Jump to content
Celebimazda

1.Nesil Mazda3 LED Far mı Xenon Far mı?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Celebimazda    1
Celebimazda

Kolay gelsin mazda 3 2006 model aracim var 1 . Nesil farlarinin isigindan pek memnun deilim zenon muayneden gecmiyormus ama led geciyomus led önerirmisiniz kapakla ilgili bi sorun varmis taktiran arkadaslar memnunmusunuz bilgi verirseniz cok sevinirim . Ve kullan mam gereken H kaç oluyo ve alsam kendim takabilirmiyim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.250
Mutlu Tekir

H7 oluyor ama soğutucu fan far kapağının içinde kaldığında yeterli soğutma sağlanamayacak, ömrünün çok olacağını düşünmüyorum. Ayrıca 1. nesilde makyajsız kasada takarken sorun yaşamıştık ampulun takıldığı yuvada. @ediz07 hocanın konusunu bulursanız görürsünüz. 

ledler kısalarda geçmiyor deniliyor, geçiyor da deniliyor. Sökmesi takması zor değil zaten, çıkartılıp takılabilir. Led soğutma içeride kalacağından  forza 4300k h7 xenon öneririm. Farlar orjinalse ve mercekli olduğundan aydınlatma çok güzel oluyor, ışık sızması olmuyor, orjinal xenon gibi duruyor. @ediz07 hocanın araca xenon taktık çok memnun şu an kendisi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Celebimazda    1
Celebimazda

Usta zenon muayneden gecmiyo deilmi bende zenon istiyorum ama muayne sikintim olucak ledin sogutmasi az olucak ve kapagi eritme riski varmi 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.250
Mutlu Tekir
20 dakika önce, Celebimazda :

Usta zenon muayneden gecmiyo deilmi bende zenon istiyorum ama muayne sikintim olucak ledin sogutmasi az olucak ve kapagi eritme riski varmi 

büyük ihtimal led de geçmeyecek, orjinal değil hiçbiri çünkü. Her türlü muayene gelince tak çıkar yapacaksınız.

Kapağı eritme riski olacağını zannetmiyorum ledin, ama kendi ömrünü çok ciddi derecede azaltacağını düşünüyorum. Xenon takın memnun kalacaksınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Celebimazda    1
Celebimazda

Xzenonu kendim takabilirmiyim takimi basitmi acaba 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.250
Mutlu Tekir

Xenon montaj diye bir konu açmıştım, google da ismimle aratarak bulabilirsiniz. Zor değil, tak çalıştır. Eğer ampul değiştirmeyi biliyorsanız rahatlıkla onu da yaparsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Celebimazda    1
Celebimazda

Eger basit ise bi xenonlarada bakayim peki hangisini almam gerekiyo bana guzel işik versin usta rengi beyaz :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.820
Burak
15 dakika önce, Celebimazda :

Eger basit ise bi xenonlarada bakayim peki hangisini almam gerekiyo bana guzel işik versin usta rengi beyaz :)

4300 den yukarı Xenonlar görüntü olarak güzeldir beyaz veya maviye yakın renk verdikleri için ama görme mesafesi açısından yağmur ve sisli havalarda sıkıntılıdır. Bulabilirseniz 4300K veya olmadı en kötü 6000K alabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Celebimazda    1
Celebimazda

Çok teşekkur ederim inşallah güzel bi görüntu alabilirim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir    1.250
Mutlu Tekir

Okusanız zaten 3 mesaj üstte xenon marka kaç k olmalı tavsiyesinde bulundum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Akuma
      Yazan: Akuma
      Arkadaşlar, abiler.
      Geçen gün önümde bir beyaz Mazda 3 te gördüm. Gözüme hoş gözüktü. Aramızda acaba yaptıran var mı diye merak ettim ve bende yapmaya hevesliyim.
      N11 de hazır kit 100 TL. 

• Tarahumara
      Yazan: Tarahumara
      Araçta led olmayan tek lambalar sinyaller kalınca onlara da bir el atayım dedim. Aracı ilk aldığımda krom rengi sarı yanan halojen lambalar almıştım. Sinyal yuvalarının içinin sarı gözükmesi hoşuma gitmiyordu. Krom lambaların sorunu, renginin biraz soluk olması. 4 tane lamba test ettim ve bir video hazırladım. İkisi halojen, ikisi led. Led lambaların sinyal verdiğinizde hızlı hızlı yanıp sönmemesi için resistor kullanmanız gerekiyor. Kullanılan resistor bu:

Resistor, kesme delme ya da lehim yapmanızı gerektirmeyecek bir model. Halihazırda bulunan lambanızın yuvasına takılıyor ve ledi de bu resistorun ucundaki yuvaya takıyorsunuz. Gayet basit bir işlem. 
      Kullanılan lambalar bunlar:

En iyi sonucu sondaki siyah gözüken led ile aldım. Diğer ledle arasında %10 bir parlaklık farkı var. Ledlerin ve resistorun linkleri:
      https://www.aliexpress.com/item/2pcs-7440-W21W-T20-Canbus-Error-Free-Resistor-LED-Decoder-Warning-Error-Canceller-For-LED-Turn/32311526133.html?spm=2114.13010608.0.0.ZdrMTd
      https://www.aliexpress.com/item/T20-W21W-7440-33-smd-2835-LED-Car-Red-Brake-light-bulb-WY21W-Amber-Turn/32635326872.html?spm=2114.13010608.0.0.awMfE7
      https://www.aliexpress.com/item/S25-1156-Ba15S-P21W-33-smd-5730-CREE-LED-Car-Yellow-Amber-Turn-Signal-Red-Brake/32617742415.html?spm=2114.13010608.0.0.xmshac
      Sonuç bu:

• ediz07
      Yazan: ediz07
      Merhaba arkadaşlar,
      2004 mazda3 aracımın kısa farlarına beyaz led far uygulamak için H7 NİKEN led kitini aldım. Ledin baş tarfında cıkarılan aparatı fara takmak istedim fakat ledin aparatı normal halojen aparatın yarısı kadar kalınlıkta olduğundan dolayı tel ile tutturamadım. Oyle oluncu da led Allaha emanet durdu. ve far toz kapagı vardı onu takınca da led fanın hava alacak yeri kalmadı. Sanırım xenon far takan arkadaşlar H7 için tekrar bir aparat gibi birşeyler takıyor olabilir aliexpreste adaptörleri gördüm ama led için uygun olanı bulamadım. Daha önce takan birileri var mı? ya da önerisi olan var mı?
    • Ertunc23
      Yazan: Ertunc23

Merhabalar,

Aracım mazda 3 2006 model hb, aliexpress'den led far ampulu alıcam fakat bir türlü karar veremedim.Forumda okuduğum kadarı ile arka fan kısmı içerde kalıyormuş, ayrıca mercekli farlarımza uymuyormuş galiba.

Partol S2 H4 H7 H13 H11 H1 9005 9006 H3 9004 9007 9012 COB LED Far 72 W 8000LM Araba LED Farlar Ampul Sis Işık 6500 K 12 V
      http://s.aliexpress.com/Zb6zuaEZ

Ürün bu arkadaşlar, bilgisi olan var mı acaba ?

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Burak
      Yazan: Burak
      2017 Mazda 3 Power Sense paketi ile birlikte sunulmaya başlanan Adaptif LED Farlar Sistemi (ALH)  diğer sürücülerin gözünü almadan üstün gece görüşü sağlayan, parlama yapmayan uzun farlar ile kısa farlar ve otomatik far ayarlama özelliğini bünyesinde barındırıyor.
      Bu konu ile ilgili güzel bir video buldum ve sizinle paylaşmak istedim ;

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.