Jump to content
QMenTol

3.Nesil Mazda 3 Kaput Altı Keçesinin Yıpranması

Tavsiye Edilen Mesajlar

QMenTol    4
QMenTol

Bu gün Cam suyu takviyesi yaparken, AKÜ üstüne gelen kısımda, keçenin oldukça yıprandığını lime lime olduğunu gördüm. Yıpranma AKÜ nün keçeye temas ettiğinin bir göstergesi. Bu durum da olan var mı? Bu durum normal mi? Bir sıkıntı yaratır mı? Saygılar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.539
İlhan

Tedbirli olup önlemini almakta fayda var. Akünün doğru yerleştirilip, yerleştirilmediğini. Akünün üzerindeki kapağın tam oturup oturmadığını bir kontrol edin bence. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AreY    180
AreY

Bu keçe yanıcı bir madde midir bilmem ama, eğer öyle ise büyük bir tehlike oluşturur.

Benim aracımda böyle bir durum yok.

Akü den kaynaklanıyor bile olsa, akü değişimi yaptırın. Kaput üzerindeki keçenin garantiden değiştirilmesine çalışın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mümin    898
Mümin
11 saat önce, QMenTol :

Bu gün Cam suyu takviyesi yaparken, AKÜ üstüne gelen kısımda, keçenin oldukça yıprandığını lime lime olduğunu gördüm. Yıpranma AKÜ nün keçeye temas ettiğinin bir göstergesi. Bu durum da olan var mı? Bu durum normal mi? Bir sıkıntı yaratır mı? Saygılar.

Orada kullanılan keçenin hammaddesi PP (polipropilen) dir. Dolayısıyla yapı itibariyle tutuşma olayı olmaz. Allah korusun çevresinde alev olsa bile o bölge sadece için için yanar. Ayrıca otomobil üzerindeki bütün nonwoven (dokusuz) yüzey kumaşlarda yanmazlık apresi (flame reterdant) uygulaması yapılması şarttır ve bunun bir standartı vardır.

Saçaklanan ve çok fazla dağılan bir görüntü varsa makasla saçakları kesin ama gerisine dokunmayın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
QMenTol    4
QMenTol

Bilgi için çok teşekkür ederim. İçimi rahatlattınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41    149
Mazda41

Abicim garantisi yok mu aracin goturun bence degisimini isteyin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• UtkuSaray
      Yazan: UtkuSaray
      Arkadaşlar Merhaba,
      2. Nesil Mazda 3 Beyaz Sedan üzerine krom kırmızı kaplama yapsam sizce nasıl olur ? 
      İnternette bir çok araca uygulanmış fazlasıyla örnekleri mevcut. Gayet hoş duruyor ancak mat kırmızı mı yoksa krom kırmızı mı yapsam diye kararsız kaldım.
      Fikirlerinizi bekliyorum. 
    • murojeans
      Yazan: murojeans
      arkadaşlar merhaba dün akşam mazda 3 skyaktiv-G min kapının altındaki sanırım marşpiyel ...kadıköyde mantara sürttürdüm kapılarda herhangi birşeyyok ama maşpiyel çok kötü oldu nerde nasıl ve kaça yaptırabilirim bilginiz var mı?
    • Weya
      Yazan: Weya
      Selamlar, 2. nesil impresive arka tampon tırnakları kırılmış. Servise mi gitmeli, yoksa kaportacıya mı? Servis, Kahramanmaraşta yok, Gaziantepte var. Telefon ile görüşmemde en az 2 gün dedi, kendileri yapmıyorlarmış, söküp dışarda yaptırıp topluyorlarmış. Her tarafı sensör olduğundan düz kaportacıdan da çekiniyorum açıkçası. Bu şekil bir tecrübeye sahip olanlardan destek bekliyorum. Saygıyla ...

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.