Jump to content
yusufî

2. Nesil Mazda 3 Kapı Gergileri Tutmuyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

yusufî

merhaba arkadaşlar. 2. nesil 2009 model aracım var. kapılar açtığım bir noktada sabit kalmıyor, sürekli kapanıyor. sadece rampa bir yere çektiğimde değil, düz sayılabilecek yerde bile kapı gergisi tutmuyor. kayınpederde passat var, kapı kapanma kademeleri taş gibi. ben bunları da kademeli zannediyordum ama servisteki arkadaşlar gergilerin kademeli olmadığını, nerede durdurmak istiyorsak o noktada durabilecek özellikte olduğunu söylediler.  bugün bir mazdacı arkadaşta daha gördüm, arabası 2010 model, onun da ön kapıların gergileri tutmuyordu. bu sorunu yaşayan başka arkadaşımız var mı, kronik bir sorun mu bu? çözüm gergileri değiştirmek midir, yoksa tamiri mümkün müdür? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

daha önce hiç dikat etmemiştim. araca bindiğimde bir kontrol eder, buraya yazarım.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
yusufî

eyvallah hocam.  kimse cevap vermediğine göre yaygın bir sorun değil galiba.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

dün deneme fırsatı buldum hocam. şöyle tarif edeyim; kapıyı bıraktığım konumda kalıyor ama öyle çok sağlam bir konum değil. yumuşak bir hareketle kapanıyor yine. bu bir eksiklik veya arıza mıdır bilmiyorum. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Seriatsu

bizim araçta  da var bu sorun. ön kapılarda özellikle.

kapı gergileri hiç yokmuş gibi. kapıyı boşta sadece menteşe tutuyor.

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
yusufî

kapı habire üzerime kapandığı için ve birileri inep binerken onların da üzerlerine kapanacak diye endişe ettiğim için ben bunu sorun olarak tanımlıyorum mehmet hocam :)

diğer araçlarla kıyasladığımda gergiler bana çok basit geldi, incecik bir demir. dikkat etmişseniz gergi demirinin üzerinde kademe oyukları neredeyse yok gibi. sorunun çözümüne dair bir bilginiz var mı acaba. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
yusufî

link için teşekkür ederim. kapı sökülmeyecekse sorun olmaz sanırım. forumu birkaç gün daha takip edeyim, sanayide de bir çözüm çıkmazsa satın alıp deneyeceğiz mecburen.  

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
abcsefa
abcsefa
Mutlu Tekir
20 saat önce, abcsefa :

Dediğiniz aksamları kendimiz sökebilir miyiz?

Kişisel beceriye kalmış bilemeyeceğim. Uğraştırsa da ben sökebilirdim ama bir başkasını bilemem. İç döşeme çıkacak, hoparlör yuvasından halledilebilir sanırım. 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

 • Etiket tabanlı benzer içerikler

  • ErginGirgin
   Yazan: ErginGirgin
   Herkese iyi günler dilerim. Tek taraflı ufak bir kaza geçirdim. Geri manevra yaparken araca yakın bir beton kalıp ön tamponuma zarar verdi. Servise götürdüm ve yarın tarafıma dönüş yapacaklar. İstanbul bölgesinde ikamet ediyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Bu arada far yıkama hortumu da koptu. Ortalama maliyet ve yol izleme sürecinde sizlerin görüşleri benim için önemlidir.  • UtkuSaray
   Yazan: UtkuSaray
   Arkadaşlar Merhaba,
   2. Nesil Mazda 3 Beyaz Sedan üzerine krom kırmızı kaplama yapsam sizce nasıl olur ? 
   İnternette bir çok araca uygulanmış fazlasıyla örnekleri mevcut. Gayet hoş duruyor ancak mat kırmızı mı yoksa krom kırmızı mı yapsam diye kararsız kaldım.
   Fikirlerinizi bekliyorum. 
  • QMenTol
   Yazan: QMenTol
   Bu gün Cam suyu takviyesi yaparken, AKÜ üstüne gelen kısımda, keçenin oldukça yıprandığını lime lime olduğunu gördüm. Yıpranma AKÜ nün keçeye temas ettiğinin bir göstergesi. Bu durum da olan var mı? Bu durum normal mi? Bir sıkıntı yaratır mı? Saygılar.
  • murojeans
   Yazan: murojeans
   arkadaşlar merhaba dün akşam mazda 3 skyaktiv-G min kapının altındaki sanırım marşpiyel ...kadıköyde mantara sürttürdüm kapılarda herhangi birşeyyok ama maşpiyel çok kötü oldu nerde nasıl ve kaça yaptırabilirim bilginiz var mı?
  • Weya
   Yazan: Weya
   Selamlar, 2. nesil impresive arka tampon tırnakları kırılmış. Servise mi gitmeli, yoksa kaportacıya mı? Servis, Kahramanmaraşta yok, Gaziantepte var. Telefon ile görüşmemde en az 2 gün dedi, kendileri yapmıyorlarmış, söküp dışarda yaptırıp topluyorlarmış. Her tarafı sensör olduğundan düz kaportacıdan da çekiniyorum açıkçası. Bu şekil bir tecrübeye sahip olanlardan destek bekliyorum. Saygıyla ...

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
 • Yeni Oluştur...