Jump to content

Tavsiye Edilen Mesajlar

Akuma

Arkadaşlar, abiler.

Geçen gün önümde bir beyaz Mazda 3 te gördüm. Gözüme hoş gözüktü. Aramızda acaba yaptıran var mı diye merak ettim ve bende yapmaya hevesliyim.

N11 de hazır kit 100 TL. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu

biraz fazla olmuş gibi. (benim düşüncem.)

izlerken retinam  yandı :) 

küçük parçalar halinde olsa sanki daha güzel olabilirdi.

tabi yine söylüyorum benim düşüncem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

Görsel olarak farklılık oluşturmak için yapılan bu gibi değişikliklerde arkadaki aracı kullanan kişi pek düşünülmüyor bence. Sol ve sağ sinyal yanınca oluşturulan hareket güzel ama sonrası arkadaki araç için gerçekten hem rahatsız edici hem de dikkat dağıtıcı ve göz alıcı olabilir. Hele o en son disko disko partizane ışıkları yok mu :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot

bu ne ag,   Manukyan ın arabası gibi.

bide kayar yazı tabelası asın da , bel fıtığı falan yazsın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Akuma

Rehgarenk olan kısımları bence de güzel değil. Benim  sadece stop, sinyal, geri vites ve park modları hoşuma gitti. Birde video da kameraya ışıklar parlamış sanırım ben canlı görüğümde gözü rahatsız edecek şiddette değildi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M.E.G
2 saat önce, Akuma :

Arkadaşlar, abiler.

Geçen gün önümde bir beyaz Mazda 3 te gördüm. Gözüme hoş gözüktü. Aramızda acaba yaptıran var mı diye merak ettim ve bende yapmaya hevesliyim.

N11 de hazır kit 100 TL. 

Erzurum işte... En sevmediğim şey, orjinallik dışı yapılan bu tarz uygulamalar. Yazıktır araca...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Zealot
12 dakika önce, Mehmet Özdemir :

benim hoşuma gitti, çok güzel.

beğenmesen şaşardım zaten..   konyalı 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir
2 dakika önce, Zealot :

beğenmesen şaşardım zaten..   konyalı 

mercedes yapsa dilenirsiniz burada, türk yapınca ouvv :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak

@Seriatsu bu zaten son model Audi,Mercedes gibi araçlarda standart olarak sunulan özelliklerden birisi değil mi ? Yolda görünce o izlenime kapılmıştım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Seriatsu
31 dakika önce, Burak :

@Seriatsu bu zaten son model Audi,Mercedes gibi araçlarda standart olarak sunulan özelliklerden birisi değil mi ? Yolda görünce o izlenime kapılmıştım.

standart aynen. 

ben sadece küçük ve kibar olanın şeklini gösterdim. :)

ayrıca @Mehmet Özdemir 'e gönderdim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41
6 saat önce, Burak :

Görsel olarak farklılık oluşturmak için yapılan bu gibi değişikliklerde arkadaki aracı kullanan kişi pek düşünülmüyor bence. Sol ve sağ sinyal yanınca oluşturulan hareket güzel ama sonrası arkadaki araç için gerçekten hem rahatsız edici hem de dikkat dağıtıcı ve göz alıcı olabilir. Hele o en son disko disko partizane ışıkları yok mu :) 

Forumda sayılı apaçilerden biriyim herhalde bende çok beğendim elektriği nasıl çekeriz acaba 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
26 dakika önce, Mazda41 :

Forumda sayılı apaçilerden biriyim herhalde bende çok beğendim elektriği nasıl çekeriz acaba 

Elektriği çekmekten basit iş yok. Hepsi arka stoplara gelen kablo demetinden alınacak. Bulunamazsa da ampullerin kablolarından alınır. Park, stop, sis, sinyallerden ek alınacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41
3 saat önce, Mutlu Tekir :

Elektriği çekmekten basit iş yok. Hepsi arka stoplara gelen kablo demetinden alınacak. Bulunamazsa da ampullerin kablolarından alınır. Park, stop, sis, sinyallerden ek alınacak.

abi yani ben yapabilir miyim hiç anlamayan bir adam kablo demeti açıkta mı peki

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
vethekim

Bunu hondama yapsam apachi arabasi zaten simdi tam olmis diye forumdan en az 10 kisi gomer valla. Isin sakasi zevkler ve renkler. Arac uzerinde fena durmuyor ancak trafikte boyle bir uygulama yapan aracin arkasinda yolculuk etmek zorunda kalmak istemezdim acikcasi. Daha basit ve sade uygulamalar bence daha guzel.tercih meselesi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
38 dakika önce, Mazda41 :

abi yani ben yapabilir miyim hiç anlamayan bir adam kablo demeti açıkta mı peki

Bizim araçlarda bagajın sol trimini sökünce direk orada. Hiç anlamıyorsan en iyisi elektrikçiye yaptırman.

Şahsen bence de apaçi işi gibi gözükür. Bunun yerine stoplara düz bir led çekip böyle kayan efekt verilmesi çok daha yerinde olur. Hatta 2010 3 üme düşünmüştüm stopların alt hizasına şerit şeklinde konulup bu kayma efektini vermek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
S.Halilduru

Abartı olmuş bence de bu. Zaten buna yasaklama gelir muhtemelen. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
Bir saat önce, S.Halilduru :

Abartı olmuş bence de bu. Zaten buna yasaklama gelir muhtemelen. 

Yasak olup olmadığı bile meçhulki...Belkide yasak...

Misal Tüvtürk muayenede ne deniyor ? Hafif / Ağır kusur...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Tarahumara
      Yazan: Tarahumara
      Araçta led olmayan tek lambalar sinyaller kalınca onlara da bir el atayım dedim. Aracı ilk aldığımda krom rengi sarı yanan halojen lambalar almıştım. Sinyal yuvalarının içinin sarı gözükmesi hoşuma gitmiyordu. Krom lambaların sorunu, renginin biraz soluk olması. 4 tane lamba test ettim ve bir video hazırladım. İkisi halojen, ikisi led. Led lambaların sinyal verdiğinizde hızlı hızlı yanıp sönmemesi için resistor kullanmanız gerekiyor. Kullanılan resistor bu:

Resistor, kesme delme ya da lehim yapmanızı gerektirmeyecek bir model. Halihazırda bulunan lambanızın yuvasına takılıyor ve ledi de bu resistorun ucundaki yuvaya takıyorsunuz. Gayet basit bir işlem. 
      Kullanılan lambalar bunlar:

En iyi sonucu sondaki siyah gözüken led ile aldım. Diğer ledle arasında %10 bir parlaklık farkı var. Ledlerin ve resistorun linkleri:
      https://www.aliexpress.com/item/2pcs-7440-W21W-T20-Canbus-Error-Free-Resistor-LED-Decoder-Warning-Error-Canceller-For-LED-Turn/32311526133.html?spm=2114.13010608.0.0.ZdrMTd
      https://www.aliexpress.com/item/T20-W21W-7440-33-smd-2835-LED-Car-Red-Brake-light-bulb-WY21W-Amber-Turn/32635326872.html?spm=2114.13010608.0.0.awMfE7
      https://www.aliexpress.com/item/S25-1156-Ba15S-P21W-33-smd-5730-CREE-LED-Car-Yellow-Amber-Turn-Signal-Red-Brake/32617742415.html?spm=2114.13010608.0.0.xmshac
      Sonuç bu:

• SlayerX
      Yazan: SlayerX
      Merhaba,
      2. Nesil Mazda 3 (2010) aracıma led uygulaması yaptım ancak kısa huzmeli farların aydınlatmasından çok memnun değil gibiyim. Araştırmalarımda lens arkası reflektörün kararması gibi bir problemden bahsediliyor, bu duruma şahit olan ve reflektör değişimi sonrası verim alan var mıdır? bir de aşağıda fotoğraflarda aydınlatmanın yeterli veya değil şeklinde yorumunu yaparsanız sevinirim. zira kendim de duruma gereksiz fazla takıyor olabilirim. teşekkürler.
      park şambası 820lm 6000k
      kısa ledler 8000lm 6000k, (kısalar için manuel yükseklik ayarı 1)
      uzun ledler 8000lm 8000k

kısa ledler

uzun ledler

• ediz07
      Yazan: ediz07
      Merhaba arkadaşlar,
      Aliexpress'te gezerken bir baktım 3. nesil mazda 3 için kapı koldu aydınlatmasına 132 dolar istemiş.  Yeni çıkan arabalarda bu led uygulama artmaya başladı. İlk zamanlar pek hoşuma gitmemişti fakat abartıya kaçılmazsa güzel olabileceğini düşünmeye başladım. Daha önce @Mutlu Tekir hocamın 2. nesil mazda 3'üne kapı kolu aydınlatma uygulaması yapmıştık. 3. Nesil’e de uygulamaya karar verdim. Bir kaç fikrim var hangisi daha güzel olur veya başka fikriniz değerlendirelim.
       ·        Benim favorim tavan aydınlatması gibi kapı açılınca yanacak ve sonra sönecek. Hareket halindeyken yanmacak. İç aydınlatma beyaz led kullandığımdan dolayı beyaz veya kırmızı olabilir.
      ·         Arabanın kısa farlarını yakınca aktif olacak ve hareket halindeyken hep yanacak. Gündüz çalışmayacak.
      ·         Arabayı açtıktan sonra yanacak ve arabayı kapatınca kadar hep yanacak şekilde olabilir.
      ·         Arkadaşın arabasında(Mercedes C200)’de fabrika 3 renk veren led kullanmış(Kırmızı-Yeşil-Mavi). Araba pavyona döner diye yapmazdım
      Bunların hepsinde led yavaş yavaş yanacak ve yavaş yavaş sönecek şeklinde ayarlayacağım. Fikirlerini bekliyorum.
      https://tr.aliexpress.com/item/blue-LED-Inner-Handle-Bowl-Cover-For-Mazda-3-AXELA-2017-4PCS/32838428583.html?spm=a2g10.10010108.1000016.1.541b185fhyhlLt&isOrigTitle=true

• Fethi Bolat
      Yazan: Fethi Bolat
      merhaba, internetten siparişini dahi verdiğim ip led i far içine çekmeyi düşünüyorum, sanayii deki elektrikçi bir ağabeyim gayet basit olduğunu söyledi. ben de zaten önceden de kafama koyduğum için tezcanlılık edip buz mavisi renginde sipariş bile verdim. Ama yine de fikirlerinizi almak isterim çünki iki far da açılacak . aynı anda bi-xenon far da takılacak. fikirlerinizi belirtir misiniz bir anlık kararsızlığa düştüm  ... 
      (Ek de bulunan şekil çok hoşuma gitti beyaz aracıma buz mavisi düşündüm..)

• Celebimazda
      Yazan: Celebimazda
      Kolay gelsin mazda 3 2006 model aracim var 1 . Nesil farlarinin isigindan pek memnun deilim zenon muayneden gecmiyormus ama led geciyomus led önerirmisiniz kapakla ilgili bi sorun varmis taktiran arkadaslar memnunmusunuz bilgi verirseniz cok sevinirim . Ve kullan mam gereken H kaç oluyo ve alsam kendim takabilirmiyim 

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.