Jump to content
PiMan

1. Nesil Mazda 3 N den D ye Geçerken Devir Düşmesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

PiMan    4
PiMan

1. Nesil Mazda3 2006 tüplü otomatik vites aracımda vitesi n den d ye alırken aracımda bir güç kaybı oluyor gibi ibre rölantiden daha az duruma geliyor. 1-2 kere de stop etmesine sebep oldu. Saygılar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.538
Mehmet Özdemir

ilk çalıştırdığınızda mı oluyor, yoksa belirli bir süre çalıştıktan sonra mı? aracı n'ye almak pek önerilmiyor bildiğim kadarıyla.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.558
İlhan

Mehmet arkadaşımın dediği gibi rolantide mi, seyir halinde mi ? yapıyor. Sonra aynı durumu benzinde kullanırken de denediniz mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
PiMan    4
PiMan

Ilk caliatirmada masallah sorun yok. Sadece Rölanti halinde beklerken, n den d ye alinca yapıyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Irmak
      Yazan: Irmak
      Gunaydinlar, aracimi geri vitese alirken bir tikirti sesi geliyor. Onceleri onemsemedim fakat git gide ses yukseldi ve gecisleri sarsinti olarak hissettiriyor. Umarim ciddi bir sorun cikarmaz, bu konuda fikri olan var mi?
    • İsmetoguz7
      Yazan: İsmetoguz7
      Merhabalar,
      Son birkaç aydır aracımda vitesi manuel moda aldığım zaman vites büyütme esnasında problem yaşıyorum. Vites küçültürken hiçbir problem yok ama vites büyütürken bir takılma oluyor. Vites büyütüyor ancak sanki birşeye takılıyor gibi vites kolu yerine gelme esnasında sanki iki adımda geliyor. Gelmesi gereken pozisyona iki hamlede geliyor ve bu gayet hissedilebilir seviyede. Herhangi bir ses veya motorda titreme vb bir problem yok. Fakat vites küçültürken tek hamlede yerine gelen vites kolu büyütürken bir noktada takılıyor sonra yerine geliyor. Bu normal midir? Havalar saoğuduğundan dolayı diyeceğim ancak vites küçültmede hiçbir problem yok. Bunu dememinsebebi bir ara bunu yapmamıştı onda da bir avmnin otoparkındaydık ve hava sıcaklığı normal seviyedeydi. Buna benzer sıkıntı yaşayan var mıdır? Görüşlerinizi paylaşabilir misiniz?
    • PiMan
      Yazan: PiMan
      1 nesil mazda 3 2006 hb otomatik aracımda yakın zamanda double teyp taktırdım. Bugün bindigimde geri vitese geçişlerde sert bir geçiş oluyor. Sanki tak diye bir ses geliyor. Sebep ne  olabilir acaba???
      Double teyp de geri görü görüş kamerası mevcut onunla alakali olabilir mi?
    • Roxmarcell
      Yazan: Roxmarcell
      Merhaba arkadaşlar. Kasım 26'sında M3 aracımı satın aldım. başta çekincelerim vardı ama artık iyi ki de mazda almışım diyorum, eleştirilere kulak tıkıyorum. Siz değerli ve tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak.

Soru 1. 2005 mazda 3'te kullanılan şanzıman teknolojisi nedir? CVT olarak duymuştum bu şanzımanın çalışma prensibi nedir, arıza çıkarma ihtimalleri vs. var mıdır?

Soru 2. Tiptronik şanzıman olduğu için yüksek eğimli yerlerde geri kaçırma oluyor ancak manuel kullanımda 2. vitese alınca bu sorun ortadan kalkıyor diye duydum. Peki bu durumda nasıl yapmalı yani araç bayır yukarı 2. viteste kalkmayacağına göre araca bir miktar gaz verip ayak gazda iken vitesi 1 alsak (geri kaçırma olayını sıfıra indirgemek için) şanzıman açısından sorun çıkarır mı? 

Soru 3. aracı D seçeneğinde kullanırken 40-45 km hızlarda 3. vitese geçtiğini görüyorum. Dolayısıyla düşük devirde vites yükseltmiş oluyor. Bu bir arıza mıdır? Eğer normal ise yakıt tüketimine etkisi nasıldır?

Saygılar.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.