Jump to content
rubin

2. Nesil Mazda 3 Led Ampul Uygulaması

Tavsiye Edilen Mesajlar

rubin    33
rubin

ca45f9887450d5be98267446263af1b2.jpgSlm arkadaslar resminide paylastigim guzuma led ampul uygulamasi yapmak istiyorum.. kisalar ve sisler icin h11 tip uzunlar icin hb 3 veya diger adi 9005 olan tip led ampul alicam.. bunlar doğru mudur ?? Birde bizim guzularin farlarinda can-bus dedikleri güvenlik olayi var mi...? Bilen cevap yazarsa sevirim.. guzum 2012 model makyajli kasa..

Note 2

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.204
Mutlu Tekir

Ampul tipleri doğru. Uzunlarda kullanıyorum arıza lambası yakmadı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
rubin    33
rubin
Ampul tipleri doğru. Uzunlarda kullanıyorum arıza lambası yakmadı.

Canbus kablolu mu almam lazim ? Ali ekspresten siparis vericem satici soruyor canbus kablosuda istiyor musun diye...yoksa direk led zenon fari takıp geciyoruz mu ?

Note 2

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emreerel35    9
Emreerel35

Bende de 2012 ayni kasa mazda3 var. Uzun zamandır bende kısalar icin Led xenon arıyorum ancak, doğru marka ve doğru ürünü bulamadım. Şimdi tam anladığım kadarıyla kısalar icin; h11 ampul alıyoruz öyle mi ? Ve bir de Led ampul dediğiniz şey beyaz mi gösteriyor, yoksa sarı mi.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
askin.tc    10
askin.tc

Led olayı soğutmadan dolayı yazın uzun yolda sıkıntı. Arka stoplara filan yap ancak en iyi led 1 senede göçüyor. Uzun yol yapanı yolda bırakabiliyor. Başta ben de araştırdım ancak uzun vade kullanabileni denk gelmedi. 1 haftada cortlayan da var 3 ayda da 1 yılda da. Daha uzun vade kullananlar da uzun yol yapmayan kesim. Uzun süre kullanan varsa tavsiye edebileceği bir markayı dene

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.204
Mutlu Tekir
10 dakika önce, askin.tc :

Led olayı soğutmadan dolayı yazın uzun yolda sıkıntı. Arka stoplara filan yap ancak en iyi led 1 senede göçüyor. Uzun yol yapanı yolda bırakabiliyor. Başta ben de araştırdım ancak uzun vade kullanabileni denk gelmedi. 1 haftada cortlayan da var 3 ayda da 1 yılda da. Daha uzun vade kullananlar da uzun yol yapmayan kesim. Uzun süre kullanan varsa tavsiye edebileceği bir markayı dene

Bahsettiğiniz led stoplar için olan T20 mi yoksa ön far aydınlatma grubu için olan mı? Kısa ve uzunlarda kullanılan ledlerin kısa ömürlü olduğunu söyleyen birilerini göremedim. Tam tersine xenona göre daha uzun ömürlü ve daha az sıcaklık veriyor deniyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
rubin    33
rubin

Led farlarin sogutma fanlari uzetinde.. ayrica cok fazla akim cekmedigi icin asiri isinmiyor.. ortalama omru de 2 ile 3 sene.. lakin Sarı isik gibi yagmurda gorus net degil.. tek handikabi da bu.. onun dışinda sikinti yaratacak durumu yok...lakin dogru ledleri secmeli..

Note 2

Bende de 2012 ayni kasa mazda3 var. Uzun zamandır bende kısalar icin Led xenon arıyorum ancak, doğru marka ve doğru ürünü bulamadım. Şimdi tam anladığım kadarıyla kısalar icin; h11 ampul alıyoruz öyle mi ? Ve bir de Led ampul dediğiniz şey beyaz mi gösteriyor, yoksa sarı mi.  

Uzunlar hb3 diger adi 9005 olarak geçiyor kisalar ve sisler h11.. yanliz sislerde h11 diye geciyor goruntusu farkli.. birebir ayni degil..yanilmayin

Note 2

37e98292540bee8331abf7824d116d9a.jpg9e50049cbb62a391bea16b7810bef187.jpg
Ilk 2 resim kisalar için h11 led
0caae0bac0ffdb35b616b74d7d377aa9.jpg
Son resim sisler icin h11 led..

Note 2

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
rubin    33
rubin

Biraz geç oldu ama 08.05 de ledlerim elimde olacak. Biraz detaylı araştırma yaptığım için takması alması uzadı. Sonunda r3 tip led kısa ampül aldım arkadaşlar. Yarın kısmetse takıp resim atarım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

f67a66dacb99d487dbd8e854602768e9.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide    304
quiteguide
6 saat önce, rubin :

Biraz geç oldu ama 08.05 de ledlerim elimde olacak. Biraz detaylı araştırma yaptığım için takması alması uzadı. Sonunda r3 tip led kısa ampül aldım arkadaşlar. Yarın kısmetse takıp resim atarım.

f67a66dacb99d487dbd8e854602768e9.jpg

Bu ledin en büyük avantajı, sinir bozucu soğutucu fan sesinin olmaması.

İddia edilen lumen gücü ampül başı 4800 lm sanırım, toplamda 9600 lm yapar. Gerçekten bu rakamı verirse gayet tatmin edici olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
rubin    33
rubin
Bu ledin en büyük avantajı, sinir bozucu soğutucu fan sesinin olmaması.
İddia edilen lumen gücü ampül başı 4800 lm sanırım, toplamda 9600 lm yapar. Gerçekten bu rakamı verirse gayet tatmin edici olur.

Ewet hocam degerler aynen yazdıgı gibi .kısmetse ledler bügün elimde olacak montajını da akşam yapıp video ve foto yüklücem

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide    304
quiteguide

Benim kısalar için şu ürünü almayı düşünüyordum, biraz kullanın sizin yorumlara göre bakayım artık. Önemli olan aşağıda ki resimde olduğu gibi mercekli farda ışığı dağıtıp, dağıtmadığı. 

HTB1GHq_QVXXXXaXXpXXq6xXFXXXL.jpg

HTB1kWW3QVXXXXb.XpXXq6xXFXXXN.jpg

HTB1ov1wQVXXXXXbaXXXq6xXFXXXI.jpg

HTB1Sce.QVXXXXcRXXXXq6xXFXXXQ.jpg

HTB1sjndQVXXXXaEXXXXq6xXFXXXl.jpg

HTB169qQQVXXXXcXXFXXq6xXFXXX8.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Emreerel35    9
Emreerel35

Ben bunun ayni tip olanını kullandım. Mercekte çok güzel oluyor. Daha önceki sarı farlarla nasıl goruyomusum anlamadım. Su an aracımı sattım ancak ilerde bi aracım daha olursa bu tip led xenon alicam 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
rubin    33
rubin

Ledlerim geldi malesef bir tanesi çalışmıyor [emoji17]

1889d3618952f6648c526dc8772658e4.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide    304
quiteguide
13 saat önce, rubin :

Ledlerim geldi malesef bir tanesi çalışmıyor emoji17.png

1889d3618952f6648c526dc8772658e4.jpg

Siparişi onaylamadan hemen dispute açın, satıcı ya bir tane daha göndersin ya da %50-60 para iadesi yapsın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
rubin    33
rubin

Dispute actım zaten. Tek ampül işeme yaramaz ki tam para iadesi istedim yada yerine yeni ürün gönderin dedim. Bakalım bekliyoruz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide    304
quiteguide

Tek bir ampul gönderir büyük ihtimal. Sağlık olsun.Çalışan led nasıldı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
rubin    33
rubin
Tek bir ampul gönderir büyük ihtimal. Sağlık olsun.Çalışan led nasıldı?

Xenon kadar etkili diyebilirim. Süper. Bu r3 tip ledler zaten diğer arkadan motorlu ledlerden daha etkili oldugundan tercih etmiştim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
quiteguide    304
quiteguide

ısınma durumu, ısı yalıtımı nasıl hocam gözlemleye bildiniz mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
rubin    33
rubin
ısınma durumu, ısı yalıtımı nasıl hocam gözlemleye bildiniz mi?

Tek farı taktık ortalama 20 dk yazar yandı. Far camında her hangi bir ısınma tok. Ama balast kısmı elektrik akımı yükselttiği için tabiki sıcaktı. Ama ellenmeyecek kadar değil. 7f0154dd3c30ae021b506e8e2b3df9ad.jpg2bbf04fbdf2180430b8edc5f15dfc97a.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildicde7f8e0b9122aa9cbf5ae47dd5d190e.png

Buda çalışan tek tarafın performansı. Gerçekten görüş alanını cok iyi aydınlatıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Tarahumara
      Yazan: Tarahumara
      Araçta led olmayan tek lambalar sinyaller kalınca onlara da bir el atayım dedim. Aracı ilk aldığımda krom rengi sarı yanan halojen lambalar almıştım. Sinyal yuvalarının içinin sarı gözükmesi hoşuma gitmiyordu. Krom lambaların sorunu, renginin biraz soluk olması. 4 tane lamba test ettim ve bir video hazırladım. İkisi halojen, ikisi led. Led lambaların sinyal verdiğinizde hızlı hızlı yanıp sönmemesi için resistor kullanmanız gerekiyor. Kullanılan resistor bu:

Resistor, kesme delme ya da lehim yapmanızı gerektirmeyecek bir model. Halihazırda bulunan lambanızın yuvasına takılıyor ve ledi de bu resistorun ucundaki yuvaya takıyorsunuz. Gayet basit bir işlem. 
      Kullanılan lambalar bunlar:

En iyi sonucu sondaki siyah gözüken led ile aldım. Diğer ledle arasında %10 bir parlaklık farkı var. Ledlerin ve resistorun linkleri:
      https://www.aliexpress.com/item/2pcs-7440-W21W-T20-Canbus-Error-Free-Resistor-LED-Decoder-Warning-Error-Canceller-For-LED-Turn/32311526133.html?spm=2114.13010608.0.0.ZdrMTd
      https://www.aliexpress.com/item/T20-W21W-7440-33-smd-2835-LED-Car-Red-Brake-light-bulb-WY21W-Amber-Turn/32635326872.html?spm=2114.13010608.0.0.awMfE7
      https://www.aliexpress.com/item/S25-1156-Ba15S-P21W-33-smd-5730-CREE-LED-Car-Yellow-Amber-Turn-Signal-Red-Brake/32617742415.html?spm=2114.13010608.0.0.xmshac
      Sonuç bu:

• Celebimazda
      Yazan: Celebimazda
      Kolay gelsin mazda 3 2006 model aracim var 1 . Nesil farlarinin isigindan pek memnun deilim zenon muayneden gecmiyormus ama led geciyomus led önerirmisiniz kapakla ilgili bi sorun varmis taktiran arkadaslar memnunmusunuz bilgi verirseniz cok sevinirim . Ve kullan mam gereken H kaç oluyo ve alsam kendim takabilirmiyim 
    • ediz07
      Yazan: ediz07
      Merhaba arkadaşlar,
      2004 mazda3 aracımın kısa farlarına beyaz led far uygulamak için H7 NİKEN led kitini aldım. Ledin baş tarfında cıkarılan aparatı fara takmak istedim fakat ledin aparatı normal halojen aparatın yarısı kadar kalınlıkta olduğundan dolayı tel ile tutturamadım. Oyle oluncu da led Allaha emanet durdu. ve far toz kapagı vardı onu takınca da led fanın hava alacak yeri kalmadı. Sanırım xenon far takan arkadaşlar H7 için tekrar bir aparat gibi birşeyler takıyor olabilir aliexpreste adaptörleri gördüm ama led için uygun olanı bulamadım. Daha önce takan birileri var mı? ya da önerisi olan var mı?
    • Ertunc23
      Yazan: Ertunc23

Merhabalar,

Aracım mazda 3 2006 model hb, aliexpress'den led far ampulu alıcam fakat bir türlü karar veremedim.Forumda okuduğum kadarı ile arka fan kısmı içerde kalıyormuş, ayrıca mercekli farlarımza uymuyormuş galiba.

Partol S2 H4 H7 H13 H11 H1 9005 9006 H3 9004 9007 9012 COB LED Far 72 W 8000LM Araba LED Farlar Ampul Sis Işık 6500 K 12 V
      http://s.aliexpress.com/Zb6zuaEZ

Ürün bu arkadaşlar, bilgisi olan var mı acaba ?

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Burak
      Yazan: Burak
      2017 Mazda 3 Power Sense paketi ile birlikte sunulmaya başlanan Adaptif LED Farlar Sistemi (ALH)  diğer sürücülerin gözünü almadan üstün gece görüşü sağlayan, parlama yapmayan uzun farlar ile kısa farlar ve otomatik far ayarlama özelliğini bünyesinde barındırıyor.
      Bu konu ile ilgili güzel bir video buldum ve sizinle paylaşmak istedim ;

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.