehmet Özdemir

  2. Nesil Mazda 3 Buji Değişimi Hakkında

  fena değil gibi daha gider bunlar
 34. 3 points
  Mehmet Özdemir

  3. Nesil Mazda 3 Kullanıcı Yorumları

  @ozgur35 hayatta mısın sen? 2 gün oldu şuraya bir crv önerisi bırakmadın?
 35. 3 points
  mesut2323

  Yerli Otomobilden İlk Ayrıntı

  Servisleri resimdeki gibi yapmasa iyi
 36. 3 points
  ozgur35

  Neden Mazda CX-5

  Bi kisiye aldiramadik ya crv
 37. 3 points
  bekdem41

  Mazda CX-3 Roof rack cross bars Tavan çıtası ve çapraz bar

  Sağolasın Servet o olmaz işte bagaj bi tık küçük olamazdı çünkü olta takımları sığmıyordu. Oltaların boyutları en uzunu 175cm idi bu da tam kullanım alanı 175 cm idi. Bagajı sadece olta takımları için aldım. Balık hobim vardır biraz, Servet CX-3 baiye almaya gittiğimde oltaları koyduğum özel çantasıyla gittim koltukları yatırdım tam oldu tamam alıyorum dedim. satış sorumlusuda gülüyordu.
 38. 3 points
  Mümin

  2019 Mazda MX-30, Tokyo Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı

  Üreticinin ilk seri üretim EV modeli olacak. Mazda, ilk elektrikli modeli MX-30'u tanıttı. Dışarıdan çok spor iki kapılı bir crossover gibi görünen araç, RX-8'in özel kapı tasarımını kullanarak arkasında ikinci sıra koltuklarını gizliyor. Şimdilik tüm detayları açıklanmayan araç, menzil konusunda pek çok elektrikli otomobil tutkununu üzebilir. Yine de çarpıcı tasarımı ve Mazda'nın ilk elektrikli otomobili olması kendisini özel bir model yapıyor. Japon üretici çok fazla detay paylaşmamış olsa da kompakt crossover'ın tek bir elektrikli motor kullanacağı ve 145 beygir gücü üretebileceği söyleniyor. Bu rakamların Avrupa pazarı için geçerli olduğunu belirtelim. MX-30, sınıfının en küçük bataryalarından birine sahip olacak. 35.5 kWs'lik batarya, aracın 210 kilometre gibi bir menzile sahip olmasını sağlayacak. Bu rakam pek çok kişinin başını çevirmesine sebep olacak olsa da Mazda, aracın sürüş tecrübesinin yaşatacağı duygulardan emin olduğunu ifade etmiş. Aracın karbon ayak izini tamamen ortadan kaldırmak isteyen firma kabin içerisindeki geri dönüştürülemeyen materyallerin tamamını ortadan kaldırmış. Kapı panelleri geri dönüştürülmüş plastikten üretilen aracın döşemeleri de geri dönüştürülmüş materyallerden tasarlanmış. Çok şık bir kabin tasarımına sahip olan aracın orta konsolundaki ekran aracın detaylarını görmenize yardımcı oluyor. En tepedeki 7 inçlik dokunmatik ekran ise klima kontrolleri gibi detayları kontrol etmenizi sağlıyor. Mazda, MX-30'un e-Skyactiv adını verdiği motorunun "çarpıcı bir geri dönüş ve pürüzsüz sürüş" dinamikleri sayesinde sürücülerin istediği performansı alabileceği bir ünite olduğunu belirtmiş. Yeni crossover ile bir diğer MX modeli MX-5'in arasında paralel hatlar çizen firma, Miata'nın da bu üniteye kavuşabileceğinin ilk sinyallerini vermiş. 145 beygir gücü Miata gibi bir otomobil için oldukça düşük duruyor olsa da firmanın bu üniteyi geliştirmesi mümkün. MX-30, Avrupa pazarına giriş yapacak. Mazda aracın ön siparişlerini önümüzdeki sene başında almaya başlayacak. Kaynak: Mazda
 39. 3 points
  Leanback

  Test Edenlerden 4. Nesil Mazda 3 Değerlendirmeleri

  https://www.autocar.co.uk/car-review/mazda/3 Autocar 2.0lt 181hp Skyactiv-X HB modelin kapsamlı yol testini yayınlamış. Yakıt tüketimi efsane, deneme güzergahında tüketimi 57mpg (4.9lt) olarak görmüşler, bu güzergahta rakip motorlarda (1.5 ecoboost, 1.4 tsi 150 vb) 45mpg (6.2lt) en iyi ihtimal deniyor. Üstelik Mazda da tüketimi düşürmek de zor değil, ekstra uğraş gerektirmiyor. Tüketim 1.0lt turbolu daha alt sınıf araçlardan bile düşük. Motoru çok canlı veya rakiplerinin performansında değil deniyor ama bu konudaki test tutumunu pek beğenmedim. Performans değerleri hemen hemen aynı, daha düşük torkuna ve çok uzun şanzımanına, 1.5 tona yaklaşan ağırlığa rağmen esneklik farkı var sadece. Ortalama 100kg daha ağır rakiplerinden. İç mekan-bagaj genişliği vasat (bagaj 358lt), iç mekan kalitesi muhteşem. Kolaylıkla tüm rakiplerinin önünde denmiş. Torsiyonun etkisi hissediliyor, hafif sekmeli bozuk yol karakteri var deniyor. Ancak sürüş akıcılığı, genel dinamikler, direksiyon konfor vb hemen her parametre de çok başarılı denmiş, sürüş kalitesi epey yüksek. Yalıtım üst seviyede. Fiyat rakiplerinin bir çıt üstünde. Fiyat burda işi belirleyen nokta, eski 2.2 dizelle aynı bedeli ödeyince işler biraz zora giriyor. Ancak standart donanım çok iyi.
 40. 3 points
  Mutlu Tekir

  2019 Yeni Kasa Corolla İzlenimler

  Sağolasın abi. Ne aşmış sınırını? Estağfurullah. Araçla ilgili izlenimlerime devam etmek istiyorum. Belki 1950459. kez tekrar edişim ama araç beni çoook sakinleştiriyor. Agresifleştiğim zaman bile tekrardan sakinleştiriyor. Açıyorum müziği ve trafik ne halde olursa olsun sakin sakin yol alabiliyorum. Bunda düşük deviri seven MDS nin etkisi de çoktur diye düşünüyorum. Üst devirlere çıkmak zorunda kalmıyorum. Araba gitmiyor gibi hissettirmiyor hiçbir şekilde. Düşük hızda 2000 devirde bile rahatlıkla yokuşları çıkabiliyor. 2012 passatın süspansiyon konforuyla benzer. Mazda 3 2010 modelle Gerede-Ankara arasında otobanda zıplayarak gittiğim yolu, Corolla ile zıplamadan, konforlu halıdaymışcasına gidiyorum. Çok fazla objektif veri değil ama en azından anlatmaya çalışıyorum. Kışlık lastik alayım bl dizel ve bm benzinli motion ile karşılaştırma gelecek. Ses sistemi 6 hoparlörün etkisiyle benim için gayet tatmin edici. Metal tarzı gibi çok fazla sesin bir arada olduğu müziklerde kalite berraklık azalsa da, pop, club tarzı müziklerde berrak bir ses alabiliyor benim kulaklarım. Basslar da gayet yeterli geliyor. Zaten orta ses seviyesinde 10-15 dk müzik dinledikten sonra kafa kaldırmıyor. Arka sis ve geri lambaları ile stop lambaları ledmiş. Stopun led olduğunu biliyordum da geri ve sisin led olduğunu yeni farkettim. Bagaj kapağındaki park ampulleri ve plaka aydınlatmalar T10. 2 Takım iç aydınlatma için, 2 takım da plaka ve geri park için t10 led aldık mı, bir de ön fara Niken hir2 aldım mı tamamdır. İleride de sinyallerin tamamını lede çeviririm. Yakıt tüketimi ise Mazdamla 13-13.5 lt (Fabrika verisi 9.8lt) yaktığım yerde Corolla (fabrika verisi 7.2lt) ile 9-9.5 lt yakıyorum. Şehiriçi koşullarım nedeniyle fabrika verilerinden %30 fazla yakıyorum. Bu arada faiz indirimi nedeniyle baz modele talep çok fazla oldu ve bayilerde vision araç kalmadı. Enterprise da Toyota ile 1000 araçlık hibrit filo anlaşması yaptığından, düşük donanım pek çıkmayacak gibi gözüküyor. 122bin tl ye sıfır corolla vision mds isteyen olursa aracı aldığım hacı amcanın iletişim bilgilerini verebilirim. Bayilerde 135 e kadar fiyat veren. Dream donanıma da 154 e kadar fiyat veren bayiler var. Boşuna piyasa arabası denmiyor gerçekten fiyatlar iyi artıyor.
 41. 3 points
  Zealot

  CR-V 2018 Dizel 9 AT

 42. 3 points
  tansu87

  2019 Yeni Kasa Corolla İzlenimler

  Kumpas mı koydun onlar nasıl rakamlar öyle
 43. 3 points
  Lupara

  2019 Yeni Kasa Corolla İzlenimler

  @Mutlu Tekir BL kasa gercekten iyi yol tutuyor.Ama hissiyat Bk kasada daha iyi. BK kasa, BL kasadan belirgin oranda daha guven verici. BL kasa Mazda 3 ile hafif tedirgin olarak 100 km ile donebildigim viraji, mevcut aracimla hic tedirginlik yasamadan 120 ile donuyorum. Muhtemelen sebep sadece hissiyat. Cunku BK daha sert direksiyona sahip. Muhtemelen corollada da ayni sekildedir. Arac daha iyi yol tutsa bile direksiyon hissiyati tedirginlige yol aciyordur.
 44. 3 points
  Mutlu Tekir

  2019 Yeni Kasa Corolla İzlenimler

  Sağolasın abi, yapacak bir şey yok. 5-10 seneye BP kasayla döneriz belki kim bilir. Sağlığım için Mazdadan uzaklaşmak iyi oldu ama, çok agresiftim, yüksek devir çevirirdim. Bir de gerçekten önyargıyı bırakmak gerektiğini anladım. Günümüzde her araç güzel, karakteri farklı.
 45. 3 points
  Leanback

  Hoşçakal Yaris, Merhaba Mazda 3

  Hayırlı olsun, normalde ekran yerinde teyp görünümlü şeye bir çare lazım ama Çok satan bir araç olduğunu düşünürsek güzel ekran çözümleri olacaktır. Yeni şanzımanın da kalkış dişlisi var. Eski Cvt'lerden farklı olarak tork konvertör desteği ve dişli ile kalkıyor, daha sonra kayışa geçiyor. Bu yüzden ilk ataklığı ve hızlanma doğrusallığı iyi gelmiştir. BL'nin hiperaktif şanzımanından sonra devamında bu aracın daha ağırkanlı, tepkisiz gelmesi de normal, hatta normali bu. Performans BL ile kıyaslanamaz bile, basınca gerçekten iyi yürür 1.6 valvematic Corolla'lar, BL gibi "yürüyomuş taklidi" yapmaz. Akıcılık epey iyi olacaktır. Corolla'nın altyapısı artık çok iyi. Şasi çok daha rijit, ağırlık merkezi alçak, arka aks çift salıncaklı vb. Bu yüzden sürüş konforu ve yol kabiliyetlerinin iyi gelmesi de çok doğal. Yalıtım olayına birşey diyemem, arabayı almak biraz aceleye gelmiş gibi, yalıtım önemli ise uzunca bir test sürüşü yapmanız gerekirdi. Motor sesinin az olması da harici seslerin öne çıkmasına sebep oluyor.
 46. 3 points
  Servet

  3.Nesil Mazda3 için Falken ZIEX / ZE310 Ecorun 215/45/R18 - 93W

  Passatta var bundan. Öncesinde 914 serisini de landda kullandım. Çok sessiz ve yağışta energsaver den çok çok iyi.
 47. 3 points
  Burak

  Amazon Türkiye ile İlk Alışveriş Deneyimim - Huawei P30 Lite

  Bir süredir telefon arayışı içerisindeydim. Daha doğrusu telefona karar vermiş ( Huawei P30 - Lite ) Huawei Türkiye garantisine sahip uygun fiyat arıyordum. Alışveriş sitelerinde ithalatçı garantili düşük fiyatlı telefonlar bulmak mümkündü ama sonradan dilim yanmasın diye biraz daha fazla ödemeyi kabul ettim. Mediamarkt, Teknosa, Vatan vb bir çok firmada ürün 2.999 TL iken bazı yerlerde 2900 ve hatta 2800 e yaklaşan fiyatlar vardı. Amazon Türkiye de 2800 lü bir fiyat gösteriyordu. Yine de üşenmeyip çevremdeki telefoncuları gezdim, 2650 TL ye kadar fiyat buldum, tam alacaktım ama satıcı peşin para diye tutturunca ondan da vazgeçtim. Zaten çift fatura, başka müşteri ürünü olabilir, telefonu kapattırırlar gibi şeyler duyunca ondan da soğudum ve beklemeye başladım. Cuma günü, neredeyse rutin haline gelen kontrollerimi yaparken bir de baktım Amazon Türkiye ürünün fiyatını 2696 TL ye indirmiş. Yani bulabildiğim en uygun fiyattan sadece ~50 TL yukarıda ve Huawei Türkiye garantili. Tabii nihai kararı vermek için esas telefonu kullanacak olan oğlumla haberleştik ve o da büyük heyecanla bu fiyata alalım dedi. Çocuk heyecanlı, günlerden Cuma ama olası kargo teslim tarihi (ücretsiz) en erken Pazartesi. Siparişi verirken şu ibare dikkatimi çekti Bedava kargo ile 16 Eylül Pazartesi tarihinde teslim alın. 1 saat 3 dakika içinde sipariş verip ödeme adımında daha hızlı olan teslimatı seçin ve yarın teslim alın. ( siparişi verirken saat 22:57 civarı idi ) . Önce çok pahalıdır diye düşünürken bir baktım sadece 7.90 e bu şekilde teslim alabiliyoruz. Alışverişi tamamlama aşamasında Ekspres Teslimat'ı seçmeniz halinde siparişiniz İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir'deki teslimat adreslerine gönderildikten sonra bir iş günü içinde, Türkiye'deki diğer şehirler için ise iki iş günü içinde, 7,90 TL kargo ücreti ödeyerek kargonuzu AGT ile teslim alabilirsiniz. Hiç düşünmedim onu da ekledim ve siparişi verdim. Amazon her aşamada hem email hem de sms ile çok düzgün bilgilendirme yaptı ve ek bilgi almamı gerektirecek hiç bir aşaması olmadı. Saat 23 civarı tamamladığım sipariş 2 saat sonra kargo tarafından teslim alınıp yola çıkmıştı. Saat 02:28 de teslimat merkezine ulaşmış, Cumartesi sabah 08.38 de de kargoyu teslim edecek olan arkadaşa zimmetlenmiş ve teslimat için yola çıkmıştı. Kargo şirketinin sistemi ve Amazon ile olan entegrasyonu sayesinde kargomu taşıyan aracın o anda nerede ve teslimat adresine ne kadar uzaklıkta olduğunu harita üzerinden anlık görebiliyordum. İlk başta 09-18 arasında teslim edilecek yazarken araç teslimat adresine yaklaşınca 2 saat içinde adresinizde olacağız demeye başladı. Daha da güzeli "Zili çalma, Komşuya teslim et" gibi seçenekler de mevcuttu. Velhasılı kargom siparişimden sadece 13 saat sonra adresime teslim edildi. Bu da bugüne kadarki en hızlı alışverişim oldu. Amazon kullanmak isteyenlere bu seçeneği de değerlendirmelerini tavsiye ederim
 48. 3 points
  Mehmet Özdemir

  3.Nesil Mazda3 için Falken ZIEX / ZE310 Ecorun 215/45/R18 - 93W

  2. nesil mazda3'te kullandım, tam bir f/p canavarı. hayırlı olsun
 49. 3 points
  Lupara

  1. Nesil Mazda 3 Fren Performansı Mükemmel

  Kaza, bilerek yapılmaz. Göz göre göre, bilerek yolu kesen,yola çıkan kişi yumruğu hakeder de bence burada öyle bir durum yok bence. Adam yolu farketmemiş olabilir, yolun yabancısı olabilir, dalgın olabilir, gözlüğünü yanına almamış bir astigmat olabilir, acemi olabilir, mesafeyi kestirememiş olabilir, arabada ağlayarak dikkat dağıtan bir çocuk olabilir vs. Dünyanın binbir türlü hali var. Basınexpress yolunda gözümün önünde iki kişi birbirini vurdu. Pisi pisine öldüler. Trafikte biraz daha fazla hoşgörülü ve sabırlı olmak lazım. Kaza olarak adlandırılacak işleri, gurur meselesi yapmamak lazım.
 50. 3 points
  quiteguide

  2. Nesil Mazda 3 100000 km Ağır Bakım Hakkında Sorular & Öneriler

  Fazla yağ(%5 ve üzeri) sıkıntı. Şanzıman çabuk ısınıyor, zor soğuyor. Yavru kedi köpek beslemek için kullanılan 150 ml'lik şırınga, ucunda da ısıya dayanıklı 1 m şeffaf silikon var. Onunla, kontrol haznesinin oradan mllik ekleme-çekme yapıyorum. Hesaplarima göre ne eksik ne fazla konumda şanzımanda toplam 6955 ml yağ olmalı. +/-15-20 ml hata payı var. Bakim kitapçığı 'yaklaşık 7 lt' olmalı diyor. Ben üşenmedim, ölçtüm.
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...