Jump to content
murojeans

Arabamın Marşpiyelini Sürttüm

Tavsiye Edilen Mesajlar

murojeans    1
murojeans

arkadaşlar merhaba dün akşam mazda 3 skyaktiv-G min kapının altındaki sanırım marşpiyel ...kadıköyde mantara sürttürdüm kapılarda herhangi birşeyyok ama maşpiyel çok kötü oldu nerde nasıl ve kaça yaptırabilirim bilginiz var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.250
Mutlu Tekir

Autoking, Rs, Otto Zenith şubelerinden bilgi alabilirsiniz. Biz ne desek boş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SweepeR    225
SweepeR

2-3 ay önce ben de sürtmüştüm, Mazda Evo ya sormakta fayda var. Auto king den az fiyat istemişlerdi. Ben de orada yaptırdım, tertemiz oldu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41    149
Mazda41

Abi benim 2. Nesil bende surttum baya 800 yaptirdim Haldizlarda renk filan tutturmazlar belki yetkili servise goster sen bide fotograf koyarsan daha iyi yorum yapariz kapilarda sikinti yoksa aslinda yaptirmaya bile gerek yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.543
İlhan
23 saat önce, murojeans :

ama maşpiyel çok kötü oldu nerde nasıl ve kaça yaptırabilirim bilginiz var mı?

Merhaba öncelikli olarak geçmişler olsun.

Mesajınızda asıl önemli detayı belirtmemişsiniz. Fotoğrafta paylaşmadığınız için marşpiyelinizin durumunu kestirmek çok güç !

Marşpiyel çok kötü oldu derken, boyası mı çizildi sadece. Yoksa göçükte oluştu mu ?  

Boya zedelendiyse işlem basit. Ama kaporta hasar gördüyse, kaporta onarım işlemi gerekli. Bu konuda göçük onarım merkezleri var. Yakın zamanda İstanbul'dan forumda Lütfi @kindness arkadaşım bu işlemi yaptırdı. Bursa'da bu konda @revivo73 abi sizi bir yerlere yönlendirebilir. 

Ama dediğim gibi yukarıda sorduğum detayları paylaşmanız lazım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73    1.167
Revivo73

Bursa'da benim gittiğim yer artık ufak işlere bakmıyor, klasik otomobil restorasyonu yapmaya başlamışlar. 7 senedir arabayala kaza yapmadığım için alternatif bir yer keşfetmedim. Park yerinde 2 farklı öküz arka tamponuma sürttürdüğü için pasta cila yapan bir yere uğramam gerekiyor sadece. Onun için de Bursa Kent Meydanı civarındaki yerlere bir bakacağım, oralarda güzel kaporta işleri yapanlar var, arkadaşa da oraları önerebilirim ki Bursalı ise o da zaten o bölgeyi biliyordur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SweepeR    225
SweepeR

@murojeans benimkinde astar ortaya çıkmıştı. Resimleri yükledim, hasar 50-60 cm civarındaydı. Ben maslak Evo da yaptırdığımda yanlış hatırlamıyorsam 500 TL civarındaydı. Punta kaynak yapıp çektirme ve boyama yapıldı. Yine yanlış hatırlamıyorsam Auto King 750 demişti. Fakat aracını bir yere göstermeden kafandan fiyat belirlemeye çalışmanı tavsiye etmem. Benimkinde astar kazınmamıştı, sadece boya gitmişti. Yetkili servise sormakta fayda var, tabi birkaç yerden fiyat alman iyi olur. Tekrar geçmiş olsun.

WP_20160619_15_39_35_Raw.jpg

WP_20160619_15_39_45_Raw.jpg

WP_20160619_15_39_53_Raw.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
murojeans    1
murojeans

DSC_0003.thumb.JPG.cae29d6613714b7da6e59DSC_0002.thumb.JPG.3e4415f628ad36bafbe06DSC_0001.thumb.JPG.7891c7f118e6f3c7ec58c

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yoldan geldim o sebeple çamurlu biraz

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
SweepeR    225
SweepeR

@murojeans seninki biraz daha sıkıntılı gibi görünüyor, fakat benim görüşümün bir önemi yok. Sen mutlaka auto king veya rs servisten fiyat al, sonrasında da servise göster.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• UtkuSaray
      Yazan: UtkuSaray
      Arkadaşlar Merhaba,
      2. Nesil Mazda 3 Beyaz Sedan üzerine krom kırmızı kaplama yapsam sizce nasıl olur ? 
      İnternette bir çok araca uygulanmış fazlasıyla örnekleri mevcut. Gayet hoş duruyor ancak mat kırmızı mı yoksa krom kırmızı mı yapsam diye kararsız kaldım.
      Fikirlerinizi bekliyorum. 
    • QMenTol
      Yazan: QMenTol
      Bu gün Cam suyu takviyesi yaparken, AKÜ üstüne gelen kısımda, keçenin oldukça yıprandığını lime lime olduğunu gördüm. Yıpranma AKÜ nün keçeye temas ettiğinin bir göstergesi. Bu durum da olan var mı? Bu durum normal mi? Bir sıkıntı yaratır mı? Saygılar.
    • Weya
      Yazan: Weya
      Selamlar, 2. nesil impresive arka tampon tırnakları kırılmış. Servise mi gitmeli, yoksa kaportacıya mı? Servis, Kahramanmaraşta yok, Gaziantepte var. Telefon ile görüşmemde en az 2 gün dedi, kendileri yapmıyorlarmış, söküp dışarda yaptırıp topluyorlarmış. Her tarafı sensör olduğundan düz kaportacıdan da çekiniyorum açıkçası. Bu şekil bir tecrübeye sahip olanlardan destek bekliyorum. Saygıyla ...

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.